داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
سناتوری که از کرونا سود کرد!
آمریکا - ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶

«کِلی لوفر» سناتور ایالت جورجیا و عضو کمیته بهداشت سنای آمریکا، اندکی پیش از شیوع کرونا 18 میلیون دلار سهم در چند معامله مختلف فروخته است.

کرونا و ادامه سربازگیری و آموزش نظامی پنتاگون
آمریکا - ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲

به‌رغم شیوع کرونا در سراسر آمریکا و ابتلای بیش از 180 هزار نفر به ویروس مرگبار کرونا و مرگ بیش از 3500 آمریکایی، پنتاگون همچنان اصرار دارد فرایند جذب نیروهای نظامی و سربازان در پادگان‌های آموزشی ادامه داشته باشد.

بی‌اعتنایی رسانه‌ها به پرونده فساد اخلاقی جو بایدن
آمریکا - ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳

چرا رسانه‌ها، سیاسیون و خبرنگاران و فعالان مدنی به این پرونده بی‌اعتنایی می‌کنند؟ به ویژه که این جو بایدن است که شعار «زنان را باور کنید» سر می‌دهد.  

از تسخیر جن تا احضار ارواح و جادوگری؛ CIA به دنبال نیروهای ماورایی
آمریکا - ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

هدف استارگیت، استفاده از توانایی‌های ذهنی و قابلیت‌های روانی و استخدام نیروهای فرازمینی و ماوراءطبیعی برای جمع‌آوری اطلاعات بود. اما آمریکایی‌ها مبدع استارگیت نبودند و پیش از آنها، نازی‌ها در جنگ جهانی دوم با استخدام روان‌شناسان و ساحران سعی کرده بودند برای غلبه نظامی به ابزارهای غیرطبیعی متوسل شوند.

موج خرید اسلحه در آمریکا همزمان با شیوع کرونا
آمریکا - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

ترس از ناآرامی‌های اجتماعی حاصل از شیوع کرونا در آمریکا سبب شده آمریکایی‌ها با انگیزه محافظت از خود، جلوی فروشگاه‌های اسلحه و مهمات صف بکشند و برای خود و اعضای خانواده‌شان اسلحه خریداری کنند.

«جوکر»: کاراکتر سینمایی یا ابزار مدیریت اپوزیسیون
آمریکا - ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

چگونه می شود که چنین فیلمی که مملو از نماد های جهان سرمایه داری و قیام برضد آن است توسط مهد اصلی سرمایه داری در دنیا ساخته می شود؟

چالش‌های انتخابات الکترونیکی آمریکا
آمریکا - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

به نظر می‌رسد امنیت انتخابات آمریکا بیش از هر زمان دیگری در خطر باشد. هر چه به نوامبر ۲۰۲۰ نزدیک‌تر می‌شویم، ایالت‌ها و نواحی مختلف برنامه‌های خود برای تأمین امنیت انتخابات را به‌روزرسانی می‌کنند، اما کنگره آمریکا بعد از سه سال هنوز نتوانسته یک برنامه یکپارچه برای این منظور تهیه و تدوین کند.

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور مکزیک را نمی‌شناسند!
آمریکا - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

یمی کلوبوچار و تام استایر، در جریان یک مصاحبه خبری اشتباهی مرتکب شدند که به سوژه داغ فضای رسانه‌ای ایالات متحده تبدیل شد.

ترامپ چه کسانی را پولدارتر کرد؟
آمریکا - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

بیستم ژانویه 2017، دونالد ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری وعده داد که «آمریکا را دوباره ثروتمند کند». در سه سالی که از آن روز گذشته بازارهای بورس آمریکا رشد 47 درصدی را تجربه کردند اما پنج نفری که بیشترین سود را دریافت کرده‌اند، پیش از این هم فوق‌العاده ثروتمند بودند.

آیا ویروس کرونا در هوا معلق می‌ماند؟
اخبار - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره اینکه آیا ویروس کرونا در هوا معلق می‌ماند، توضیحاتی ارائه داد.