داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
گزارش تکان‌دهنده مرکز خیریه بین‌المللی آکسفام
آمریکا - ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مرکز خیریه بین‌المللی آکسفام در گزارشی با استناد به آمارها و ترازهای مالی شرکت‌های مختلف از یک شیوه درآمدزایی کثیف سرمایه‌داران در میانه شیوع کرونا پرده برداشته است. شیوع کرونا در جهان، بسیاری از صنایع و مشاغل در جهان را تحت تأثیر قرار داده است اما بسیاری از شرکت‌ها و صنایع جهان برای آنکه بتوانند همچنان نظر مثبت سهامداران خود را جلب کنند، از سویی می‌کوشند حمایت‌های اقتصادی و مالی دولت‌ها را جلب کنند و از سوی دیگر، با تحت فشار قرار دادن کارگران و کارمندان خود و استفاده از اهرم تعدیل نیرو، دستمزد

کدام شبکه‌های اجتماعی بیشترین تبلیغات را دارند؟
آمریکا - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

تبلیغات جزء جدایی‌ناپذیر اینترنت هستند. بسیاری از خدمات اینترنتی تنها و تنها به دلیل دریافت هزینه تبلیغات روی پلتفرم‌های اینترنتی سوار شده‌اند. براساس یک تحقیق از وب‌سایت تحقیقاتی «ویسل‌اوت» (WhistleOut) اینستاگرام و فیس‌بوک نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی بیشترین تبلیغات را به کاربرانشان عرضه می‌کنند.

دروغ بزرگ آمریکا به جهان در مورد کرونا
آمریکا - ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

روز چهارشنبه، کتاب جدید «باب وودوارد» گزارشگر ارشد واشنگتن‌پست، دو مکالمه‌ صوتی با دونالد ترامپ را افشاء کرد که نشان می‌داد کاخ سفید به رغم آگاهی از شرایط شیوع کرونا به شکل عمدی سعی در کم‌خطر جلوه دادن تهدید کرونا بوده و سیاستی اتخاذ کرده که به مرگ بیش از 200 هزار نفر انجامیده است. اما هدف ترامپ از این پنهانکاری و دروغگویی چه بود؟

۱۹ سال پس از یازده سپتامبر؛ ۳۷ میلیون آواره، حاصل جنگ آمریکا با تروریسم
آمریکا - ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

نوزده سال پیش، یازدهم سپتامبر 2001، دو هواپیمای مسافربری خطوط هوایی آمریکا به برج‌های تجارت جهانی برخورد کردند و آمریکا با هدف تلافی از القاعده و اسامه بن لادن، جنگ علیه تروریسم را کلید زد. این جنگ‌ها همچنان ادامه دارد و براساس برآوردها تاکنون 37 میلیون و به روایتی، 49 میلیون انسان در کشورهای مختلف را  آواره کرده است.

بن‌لادن ۱۱ سپتامبر کجا بود؟
آمریکا - ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

در تمام مدتی که رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه و وزیر دفاع ایالات متحده روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شدند و آخرین پیگیری‌ها و جستجوهای نیروهای آمریکا برای پیدا کردن عامل اصلی حمله به برج‌های تجارت جهانی را اطلاع‌رسانی می‌کردند، از مقر اختفا و رفت و آمدهای بن‌لادن خبر داشتند. از سپتامبر 2001 تا می 2011 که بن‌لادن شناسایی و کشته شد، آمریکا می‌دانست او کجاست.

هوک و کمپین ضد ایرانی
آمریکا - ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰

برایان هوک هم رفت؛ او مسئول گروه «اقدام» علیه ایران بود؛ اما مثل خیلی از دشمنان ایران، نه ایران را خوب می شناخت، نه ملت ایران را.

آیا با شکست ترامپ، امارات متضرر می‌شود؟
آمریکا - ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

جو بایدن رقیب اصلی ترامپ و کاندید حزب دموکرات در توییت بی‌سابقه‌ای شدیدا به عبدالفتاح السیسی حمله کرد و رئیس جمهور مصر را «دیکتاتور مورد علاقه ترامپ» خواند. او در صفحه شخصی خود در توییتر، به اظهار نظر در حوزه‌ای پرداخت که معمولا در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا کم‌سابقه است.

تقلاهای آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران
آمریکا - ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

رحمان قهرمان پور کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به نشست هفته گذشته شورای امنیت بیان داشت: مسیر شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بن بست است و آمریکا برای رسیدن به هدف خود مسیرهای جایگزین را دنبال خواهد کرد.

شبه‌نظامیان «بوگالو» در امریکا چه می‌کنند؟
آمریکا - ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

آینده افراط‌گرایی خشونت‌آمیز ضددولتی در ایالات متحده آمریکا در یک کلمه خلاصه می‌شود: «بوگالو».این اصطلاح اکنون معرف یک نماد خاص سفیدپوستان افراطی برای معرفی یک خرده فرهنگ عجیب آمریکایی است که علاقه جدی به درگیری مسلحانه با دولت فدرال دارند و با مالکیت بر اسلحه خود را از سایر گروه‌ها متمایز می‌کند.

«جنبش‌های اعتراضی آنلاین» و هواداران موسیقی کره‌ای
آمریکا - ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰

صدها و شاید هزاران کاربر شبکه اجتماعی تیک‌تاک و طرفداران موسیقی کره‌ای در آمریکا برای حضور در تجمع انتخاباتی ترامپ نام‌نویسی کردند اما در مراسم حاضر نشدند تا سالن خالی بماند و به نوعی قدرت‌نمایی کنند. آیا قدرت آنان، معرف نوعی از اعتراض است؟

بیشتر ...در حال بارگذاری ...