داغ‌ترین پرونده‌ها:

به عصر «جنگ پهپادها» خوش آمدید

پهپادهای مورد استفاده توسط انصارالله، مهم‌ترین منبع نگرانی برای نیروهای نظامی هستند زیرا مطابق نظر نیکولاس هِراس محقق اندیشکده امنیت آمریکایی نوین، آشکارسازی و انهدام آن‌ها دشوار است. این محقق عقیده دارد که ردیابی پهپادهای کوچک توسط رادار مشکل است و مسیر پروازشان نسبت به هواپیماها بسیار انعطاف‌پذیر است. به‌علاوه پهپادهایی که از سیستم‌های GPS بهره می‌گیرند را می‌توان از میان حفره‌های دفاع هوایی هدایت نمود.

آرشیو پرونده یمن
راهبرد جدید انصارالله؛ این بار جنگ در خاک دشمن
سرویس - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

راهبرد جدید صنعا بر محوریت کشاندن هزینه های نبرد به داخل مرزهای امارات و عربستان است. فراوانی حملات پهپادی در هفته های اخیر به استان های جنوبی سعودی و فرودگاه های امارات نمونه هایی از این راهبرد جدید است. حال عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با بیان اینکه «موعد جنگ بزرگ نزدیک است» این سناریو را علنی کرده است.

چرا این روزها بیشتر خبرهای حمله به سعودی را می‌شنویم؟
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱

راهبرد جدید صنعا بر محوریت کشاندن هزینه های نبرد به داخل مرزهای امارات و عربستان است. فراوانی حملات پهپادی در هفته های اخیر به استان های جنوبی سعودی و فرودگاه های امارات، انتشار کلیپ حملات و حضور فرمانده ارتش صنعا در خاک نجران همگی نشانه هایی از این سناریو است.

عملیات بزرگ عربستان در شمال غرب یمن شکست خورد
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲

بزرگترین عملیات ائتلاف سعودی در شمال غرب یمن که مقدمات آن پیش از ماه رمضان آغاز شده بود با دفاع سرسختانه ارتش یمن شکست خورد.

پهپادهای یمنی‌ به فرودگاه «جیزان» عربستان حمله کردند
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

فرودگاه جیران عربستان در جریان عملیات پهپادهای یمنی مورد هدف قرار گرفت.

هلاکت ده‌ها متجاوز سعودی و سودانی در یمن
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

ده‌ها نیروی نظامی متجاوز سعودی و سودانی در حجه یمن به دست نیروهای انصارالله به هلاکت رسیدند.

 دست رد ترامپ به درخواست پادشاه سعودی برای حمله به یمن
سرویس - ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

 پایگاه خبری صهیونیستی دبکافایل گزارش داد، ترامپ درخواست پادشاه عربستان سعودی برای حمله نیروی هوایی آمریکا به یمن در واکنش به حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرده است.

نگاهی به قدرت پهپادی انصارالله +فیلم
سرویس - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

قدرت پهپادی انصارالله طی یک سال گذشته معادلات سعودی و امارات را به هم ریخته است. در این گزارش عملیات و توانایی های پهپادی انصارالله مورد بررسی قرار گرفته است.

حملات پهپادی انصارالله با پیوست رسانه ای!
سرویس - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

یکی از نکات مهم عملیات اخیر انصارالله علیه مراکز نفتی سعودی،‌ فیلم برداری از حملات بود. به گونه ای که همانند دفعات پیشین سعودی ها و رسانه های نزدیک به آن با تکذیب ماجرا نتوانند به سادگی از کنار آن بگذرند.

اعتراف سعودی‌ها: پمپاژ نفت شرق به غرب عربستان متوقف شد
سرویس - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

مقامات عربستانی اذعان کردند تأسیسات نفتی این کشور با پهپادهای ارتش یمن هدف قرار گرفته است.