داغ‌ترین پرونده‌ها:

«گره کور» معادلات سیاسی عراق کجاست؟

به نظر می‌رسد این موضوع به گره کور معادلات امروز سیاسی عراق تبدیل شده و تا این موضوع مرتفع نشود، بحث انتخاب نخست وزیر به جایی نمی‌رسد! در این گزارش، مرور کوتاهی بر مسأله «بزرگ‌ترین فراکسیون» خواهیم داشت.

آرشیو پرونده عراق
آیت الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد
عراق - ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

آیت الله العظمی علی سیستانی مرجعیت عالی شیعیان امروز پنجشنبه تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

آغاز موج دوم ترورهای سیاسی در عراق
عراق - ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

با توجه به تبلیغات ضد ایرانی و عربگرایی هواداران وی در عراق، چنانچه عوامل استکبار بتوانند او را در قم ترور کنند؛ در عراق فضاسازی سنگینی علیه ایران اسلامی ایجاد خواهد شد! با این حال از نظر عملیاتی به نظر می‌رسد ترور وی در قم برای آمریکا و عوامل استکبار کار بسیار مشکل و تقریبا غیرممکنی باشد.

حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به شهادت رسیدند
عراق - ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵

المیادین در خبر فوری از شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد خبر داد. سخنگوی حشد الشعبی: «دشمن آمریکایی و اسرائیلی مسئول شهادت دو مجاهد، ابو مهدی المهندس و قاسم سلیمانی است.»

فرمانده‌ای با ۱۹ اسم مستعار ؛ وحشت آمریکا از فرمانده بزرگ حشد الشعبی
عراق - ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

شبکه الحره که به صورت رسمی وابسته به سازمان جاسوسی آمریکاست و مهم‌ترین رسانه ایالات متحده در حوزه عراق محسوب می‌شود، در گزارشی به زندگی شخصی ابومهدی المهندس پرداخت. وحشت واشنگتن و جاسوس‌های CIA از مهارت بالای نظامی و اطلاعاتی ابومهدی المهندس را می‌توان در بخش‌های مختلف این گزارش دید.

۷ پیام حمله به سفارت آمریکا در بغداد
عراق - ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

تجمع در برابر سفارت آمریکا در بغداد و در ادامه تصرف این «لانه جاسوسی» توسط نیروهای بسیج مردمی عراق، با واکنش‌های متفاوتی در سطح شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها همراه شد و طیف‌های مختلف از موضع خود به تحلیل این رویداد پرداختند. در این میان بازخوانی اظهارات تحلیلگران محور مقاومت در عراق و افراد نزدیک به حشدالشعبی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

چند گزاره درباره هدف آمریکا از حمله به نیروهای مقاومت عراق
عراق - ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

هدف واشنگتن کاهش حضور و نفوذ منطقه‌ای ایران و مشغول سازی به داخل است و به این نتیجه رسیده است که فشار و تحریم اقتصادی به‌تنهایی برای این مهم کافی نیست و لذا ترکیبی از سیاست تحریم  و فشار همراه با اقدام منطقه‌ای ضد ایران را در دستور کار قرار داده است

کاندیداهایی که معترضین با نخست‌وزیری آن‌ها مخالفت می‌کنند
عراق - ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

در این گزارش تصویری، مرور کوتاهی داریم بر مخالفت‌های خیابانی با اسامی مطرح شده به عنوان نامزد نخست وزیری در عراق.

راه حل قانون اساسی عراق برای خروج از بن بست «ناتوانی در معرفی نخست وزیر»
عراق - ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

احتمالا از فردا به مدت دو هفته، بحث جدی بر سر تفسیر ماده ۸۱ میان طرف‌های درگیر شکل خواهد گرفت. باید دید در این ایام، فضای عمومی عراق به چه سمتی می‌رود؟ تردیدی نیست که گروه‌هایی که خواهان تعیین نخست وزیر از سوی توده‌ها یا خارج از اراده فراکسیون‌های پارلمانی بودند، از تفسیر نخست حمایت خواهند کرد؛ اما مشخص نیست که اختلاف بر سر تفسیر به دادگاه عالی کشیده می‌شود یا در لابی‌های سیاسی رئیس جمهور و احزاب سیاسی حل خواهد شد؟

مذاکرات فشرده در بغداد؛ آیا نوبت «قصی سهیل» می‌رسد؟
عراق - ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

قصی السهیل نامزد پیشنهادی از طرف نوری المالکی رهبر ائتلاف دولة القانون می‌باشد. نوری المالکی با این استدلال که انتخاب السودانی می‌تواند به منزله اعلان جنگ به حاضرین در میدان تحریر باشد، سران فتح را برای انصراف از وی قانع کرده است. هم‌چنین نخست‌وزیر عراق استدلال‌های خود را برای ترجیح السهیل به علاوی و اسعد العیدانی ارائه داده است.

تعطیلی برنامه «فرمول یک» تکذیب شد
اخبار - ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک: برنامه «فرمول یک» این هفته تکرار قسمت‌های گذشته و هفته آینده دو یا سه برنامه زنده خواهد داشت.