داغ‌ترین پرونده‌ها:

به عصر «جنگ پهپادها» خوش آمدید

پهپادهای مورد استفاده توسط انصارالله، مهم‌ترین منبع نگرانی برای نیروهای نظامی هستند زیرا مطابق نظر نیکولاس هِراس محقق اندیشکده امنیت آمریکایی نوین، آشکارسازی و انهدام آن‌ها دشوار است. این محقق عقیده دارد که ردیابی پهپادهای کوچک توسط رادار مشکل است و مسیر پروازشان نسبت به هواپیماها بسیار انعطاف‌پذیر است. به‌علاوه پهپادهایی که از سیستم‌های GPS بهره می‌گیرند را می‌توان از میان حفره‌های دفاع هوایی هدایت نمود.

آرشیو پرونده یمن
فروپاشی ائتلاف متجاوز سعودی نزدیک است
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تاکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی در حال فروپاشی است.

موشک‌های یمن به سمت امارات
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

تحولات اخیر در یمن و سخنان مسئولان اماراتی در این خصوص نشان می دهد که زمان آن فرارسیده که امارات به نقش خود در یمن پایان دهد.

تصویر ماهواره‌ ناسا از حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

تصاویر ماهواره‌ای نشان می دهد علی رغم ادعای سعودی‌ها مبنی بر جزئی بودن خسارت حمله دیروز یمن، اما دود غلیط ناشی از آتش سوزی در تأسیسات عربستان همچنان منطقه مورد حمله را فرا گرفته است.

هانی بن بریک، عقب‌نشینی شورا از عدن را تکذیب کرد
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

معاون گروه موسوم به «شورای انتقالی جنوب» در یمن ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر عقب‌نشینی این شورا از «عدن» را تکذیب کرد.

تغییر کنش‌های امارات و تنگنا‌ی عربستان
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

اوضاع در منطقه به سرعت در حال تغییر است، کشورهای حاشیه خلیج فارس که آمریکا را پشتیبان ناتوانی دیدند، حالا به فکر تعامل با ایران افتاده‌اند.

عملیات جدبد انصارالله؛‌ نقطه عطفی در اقتدار یمن
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

ارتش یمن، بزرگ ترین عملیات پهپادی تاریخ خود را با بمباران بزرگ ترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی به اجرا درآورد که طی آن، ۱۰ فروند پهپاد مسلح یمنی، این هدف منحصر به‌فرد را در عمق ۱۲۰۰کیلومتری خاک سعودی به آتش کشیدند که بر این اساس، وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید.این عملیات تاریخی، حامل پیام‌های متعددی برای طرف‌های مختلف است که به برخی از آن ها اشاره می‌شود.

عملیات هوایی امروز انصارالله یمن بزرگترین حمله علیه عربستان بود
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: عملیات یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی امروز یمن به عربستان بزرگترین عملیات علیه ائتلاف سعودی از آغاز جنگ یمن و پیامی به امارات بود.

تحلیل اندیشکده کارنگی از تغییر رفتار امارات در برابر ایران
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

اندیشکده آمریکایی کارنگی در گزارش اخیر اذعان کرده است که دلیل چرخش امارات متحده عربی به سمت ایران، بیش از آنکه استراتژیک باشد، بیشتر تاکتیکی بوده و حائز پیامی برای آمریکا است.

پشت پرده اختلافات سعودی-اماراتی و تغییر رفتار امارات
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

خروج امارات از یمن نه در اثر عقب‌نشینی، بلکه در نتیجه ورود امارات به مرحله «تثبیت» دستاوردهای استراتژیک این کشور طی سال‌های گذشته است و طبیعی است که امارات در این مرحله نیازمند بازگشت ثبات به محیط پیرامونش در منطقه باشد.

چرا غلاف «خنجر یمنی» خالی نبود
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

اگر آمریکا با دلار و سلاح نفوذ و متحد می‌خرد (و البته به راحتی نیز می‌فروشد)، جمهوری اسلامی در قلب‌ها نفوذ می‌کند. چنین نفوذ و متحدانی قابل خرید و فروش نیستند.