داغ‌ترین پرونده‌ها:

حقیقت پنهان اعتراضات عراق چیست؟

آنچه در روزهای اخیر در رسانه‌های گوناگون بعنوان اعتراضات مردم عراق مطرح می‌شود، اعتراض آنها به وضعیت بد اقتصادی، فساد و ناکارآمدی دولت مرکزی است. اما واقعیت پنهانی که در این موارد از دید اکثر رسانه‌ها پنهان می‌ماند یا برای دیدن آن خود را به غفلت می‌زنند چیست؟

آرشیو پرونده عراق
گزارش میدانی از تغییر فاز اعتراضات عراق به نافرمانی مدنی و فلج‌سازی اقتصاد + گزارش تصویری
عراق - ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

معترضین در بصره با بستن مسیر ارتباطی شهرک‌های صنعتی، کارمندان و کارگران کارخانه‌های «آهن»، «فولاد»، «سیمان»، «کود» و نیروگاه گازی تولید برق را به خانه‌های خود بازگرداندند تا این مراکز صنعتی نیز تعطیل شوند.

نگاهی به رسم «خادمی» و «زائری» در زیست بوم اربعین
عراق - ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

زیست بوم اربعین فرصتی است برای افزایش مهارتهای ارتباطی، تعاملات فرهنگی و میان فرهنگی، کسب تجربه زیست مومنانه و اخوت ایمانی خادمان و زائران به عنوان زمینه سازان حکومت مهدوی بر مبنای خادمیت، محبت اهل بیت(علیهم السلام)، انتظار، صبر و استقامت، رفق و مدارا و گذشت و ایثار. زیست بومی که مرزهای جغرافیایی، زبانی، نژادی و فرهنگی را در نوردیده است و هر اربعین در حال تکامل است.

فیلم: پاسخ قاطع تحلیل‌گر عراقی به تفرقه افکنی سعودی‌ها
عراق - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

در حالی که عربستان برای ما ماشین بمب‌گذاری شده و انتحاری می‌فرستد، ایرانی‌ها برای ما شهید فرستادند و عراق را در مقابل داعش از سقوط نجات دادند.

رستاخیز «التحریر» از قاهره تا بغداد
عراق - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

اگر این بحران دولت ملتی در یمن، عراق، سوریه، مصر،لیبی و غیره نبود که نه برخی از آن‌‌ها به عرصه دخالت و تاخت و تاز قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل می‌شد و نه این موج‌سواری‌ها بر رنج‌های ساکنان خسته خاورمیانه اتفاق می‌افتاد. 

دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

سخنگوی وزارت کشور عراق در جریان نشست خبری ضمن تشریح آمار کشته و زخمی شدگان نا آرامی های روزهای اخیر این کشور گفت: دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد.

تشکیل کمیته تحقیق در پارلمان عراق برای اعتراضات اخیر
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

رئیس پارلمان عراق با اشاره به تظاهرات‌های اخیر و حضور نفوذی‌ها در میان معترضان گفت، کمیته‌ای در پارلمان برای تحقیق درباره تیراندازی‌ها به معترضان و نیروهای دولتی تشکیل شده است.

آیا اعتراضات «عراق» را فراگرفته است؟
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

بسیاری، بازتاب اعتراضات عراق را مشکوک دانستند و پای عربستان را در این ترند شدن تظاعرات عراقی‌ها وسط کشیدند… اما این ادعا چقدر صحت دارد؟

وقتی کارگران عراقی، شرکت‌های آمریکایی را از بصره بیرون کردند
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

دیوید می‌گوید: در سال ۲۰۱۳ میلادی من به بغداد رفتم تا تأثیر اشغال عراق بر کارگران و اتحادیه‌های کارگری را بررسی کنم. من با کارگران پالایشگاه الدوره گفتگو کردم و از آن‌ها عکاسی کردم. جنوب عراق قلب تپنده صنعت نفت این کشور است و در ادامه روانه بصره شدم.

چند نکته از اعتراضات اخیر در عراق
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

ضعف دولت مرکزی عراق از نتایج ساختار سهمیه‌ای دولت عراق است. دولتی که وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و حتی رؤسای سه گانه آن بر اساس سهمیه‌های حزبی، قومیتی و عشایری منصوب می‌شوند، نمی‌تواند تصمیم واحد و مقتدرانه‌ای بگیرد.

ناگفته‌هایی از نقش مجاهدین عراقی در آزادسازی خرمشهر
بین‌الملل - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

ابونجم بصری یکی از مجاهدین عراقی است که خاطرات خود را در شکستن حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر بازگو می‌کند.