داغ‌ترین پرونده‌ها:

فیلم‌هایی برای ندیدن؟!

اغراق نیست اگر بگوییم در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از نهادهای وابسته به حاکمیت به اندازه حوزه هنری موقعیت مناسبی برای عرضه اندام در عرصه سینما نداشته‌اند؛ نهادی که هم در عرصه تولید و هم در عرصه پخش فیلم‌های سینمایی حضور فعالی داشته و البته با برخورداری از حق مالکیت حدود 25 درصد از کل سینماهای کشور، در عرصه سالن‌داری نیز حریفی بی‌رقیب به شمار می‌آمده است.

آرشیو پرونده ایران
مجلس انقلابی به چه معناست؟ / نقدی بر شعارزدگی منتخبین مجلس یازدهم
ایران - ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

همواره سخن گفتن از ترکیب های جذاب اما مبهم در عالم سیاست ایران رایج بوده اما تنها در موارد اندکی مراد و منظور بیان کنندگان این ترکیب‌ها مشخص بوده است. ترکیب «مجلس انقلابی» از همین نوع ترکیب ها است.

جزئیات زلزله امروز تهران
ایران - ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

زمین لرزه‌ای به بزرگی امروز چهارشنبه تهران را لرزاند

بایسته های عدالتخواهی
ایران - ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

عدالتخواهی نه معارضه و تخریب گری و نه نقد محافظه کارانه کلی و بی خطر است. عدالتخواهی با مبانی انقلاب اسلامی در چهارچوب های نظام صریح و شفاف و بدون ترس، نقد می کند و هزینه می دهد اما به هزینه دادن اصالت نمی بخشد و عقلانیت انقلابی را درنظر می گیرد.

مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور است
ایران - ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یکی از الزامات در رأس امور بودن مجلس را حضور نمایندگان فعال، منظم، پاکدست، امانتدار و دارای شناخت از شرایط و اولویتهای کشور دانستند و با تأکید بر اینکه «اقتصاد و فرهنگ» در صدر اولویتهای کشور است، نمایندگان را به مسائلی همچون اولویت دادن به معیشت طبقات ضعیف، اصلاح خطوط اصلی اقتصاد مثل اشتغال و تولید و تورم، رعایت تقوا و انصاف در انجام وظایف نظارتی، موضع‌گیری‌های انقلابی در حوادث مهم و تعامل برادرانه با قوای مج

عکس: اعضای هیئت رئیسه سنی مجلس یازدهم
ایران - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

اعضای «هیئت رئیسه سِنی» مجلس یازدهم مشخص شدند.

انتقالی وکلای ملت به خانه دولت
ایران - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

آیا دولت در این زمینه گزارشی کامل و دقیق خواهد داد که چند نفر از نمایندگان مجلس دهم را جذب و چه پست‌هایی به آنها و بر چه اساس و معیاری داده است؟

انتقاد دانشجویان نباید به سمتی برود که همه چیز را از ریشه بزند
ایران - ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

نقد ها نباید به سمتی برود که همه چیز را از ریشه بزند. بعضی مواقع یک خرابی، یک مشکلی وجود دارد که می شود آن مشکل را حل کرد نه این که به دلیل وجود مشکل کل سیستم را زیر سئوال برد.

اینفوگرافی: اعمال و مستحبات روز عید فطر
ایران - ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۹

نماز عید فطر دو رکعت است، در رکعت اوّل بعد از خواندن حمد و سوره باید پنج تکبیر( ٱللَّٰهُ أَکْبَرُ) بگوید

ابهامات قتل مشکوک کاریکاتوریست ایرانی در سوئیس!
ایران - ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹

از فوت مشکوک بهنام بهرامی که بارها مورد خشم گروهک منافقین قرار گرفته بود و همچنین در رسانه های وابسته به صهیونیست ها «کاریکاتوریست ضد یهود» نام گرفته بود شش ماه می گذرد و وزارت امور خارجه برای اولین بار بعد از شش ماه نسبت به اتفاق مشکوک آن هم بعد از رسانه ای شدن این خبر توسط اهالی رسانه واکنش نشان داد.

علی لاریجانی؛ پاستور یا دانشگاه؟
ایران - ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

مقصد بعدی لاریجانی نشانی از گزینه‌ها، ترجیح ها و تحلیل های این سیاستمدار راست ایرانی خواهد بود. اگر این مسئله که علی لاریجانی در کنار سوابق اجرایی متعدد خود برای فتح پاستور هم قبلا تلاش ناموفقی را هم انجام داده را هم در نظر بگیریم می توانیم گزینه های پیش روی لاریجانی در عرصه سیاست را بهتر مورد واکاوی قرار دهیم.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...