داغ‌ترین پرونده‌ها:

واگذاری کیش به چین از ادعا تا واقعیت

قراردادی که هنوز دو طرف توافق نمی دانند چه جزییاتی دارد، حال چگونه تمامی رسانه های غرب گرا و عمله های آمریکا جزییات آن را موبه مو منتشر می کنند؟ آن هم قرارداد کلانی که احتمالا تا رسیدن به توافق نهایی به عمر دولت دوازدهم هم نخواهد رسید.

آرشیو پرونده اقتصاد تحریم
ماجرای ارزهایی که روحانی به نورچشمی ها داد
اقتصاد تحریم - ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳

دکتر شایان نادری پژوهشگر حوزه امنیت غذایی با اشاره به عدم تخصیص ارز دولتی برای حمایت از تولید داخل گفت: دولت با نابودی تولید داخل به واردات روی می آورد و در این زمینه ارزهایی دولتی که برای واردات تخصیص داده می شود به افراد نورچشمی خود اختصاص می دهد

آینده فروشی به سبک حسن روحانی!
اقتصاد تحریم - ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

با اجرای این طرح دولت بعدی یا با یک ابرتورم ناخواسته روبرو می شود و کشور درگیر بحران های چون آبان 98 می شود یا باید تن به سازش و کرنش در برابر غرب و آمریکا بدهد تا مشکل تحریم نفتی حل شود.

دولت در حال اتلاف ذخایر ارزی کشور است
اقتصاد تحریم - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

اصولا سیاست اعطای ارز به هر ایرانی فارغ از نیاز به آن در شرایط تحریمی و محدودیت ارزی امر معمولی است یا تکرار اشتباه توسط دولت و بانک مرکزی است؟

دولت سازگار با تحریم در روسیه؛ نمونه ای مناسب برای ایران
اقتصاد تحریم - ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

بررسی عملکرد دولت روسیه در مواجه با تحریم‌ها نشان می‌دهد که می‌توان از تجربه این کشور برای عبور از تحریم‌ها در ایران هم استفاده کرد.

دیپلماسی اقتصادی دولت روز به روز ضعیف‌تر می‌شود
اقتصاد تحریم - ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت : دستگاه دیپلماسی اقتصادی دولت در وضعیت کنونی کرونایی به شدت ضعیف عمل کرده است، مدیریت غلط شرایط کنونی اقتصادی عامل هیجانات بازارهای مختلف است. 

فرصت استراتژیک تشکیل اتحادیه کشورهای تحت تحریم
اقتصاد تحریم - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

بعد از موفقیت به‌دست آمده در جریان ارسال بنزین به ونزوئلا، زمان ایجاد اتحادیه کشور‌های تحت تحریم فرا رسیده است و جمهوری اسلامی نباید فرصت ابتکار عمل در این خصوص را از دست بدهد.

طرح گرافیست لبنانی از حضور نفت‌کش‌های ایرانی در ونزوئلا
اقتصاد تحریم - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

طرح گرافیست لبنانی: «‏ایران محاصره #آمریکا را در هم شکست»

باشگاه تحریمی‌ها؛ باطل السحر تحریم‌ها
اقتصاد تحریم - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

ایجاد باشگاه تحریمی ها که متشکل از کشورهای تحریم شده توسط آمریکا است می تواند به خنثی سازی تحریم ها علیه ایران و کشورهای مقاوم در برابر نظام سلطه بینجامد و شاهد شکل گیری یک بلوک اقتصادی سیاسی جدید در نظام جهانی باشیم.

جنگ نفت‌کش‌ها، این‌بار در دریای کارائیب ونزوئلا
اقتصاد تحریم - ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

با نزدیک‌تر شدن پنج نفت‌کش ایرانی به سواحل ونزوئلا، نیروی دریایی آمریکا چهار ناو جنگی به همراه هواپیمای نظامی را راهی دریای کارائیب کرده است. ظریف ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران را نوعی دزدی دریایی نامیده است. وزیر دفاع ونزوئلا هم از اسکورت نظامی نفتکش‌های ایرانی به هنگام ورود به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا خبر داده است.

ماجرای آزاد شدن یک میلیارد و ششصد میلیون دلار اموال ایران چه بود؟
اقتصاد تحریم - ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

دارایی های آزاد شده که از حقوق ذاتی ایران بوده و امروز به دست آمده نه نتیجه مذاکره و تعامل بلکه حاصل تلاش های حقوقی و شکایت در دادگاه های بین المللی بوده است. و امروز تنها با آزاد شدن 1.6 میلیارد دلار بیش از 6 ماه یارانه کل جمعیت ایران حاصل شده است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...