داغ‌ترین پرونده‌ها:

موانع خروج آمریکا از عراق

هرچند به پشتوانه موج مطالبه مردمی در عراق برای خروج آمریکایی از خاک این کشور زمینه اساسی وجود دارد، اما باتوجه به نفوذ و تسلط اقتصادی و فرهنگی آمریکا و همچنین ساختار سهمیه‌ای در عراق و عدم تمرکز قدرت خروج آمریکا عملا دچار چالش های اساسی است که محور مقاومت باید برای آن‌ها نیز تدبیر داشته باشد

آرشیو پرونده عراق
ماجرای فرار محمد علاوی از عراق چه بود؟
عراق - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

محمد علاوی در بیانیه استعفای خود علل مختلفی را برای کناره‌گیری بیان کرده است؛ اما عمده ناظران سیاسی عراق اتفاق نظر دارند که علت واقعی استعفای وی، تحرکات سیاسی علیه نخست وزیر بوده است.

محمد علاوی کیست؟
عراق - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

محمد علاوی از امروز کار خود را رسما به عنوان نخست وزیر آغاز کند. در شبکه‌های اجتماعی، جریان مخالف ایران و متمایل به غرب و رهبران اصلی معترضین به شدت نسبت به انتخاب وی ابراز تأسف و انزجار کردند. در مقابل، فعالین نزدیک به محور مقاومت، بر حمایت از او و تشکیل دولت قدرتمند برای دوره انتقالی تأکید داشتند.

پای آمریکا در میان است!
عراق - ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴

در واقع آمریکا که امروز با موج خیزش مردمی برای اخراج از منطقه روبرو است و از انتقام سخت گروه های مقاومت نیز مطلع است به دنبال ایجاد بهانه و پیشدستی در حمله است تا جلوی انتقام سخت را بگیرد و همچنین گروه های مقاومت را در عراق زیر بار روانی و امنیتی قرار دهد.

موانع خروج آمریکا از عراق
عراق - ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

هرچند به پشتوانه موج مطالبه مردمی در عراق برای خروج آمریکایی از خاک این کشور زمینه اساسی وجود دارد، اما باتوجه به نفوذ و تسلط اقتصادی و فرهنگی آمریکا و همچنین ساختار سهمیه‌ای در عراق و عدم تمرکز قدرت خروج آمریکا عملا دچار چالش های اساسی است که محور مقاومت باید برای آن‌ها نیز تدبیر داشته باشد

آیت الله سیستانی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد
عراق - ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

آیت الله العظمی علی سیستانی مرجعیت عالی شیعیان امروز پنجشنبه تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

آغاز موج دوم ترورهای سیاسی در عراق
عراق - ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

با توجه به تبلیغات ضد ایرانی و عربگرایی هواداران وی در عراق، چنانچه عوامل استکبار بتوانند او را در قم ترور کنند؛ در عراق فضاسازی سنگینی علیه ایران اسلامی ایجاد خواهد شد! با این حال از نظر عملیاتی به نظر می‌رسد ترور وی در قم برای آمریکا و عوامل استکبار کار بسیار مشکل و تقریبا غیرممکنی باشد.

حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به شهادت رسیدند
عراق - ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵

المیادین در خبر فوری از شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد خبر داد. سخنگوی حشد الشعبی: «دشمن آمریکایی و اسرائیلی مسئول شهادت دو مجاهد، ابو مهدی المهندس و قاسم سلیمانی است.»

فرمانده‌ای با ۱۹ اسم مستعار ؛ وحشت آمریکا از فرمانده بزرگ حشد الشعبی
عراق - ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

شبکه الحره که به صورت رسمی وابسته به سازمان جاسوسی آمریکاست و مهم‌ترین رسانه ایالات متحده در حوزه عراق محسوب می‌شود، در گزارشی به زندگی شخصی ابومهدی المهندس پرداخت. وحشت واشنگتن و جاسوس‌های CIA از مهارت بالای نظامی و اطلاعاتی ابومهدی المهندس را می‌توان در بخش‌های مختلف این گزارش دید.

۷ پیام حمله به سفارت آمریکا در بغداد
عراق - ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

تجمع در برابر سفارت آمریکا در بغداد و در ادامه تصرف این «لانه جاسوسی» توسط نیروهای بسیج مردمی عراق، با واکنش‌های متفاوتی در سطح شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها همراه شد و طیف‌های مختلف از موضع خود به تحلیل این رویداد پرداختند. در این میان بازخوانی اظهارات تحلیلگران محور مقاومت در عراق و افراد نزدیک به حشدالشعبی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

معاون ترامپ:‌ روزهای سختی در انتظار آمریکاست
اخبار - ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷

معاون رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی درباره شیوع همه‌گیری کرونا در این کشور گفت که روزهای سختی در انتظار آمریکایی‌هاست.