داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
از تسخیر جن تا احضار ارواح و جادوگری؛ CIA به دنبال نیروهای ماورایی
آمریکا - ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

هدف استارگیت، استفاده از توانایی‌های ذهنی و قابلیت‌های روانی و استخدام نیروهای فرازمینی و ماوراءطبیعی برای جمع‌آوری اطلاعات بود. اما آمریکایی‌ها مبدع استارگیت نبودند و پیش از آنها، نازی‌ها در جنگ جهانی دوم با استخدام روان‌شناسان و ساحران سعی کرده بودند برای غلبه نظامی به ابزارهای غیرطبیعی متوسل شوند.

موج خرید اسلحه در آمریکا همزمان با شیوع کرونا
آمریکا - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

ترس از ناآرامی‌های اجتماعی حاصل از شیوع کرونا در آمریکا سبب شده آمریکایی‌ها با انگیزه محافظت از خود، جلوی فروشگاه‌های اسلحه و مهمات صف بکشند و برای خود و اعضای خانواده‌شان اسلحه خریداری کنند.

«جوکر»: کاراکتر سینمایی یا ابزار مدیریت اپوزیسیون
آمریکا - ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

چگونه می شود که چنین فیلمی که مملو از نماد های جهان سرمایه داری و قیام برضد آن است توسط مهد اصلی سرمایه داری در دنیا ساخته می شود؟

چالش‌های انتخابات الکترونیکی آمریکا
آمریکا - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

به نظر می‌رسد امنیت انتخابات آمریکا بیش از هر زمان دیگری در خطر باشد. هر چه به نوامبر ۲۰۲۰ نزدیک‌تر می‌شویم، ایالت‌ها و نواحی مختلف برنامه‌های خود برای تأمین امنیت انتخابات را به‌روزرسانی می‌کنند، اما کنگره آمریکا بعد از سه سال هنوز نتوانسته یک برنامه یکپارچه برای این منظور تهیه و تدوین کند.

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور مکزیک را نمی‌شناسند!
آمریکا - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

یمی کلوبوچار و تام استایر، در جریان یک مصاحبه خبری اشتباهی مرتکب شدند که به سوژه داغ فضای رسانه‌ای ایالات متحده تبدیل شد.

ترامپ چه کسانی را پولدارتر کرد؟
آمریکا - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

بیستم ژانویه 2017، دونالد ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری وعده داد که «آمریکا را دوباره ثروتمند کند». در سه سالی که از آن روز گذشته بازارهای بورس آمریکا رشد 47 درصدی را تجربه کردند اما پنج نفری که بیشترین سود را دریافت کرده‌اند، پیش از این هم فوق‌العاده ثروتمند بودند.

درس پسربچه آمریکایی به کاندیداهای ریاست جمهوری
آمریکا - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

یک پسربچه 8 آمریکایی به نام «کئونی چینگ» در واشنگتن توانست با فروش جاسوئیچی بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را بپردازد.

استفاده تبلیغاتی از حجاب در تبلیغات انتخاباتی دموکرات‌ها
آمریکا - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

«نیدا علام» در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از طرفداران برنی سندرز بود، اما تصویر او در یک توئیت انتخاباتی هیلاری کلینتون فراگیر شد. «صبیره محمود» هم از زنان مسلمانی است که از طرفداران سندرز است، اما امسال تصویر او در میان طرفداران جو بایدن منتشر شده است.

همه چیز در مورد استیضاح ترامپ
آمریکا - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

استیضاح رئیس جمهور آمریکا وارد مرحله عجیبی شده است. سناتورهای جمهوری‌خواه اجازه نمی‌دهند شاهدانی که می‌توانند محاکمه ترامپ را قطعی کنند، در دادگاه حاضر شوند. اما ترامپ برای چه استیضاح شد و آیا ممکن است برکنار شود؟

کرونا در سوریه و سوءاستفاده آمریکایی
اخبار - ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

سوریه و روسیه در بیانیه ای مشترک درخصوص تأمین گروه‌های تروریستی در سوریه توسط آمریکا در قالب کمک‌های بشردوستانه به پناهجویان، هشدار دادند.