داغ‌ترین پرونده‌ها:

احیا وزارت بازرگانی؛ تیشه به ریشه تولید

تشکیل وزارت بازرگانی یکی از عوامل تضعیف کننده تولیدات ملی در زمینه اقلام کشاورزی است که باعث صدمه به تولیدکنندگان می‌شود. علاوه بر آن تشکیل وزارت‌خانه جدید با سیاست چابک‌سازی دولت مغایرت دارد.

آرشیو پرونده احیا وزارت بازرگانی
ارز دولتی جای دیگر خرج می‌شود اما واردات غذای سگ ثبت می‌شود
احیا وزارت بازرگانی - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: مگر در کشور چه قدر حیوان خانگی داریم که حجم بالایی از ارز دولتی به نام واردات غذای سگ و گربه خرج می‌شود، ارزها جای دیگری خرج می‌شود اما به نام سنگ پا و غذای سگ و گربه!

احیا وزارت بازرگانی؛ تیشه به ریشه تولید
احیا وزارت بازرگانی - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

تشکیل وزارت بازرگانی یکی از عوامل تضعیف کننده تولیدات ملی در زمینه اقلام کشاورزی است که باعث صدمه به تولیدکنندگان می‌شود. علاوه بر آن تشکیل وزارت‌خانه جدید با سیاست چابک‌سازی دولت مغایرت دارد.

مجلس زحمت اصلاح مصوبه ناقص را هم به خود نداد
احیا وزارت بازرگانی - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

کمیسیون اجتماعی مجلس بدون ایجاد تغییر و اصلاح در وظایف وزارتخانه های بازرگانی و صنایع و معادن پیشین، ایراد شورای نگهبان نسبت به طرح تشکیل وزارت بازرگانی را برطرف و روانه صحن علنی مجلس کرد.

اسکندری: اصل ۶۵ قانون اساسی در مورد طرح تشکیل وزارت بازرگانی نقض شده است
احیا وزارت بازرگانی - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

وزیر اسبق جهادکشاورزی با بیان اینکه وظیفه شورای نگهبان، صیانت از قانون است گفت: با تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی در شورای نگهبان، تولید داخل تضعیف خواهد شد و قطعاً وضع از گذشته بدتر می شود.

فشار دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی با رأی‌گیری غیرقانونی
احیا وزارت بازرگانی - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

با توجه به عدم اتخاذ رأی دو سوم آرا در مجلس برای تأسیس وزارت بازرگانی، به لحاظ قانونی، مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای برای تشکیل این وزارتخانه نداشته است

طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس برگردانید
احیا وزارت بازرگانی - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲

۳۲ نظام صنفی کشاورزی استان‌های مختلف کشور با ارسال نامه ای به شورای نگهبان، با اشاره به مغایرت های طرح تشکیل وزارت بازرگانی با قوانین و اسناد بالادستی خواستار بازگردانده شدن این مصوبه به مجلس شدند.

آیا شورای نگهبان مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس بر می گرداند+ویدئو
احیا وزارت بازرگانی - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

مطابق ماده ۱۱۷ آیین نامه داخلی مجلس، طرح ها و لوایحی که با قانون برنامه توسعه مغایرت دارند، نیاز به رای مثبت حداقل دو سوم نمایندگان حاضر در جلسه دارند ولی این حد نصاب در جریان تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی رعایت نشد.

اینفوگرافی: مغایرت‌های تشکیل وزارت بازرگانی با اسناد بالادستی
احیا وزارت بازرگانی - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

تشکبل وزارت بازرگانی دارای مغایرت های قانونی با اسناد بالادستی کشور است.

نقش موثر لابی‌گری واردکنندگان در تشکیل وزارت بازرگانی
احیا وزارت بازرگانی - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تشکیل وزارت بازرگانی نه تنها شرایط را بهتر نخواهد کرد بلکه به سمت دوگانگی مدیریت پیش خواهیم و دوباره شاهد آن خواهیم بود که آنچه به عنوان زیرساخت برای تولید مطمئن فراهم کرده بودیم را دوباره خراب می‌کنیم.

با توجه به کسری بودجه سال جاری، تأسیس وزارت بازرگانی به صلاح کشور نیست
احیا وزارت بازرگانی - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن مغایرت‌های طرح تأسیس «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» با قانون اساسی، برنامه ششم توسعه و اشاره به کسری بودجه سال جاری، خواستار بررسی دقیق شورای محترم نگهبان پیرامون این طرح پرهزینه شدند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...