داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده ایران
فراخوان فضای مجازی محور رئیس قوه قضائیه منتشر شد
سرویس - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

نیل به «قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی» در گام دوم، بدون مشارکت و نقش‌آفرینی مردم، نخبگان و دلسوزان انقلاب ممکن نیست. در مدت کوتاهی که از مسئولیتم در قوه قضائیه می‌گذرد، و پیش از آن نیز خصوصاً در دوره خدمت در آستان قدس رضوی، از نظرات ارزشمند کاربران رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده‌ام و از این پس نیز امیدوارم خادمان ملت را در ساخت قوه قضائیه‌ای مردمی، انقلابی و ضد فساد یاری کنید.

والدین با کنجکاوری فرزندان در مسائل جنسی چه کنند؟
سرویس - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹

اغلب والدین در واکنش به تماشای محتوای غیراخلاقی در موبایل فرزندشان یا دچار یاس و و خودسرزنشی نسبت به نوع رابطه با فرزندشان می‌شوند یا نمی‌توانند خونسردی‌شان را حفظ کنند و عکس‌العملی نشان می‌دهند که اوضاع را بدتر می‌کند.

۸۰ درصد سفره کارگران در سال گذشته خالی شد
سرویس - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

از ابتدای سال گذشته تا پایان زمستان ۹۷،  طی ۹ ماه، ۷۴۴ هزار کارگر بیکار شده‌اند که این وضعیت را وخیم کرده است، چرا که از لحاظ اجتماعی این افراد ضربه شدیدی می‌خورند.

خطر نرخ رشد منفی جمعیت روستایی ۲۱ استان
سرویس - ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

درآمد کم و بیکاری فصلی، دسترسی کم به امکانات آموزشی، امکانات رفاهی و خدمات زیربنایی ازجمله چالش‌هایی است که در دهه‌های گذشته روستاهای ایران با آن دسته‌وپنجه نرم می‌کردند اما طی یک دهه اخیر کاهش شدید جمعیت به‌ویژه کاهش نیروی کار ماهر و تحصیلکرده چالش جدیدی است که توسعه ملی و توسعه روستایی را بیش از پیش تهدید می‌کند.

سندرم آشیانه خالی را می شناسید؟
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

از نگاه اندیشمندان و نخبگان الگوی رفتارها و پدیده های اجتماعی اجزاء مستقل و بخشی نیستند و درک و تحلیل هر یک از آنها مستلزم تحلیل‎ها و پژوهش هایی شبکه ای است. در نمونه ای روشن و قابل تامل می توان به رابطه بسیار بدیهی فیمابین رفتار  فرزندآوری زوجین و شیوع پدیده ای تحت عنوان «سندرم آشیانه خالی» اشاره کرد.

سرانه مصرف گاز هر ایرانی ۱۰ برابر کشورهای اروپایی
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵

آمار به دست آمده نشان می‌دهد سرانه مصرف سالانه گاز هر فرد در ایران ۱۷۰۰ مترمکعب و در جهان ۶۰۰ مترمکعب است. به‌عبارت دیگر، هر فرد سالانه ۹۰۰ مترمکعب گاز مازاد بر نیاز و بیش از میانگین جهانی آن مصرف می‌کند.

قانون «از کجا آورده‌ای» بالاخره پس از ۴ سال اجرایی شد + متن آیین‌نامه
سرویس - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

 قانون «از کجا آورده‌ای» آبان سال ۹۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تأیید نهایی رسید و یک ماه بعد رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد. قوه قضائیه طبق قانون موظف بود ظرف حداکثر شش ماه آیین نامه اجرایی قانون را تهیه و رئیس قوه آن را ابلاغ کند.

افزایش ۴۰۰ هزارتومانی حقوق کارمندان به کجا رسید؟
سرویس - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از توافق دولت و مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان در هفته جاری خبر داد.

نرم افزار ضد هک کنتور برق توسط محقق ایرانی طراحی شد
سرویس - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

هک و دستکاری کنتورهای برق روز به روز راحت‌تر می‌شود. به همین دلیل ارائه نرم افزار ضدهک برای آن‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وزارت آموزش و پرورش همچنان در انتظار معرفی سرپرست
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷

دو روز از تاریخی که دولت برای معرفی سرپرست وزارت آموزش و پروش وعده داده بود می‌گذرد. باید دید این بدقولی تا چه زمانی ادامه دارد.