داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
تکنولوژی گوگل را به پلیس آمریکا نفروشید!
آمریکا - ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱

بیش از ۱۶۰۰ نفر از کارمندان و کارگران گوگل در نامه‌ای سرگشاده و در واکنش به برخورد پلیس آمریکا با سیاه‌پوستان این کشور تقاضا کردند قراردادهای این شرکت بزرگ فناوری با پلیس آمریکا متوقف شود.

روایت نیویورک‌تایمز از جاسوسی هوایی از معترضان به نژادپرستی در آمریکا
آمریکا - ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸

وزارت امنیت سرزمینی ایالات متحده آمریکا برای رهگیری معترضان به نژادپرستی که از قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی در میناپولیس آغاز شد، بیش از 270 ساعت گشت‌زنی و پرواز پهپادی و هلیکوپتری بر فراز 15 شهر آمریکا داشته است.

آیا کتاب بولتون سازوکار جمع‌آوری اطلاعات آمریکا را خدشه‌دار می‌کند؟
آمریکا - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰

ژنرال پل ناکازون، رئیس آژانس امنیت ملّی آمریکا (NSA) در تازه‌ترین موضع‌گیری رسمی نسبت به انتشار کتاب بولتون تصریح کرد انتشار این کتاب ضربات جبران‌ناپذیری به سازوکار، روش‌ها و الگوهای جمع‌آوری اطلاعات نهادهای امنیتی آمریکا وارد خواهد کرد و بسیاری از فرایندهای محرمانه در این زمینه را افشاء خواهد کرد.  

سازمان ملل تسلیم فشارهای ضد ایرانی آمریکا شده است
آمریکا - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

رحیم بایزیدی مدیر اندیشکده سیاست خارجی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مواضع دبیرکل سازمان ملل مبنی بر منشا ایرانی داشتن موشک‌های اصابت کننده به تاسیسات نفتی عربستان گفت: تغییر رویکرد سازمان ملل در این زمینه نشان می‌دهد که فشارهای آمریکا بر این نهاد بین المللی موثر واقع شده است.

ترامپ در برابر سیاهان شکست می خورد؟
آمریکا - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

حقیقت رقیب اصلی ترامپ نه جوبایدن که غلبه بر مشکلات درونی آمریکاست که حل و فصل آنها نیز ساده نخواهد بود. باید منتظر بود و دید آیا ترامپ می تواند در برابر رقیب اصلی خود یعنی اعتراضات سیاه پوستان، بحران اقتصادی و نرخ بیکاری پیروز شود یا با شکست در برابر این بحران ، انتخابات 2020 را نیز به جوبایدن دموکرات خواهد باخت؟!

پادشاه لخت آمریکا و سکوت ایران
آمریکا - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱

وزارت امور خارجه در برابر چنین جنایت های وحشیانه پلیس آمریکا و سرکوب سیاه پوستان قرار دارد، و در حالی که طبق قانون اساسی از رسالت های اساسی آن حمایت از مظلومین و مستضعفین عالم و ایستادن در برابر ظالمان و نظام سلطه است، چه اقدام فعالانه ای داشته است؟

حقوق بشر زیر چکمه آمریکایی
آمریکا - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

این تراژدی تکراری و غمبار سیاه پوستان آمریکایی است. نه این ماجرای تبعیض نژادی ها ماجرای جدیدی است و نه اعتراضات و سرکوب های بعدی اتفاق تازه ای است. مرگ جورج فلوید یاد آور حادثه مشابه دیگری در سال ۲۰۱۴ است. در آن زمان پلیس نیویورک جوان سیاه پوست دیگری با نام اریک گارنر را در حین دستگیری خفه کرد. آخرین جملات او نیز همین بود: نمی توانم نفس بکشم!

تهدید کرونا برای اقتصاد خانواده و مستأجران آمریکایی
آمریکا - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

«بدهی خانوارهای آمریکایی» یک شاخص اقتصادی است که وضعیت مالی خانوارها را به شکل میانگین نشان می‌دهد.

اینفوگرافی: الیزابت وارن معاون احتمالی جو بایدن
آمریکا - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶

طبق نظرسنجی‌های جدیددموکراتها معتقدند بایدن باید الیزابت وارن را برای معاونت خود مد نظر داشته باشد.

آمریکایی‌ها دولت ترامپ را تنبل و خوش‌بین می‌دانند
آمریکا - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴

مرکز تحقیقات پیو، از جمله مؤسسات نظرسنجی آمریکایی است که نتایج پیمایش‌های خود را به شکل عمومی منتشر می‌کند. این مرکز در تازه‌ترین تحقیق خود مرتبط با عملکرد دولت ترامپ به نتایج جالب توجهی رسیده است که نسیم‌آنلاین آنها را منعکس می‌کند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...