داغ‌ترین پرونده‌ها:

وعده‌های شعاری روحانی؛ زمینه‌ساز تورم

از سال ۹۲ تاکنون، رئیس‌جمهور وعده‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به مردم داد. اما این وعده ها تا به امروز در حد شعار باقی‌مانده و دستاوردی جز تورم و گرانی برای مردم نداشته است.

آرشیو پرونده احیا وزارت بازرگانی
وعده‌های شعاری روحانی؛ زمینه‌ساز تورم
سرویس - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

از سال ۹۲ تاکنون، رئیس‌جمهور وعده‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به مردم داد. اما این وعده ها تا به امروز در حد شعار باقی‌مانده و دستاوردی جز تورم و گرانی برای مردم نداشته است.

احیای چراغ‌خاموش وزارت بازرگانی
سرویس - ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

با تشکیل معاونت بازرگانی که در حد یک وزارتخانه اختیار دارد عملا وزارت بازرگانی شروع به فعالیت کرد

مجلس؛ مومی در دستان دولت
سرویس - ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

با وجود مخالفت ۱۹۶ نفر از نمایندگان مجلس با اعطای مجوز برای تشکیل وزارت بازرگانی، طی چند ماه اخیر، لاریجانی و هیئت‌رئیسه مجلس نهایت همکاری و همراهی را با روحانی در راستای تصویب این طرح داشته‌اند. به طوریکه هر زمان روحانی اراده می‌کند طرح فوق در دستور بررسی صحن مجلس قرار می‌گیرد و هر زمان اراده می کند از دستور حذف می گردد!

تشکیل وزارت بازرگانی حل کننده مشکلات معیشتی نیست
سرویس - ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شرایط فعلی نیازی به انتزاع وزارتخانه‌ها یا ایجاد وزارتخانه‌ای جدید نیست و در مجلس مخالفان جدی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد.

هزینه ۲هزار میلیارد تومانی برای احیای وزارت بازرگانی
سرویس - ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تلاش‌ها برای تأسیس وزارت بازرگانی گفت: بار مالی ۲هزار میلیارد تومانی، رهاشدن ۶ماهه بازار و نابودی ۲۵۰هزار فرصت شغلی از مهم‌ترین تبعات جدایی وزارت بازرگانی از صمت به‌شمار می‌رود.

تشکیل وزارت بازرگانی منجر به افزایش واردات ‌می‌شود
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

طبق بررسی های انجام شده تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارتخانه بازرگانی تنها منجر به افزایش واردات و شکل گیری سلاطین واردات در بخش های مختلف خواهد شد.

طرح تشکیل وزارت بازرگانی این هفته به صحن مجلس می‌رود
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وعده رئیس جمهور درباره وزارت بازرگانی فرافکنی است
سرویس - ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

وزیر اسبق صمت با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با دادن وعده بهبود معیشت مردم یک هفته پس از احیای وزارت بازرگانی به دنبال خرید زمان است و این اظهارات پر از ابهام و نوعی فرافکنی است، گفت: وقتی مشاوران، نشانی غلط می‌دهند رئیس جمهور در تیراندازی به جای سیبل، دره و تپه را می‌زند.

فشار بر معیشت مردم با زمین ماندن اختیارات گسترده دولت
سرویس - ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

مسئولان دولتی با ارائه تاکتیکی جدید و با هدف دور زدن مجلس، راهکار تشکیل معاونت بازرگانی را به منظور افزایش اختیارات دولت مطرح نمودند. غافل از آنکه قانون«تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت کشاورزی» ابزار مناسب دولت، برای کنترل بازار و بهبود معیشت مردم است.

وزارت بازرگانی نماینده مصرف‌کنندگان یا واردکنندگان؟
سرویس - ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

در حالی برخی مقامات دولتی مدافع احیای وزارت بازرگانی در مصاحبه‌های خود تلویحاً پذیرفته‌اند که این وزارتخانه به‌عنوان نماینده مصرف‌کنندگان، راهبرد واردات را برای تحقق رفاه مردم پیگیری می‌کند که در کشورهای پیشرفته تحقق رفاه از طریق حمایت از تولید داخل حاصل شده است.