داغ‌ترین پرونده‌ها:

فیلم‌هایی برای ندیدن؟!

اغراق نیست اگر بگوییم در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از نهادهای وابسته به حاکمیت به اندازه حوزه هنری موقعیت مناسبی برای عرضه اندام در عرصه سینما نداشته‌اند؛ نهادی که هم در عرصه تولید و هم در عرصه پخش فیلم‌های سینمایی حضور فعالی داشته و البته با برخورداری از حق مالکیت حدود 25 درصد از کل سینماهای کشور، در عرصه سالن‌داری نیز حریفی بی‌رقیب به شمار می‌آمده است.

آرشیو پرونده ایران
نقدی بر نشان جدید وزارت امور خارجه
ایران - ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

فرایند طراحی وقتی اشتباه و ناقص و صرفا یک طراحی فرمال حسی باشد، خروجی فرقی نمی‌کند نشان وزارت خارجه جمهوری اسلامی باشد یا گروه موسیقی روسی Obladaet.

تعارض منفافع دولتی‌ها در بازار پر سود کنکور
ایران - ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

نقد و ناله از بخش خصوصی که کنکور را وسیله کسب درآمد هنگفت و انباشت سرمایه کرده است بی نتیجه است تا وقتی که دولت خودش در کورس رقابت است.

راوی سفر اربعین باشید
ایران - ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

امسال با توجه به حضور ویروس حقیر و البته خطیر کرونا حضور همگانی در پیاده روی اربعین برای شیعیان فراهم نیست. همین عامل قطعا باعث دل‌تنگی بیشتر برای زائران سال‌های گذشته است. شاید این بهانه تقویت کننده خواست مسافران سال‌های گذشته اربعین برای یادآوری خاطرات‌شان باشد. روایت اولین سفر اربعین.

دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران
ایران - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

فرمانده معظم کل قوا فرمودند: برخی با استناد به خطایی که در بخشی انجام گرفته یا جمعی انجام دادند، مجموعه دفاع مقدس را به بی تدبیری متهم می‌کنند؛ دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه و عقلایی بود.

گرانی یا گران‌فروشی؟ چاره چیست؟
ایران - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

قانون برای زمانی که گرانی وجود نداشته باشد، دست‌کم روی کاغذ کافی است. اما زمانی که گرانی در بازار وجود داشته باشد و قیمت‌ها از ثبات برخوردار نباشند جریمه یا نصب یک پارچه نوشته درب فروشگاه نمی‌تواند بازدارنده باشد.

حکایت فرزانگی و جوانمردی
ایران - ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

دومین فردی که در مقام مرجعیت، در مقابله با نظام اسلامی در سال۸۸ آتش زیادی افروخت، آیت‌الله صانعی بود؛ بطوریکه فتنه‌گران شعار «دو مرجع واقعی، منتظری، صانعی» سر می‌دادند. صانعی علاوه بر مواضع شاذ فقهی‌اش، در روزهای فتنه۸۸، پیام‌های حمایت‌آمیز زیادی برای سران فتنه نگاشت و آنها را به مقاومت در برابر نظام اسلامی تشویق کرد.

شیخ یوسف صانعی درگذشت
ایران - ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

آیت‌الله یوسف صانعی دار فانی را وداع گفت.

آیا پیام اصلاح استجازه،تحول‌گرایی در قوه قضاییه است؟
ایران - ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

 مردادماه ۱۳۹۷ با شروع موج تازه‌ای از بحران اقتصادی در کشور، ریاست پیشین قوه قضاییه برای برخورد با مفاسد اقتصادی طی نامه‌ای از رهبر انقلاب درخواست کردند تا اجازه دهند دادگاه‌هایی با اختیاراتی فراتر از قانون به مفاسد اقتصادی رسیدگی کنند. توجیه این درخواست رسیدگی سریع‌تر و شفاف‌تر به مفاسد اقتصادی در کشور بود.

پدیده حسن آقامیری؛ از جذب فالوئر تا استحاله در محتوا
ایران - ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

آنان که از تغییر در روش گذر کرده اند و به سمت تنزل و تحول در دین براساس علاقه مخاطب پیش رفته اند، دُکّان بزرگی و پرمخاطبی خواهند داشت و آنچه برایشان اهمیت دارد یعنی تعداد فالوئرها افزایش می یابد ولو به قیمت ذبح حقیقت.

اجباری شدن وکالت، بحثی حقوقی یا اقتصادی؟
ایران - ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

اجباری شدن حضور وکیل در دعاوی تقریبا مورد تایید همه ارکان حقوقی کشور است. نخبگان حقوقی دانشگاه حضور وکیل را موجب تقویت دیدگاه‌های حقوقی در دادرسی می‌دانند.  قوه قضاییه هم حضور وکیل را موجب رفع مشکل طولانی شدن فرآیند دادرسی قلمداد می‌کند. حتی دو نهاد اعطای پروانه وکالت در کشور یعنی مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون‌های وکلای ایران که در مواردی با هم اختلاف نظر دارند در باب اجباری شدن وکالت در دعاوی اشتراک نظر دارند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...