داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
«جوکر»: کاراکتر سینمایی یا ابزار مدیریت اپوزیسیون
آمریکا - ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

چگونه می شود که چنین فیلمی که مملو از نماد های جهان سرمایه داری و قیام برضد آن است توسط مهد اصلی سرمایه داری در دنیا ساخته می شود؟

چالش‌های انتخابات الکترونیکی آمریکا
آمریکا - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

به نظر می‌رسد امنیت انتخابات آمریکا بیش از هر زمان دیگری در خطر باشد. هر چه به نوامبر ۲۰۲۰ نزدیک‌تر می‌شویم، ایالت‌ها و نواحی مختلف برنامه‌های خود برای تأمین امنیت انتخابات را به‌روزرسانی می‌کنند، اما کنگره آمریکا بعد از سه سال هنوز نتوانسته یک برنامه یکپارچه برای این منظور تهیه و تدوین کند.

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور مکزیک را نمی‌شناسند!
آمریکا - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

یمی کلوبوچار و تام استایر، در جریان یک مصاحبه خبری اشتباهی مرتکب شدند که به سوژه داغ فضای رسانه‌ای ایالات متحده تبدیل شد.

ترامپ چه کسانی را پولدارتر کرد؟
آمریکا - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

بیستم ژانویه 2017، دونالد ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری وعده داد که «آمریکا را دوباره ثروتمند کند». در سه سالی که از آن روز گذشته بازارهای بورس آمریکا رشد 47 درصدی را تجربه کردند اما پنج نفری که بیشترین سود را دریافت کرده‌اند، پیش از این هم فوق‌العاده ثروتمند بودند.

درس پسربچه آمریکایی به کاندیداهای ریاست جمهوری
آمریکا - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

یک پسربچه 8 آمریکایی به نام «کئونی چینگ» در واشنگتن توانست با فروش جاسوئیچی بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را بپردازد.

استفاده تبلیغاتی از حجاب در تبلیغات انتخاباتی دموکرات‌ها
آمریکا - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

«نیدا علام» در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از طرفداران برنی سندرز بود، اما تصویر او در یک توئیت انتخاباتی هیلاری کلینتون فراگیر شد. «صبیره محمود» هم از زنان مسلمانی است که از طرفداران سندرز است، اما امسال تصویر او در میان طرفداران جو بایدن منتشر شده است.

همه چیز در مورد استیضاح ترامپ
آمریکا - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

استیضاح رئیس جمهور آمریکا وارد مرحله عجیبی شده است. سناتورهای جمهوری‌خواه اجازه نمی‌دهند شاهدانی که می‌توانند محاکمه ترامپ را قطعی کنند، در دادگاه حاضر شوند. اما ترامپ برای چه استیضاح شد و آیا ممکن است برکنار شود؟

پایان آیت الله مایک؟
آمریکا - ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

سقوط هواپیمای ارتش ایالات متحده آمریکا در ایالت غزنی افغانستان و انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد سرنوشت و تعداد کشته‌شدگان هواپیما، یک نام را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت. «مایکل دی‌آندریا» معروف به آیت الله مایک که مسؤولیت عملیات سازمان سیا علیه ایران در دولت ترامپ را بر عهده داشته و مطابق بر اخبار در این حادثه کشته شده است.

آمریکا چه برنامه‌ای در سر دارد؟
آمریکا - ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

برنامه‌ی آمریکا برای حضور نظامی در در حوزه جغرافیایی ایران از بین بردن دولت مرکزیِ مقتدر و تبدیل ایران بزرگ به کشورهای کوچک ضعیف محلی. نهایتا از ایران فقط چند دولت کوچک و ضعیف قبیله‌ای می‌ماند که این دولت‌های کوچک هم دائما با هم در حال جنگ و جدال هستند

اقدام FATF تأثیری در نرخ ارز ندارد
اخبار - ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: گنجاندن ایران در لیست سیاه گروه اقدام ویژه مالی، تأثیری در مراودات تجاری و نرخ ارز در کشور ندارد.