داغ‌ترین پرونده‌ها:

نقد وحید جلیلی بر مدیران صدا وسیما و حامیانشان

با عذرخواهی از غلامی عزیز شاید چون بیش از او کار میدانی رسانه‌ای و هنری کرده‌ام ابعاد این خسارت را بسیار هولناک‌تر از آن می‌بینم که وقت فریاد زدن نگران این باشم که آهنگ صدایم گوش مدیران مؤدب رسانه ملی و پشتیبانان معنویشان را اذیت نکند.

آرشیو پرونده نقد صدا و سیما
شاه‌آبادی ترمز سقوط تلویزیون را می‌کشد؟
نقد صدا و سیما - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

انتصاب حمید شاه‌آبادی و یا هر چهره دیگری به جای مرتضی میرباقری به معاونت سیما در شرایطی می‌تواند مثمر ثمر واقع شود که تغییراتی گسترده در ساختار تلویزیون صورت گیرد. تغییراتی که می‌تواند تلویزیون را از وضعیت آشفته فعلی خارج کند و البته فضا را برای کاهش تنش‌ها در بیرون از تلویزیون و کاهش فشار بر این رسانه مهیا کند.

نقدی بر راهکارهای معنوی صدا و سیما برای مشکلات اقتصادی خانواده
نقد صدا و سیما - ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶

منکر اثرات مثبت روایات مأثوره از ائمه اطهار در حل مسائل و مشکلات انسان نیستیم ، ولی نکته اینجاست که طرح این مباحث در این برهه زمانی از یک نهاد ملی و پرمخاطب اثری جز استهزاء دین توسط بیمار دلان و تیشه به ریشه اندک اعتقادات جوان امروزی ندارد.

«اوج»؛ شکست‌خورده اما پر هیاهو!
نقد صدا و سیما - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

اما سازمان هنری رسانه‌ای اوج در شرایطی مدعی آن است که «اقبال هنرمندان و مخاطبان از آثار گذشته‌ اوج» منجر به راه‌اندازی دومین زیرمجموعه در حوزه فیلم و سریال این سازمان شده است که مرور کارنامه کاری اوج در حوزه فیلم و سریال نشان‌دهنده نکاتی مخالف این ادعاست.

بازی دو سر باخت، برد_برد می‌شود؟
نقد صدا و سیما - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰

حمایت از تلویزیون و تولید برنامه‌ها و محصولات نمایشی برای پخش در تلویزیون از جمله اهدافی بوده که سازمان هنری رسانه‌ای اوج از همان ابتدای تاسیسش به آن توجه داشته است.

«هفت»؛ می‌سازیم که ساخته باشیم!
نقد صدا و سیما - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

بزرگترین مشکل «هفت» در دوره جدید، نبود «سردبیر» است؛ این را هرکسی که حداقل چند قسمت از برنامه را دیده باشد، متوجه می‌شود. «هفت» در این دوره نه در زمینه سوژه‌یابی و پرداختن به موضوعات روز سینمای ایران عملکرد چشمگیری دارد و نه در ساخت آیتم‌های مرتبط با موضوعات توانسته به ارائه محتوایی متفاوت و قابل توجه بپردازد.

صداوسیما؛ بازنده لایوهای اینستاگرام
نقد صدا و سیما - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

امروز دیگر هرکسی در هر موضوعی به سادگی و روزانه می تواند شاهد لایوهای اینستاگرامی از اساتید مختلف باشد. بدون آنکه درگیر محافظه کاری مدیران صداوسیما و جرح و تعدیل و تعطیلی برنامه ها بشود. در واقع بازنده اصلی مناظرات اینستاگرامی با مخاطبان قابل توجه، نهادی جز صداوسیما نخواهد بود.

نقش صدا و سیما در کاهش فرزندآوری
نقد صدا و سیما - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

برنامه‌های رسانه ملی که بر خلاف سیاست‌های جمعیتی هستند را میتوان به ۳ دسته اصلی فیلم و سریال‌ها، برنامه‌های سرگرم کننده با حضور سلبریتی‌ها و میان برنامه‌های تبلیغاتی تقسیم بندی کرد.

جای خالی صداوسیمای مستضعفین در آمریکا!
نقد صدا و سیما - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

در این نبرد نابرابر ایران با سلطه آمریکا، چرا نباید صداوسیمای جمهوری اسلامی وارد نبرد رسانه ای بشود و نه صرفا منفعلانه و در نقش توضیح شبهات طرف مقابل، بلکه یک بار هم شده در نقش حمله کننده و فعالانه وارد میدان شود و از شرایط کامل مساعد و عیان پیش آمده استفاده کند تا چهره بزک شده غرب و آمریکا را مفتضح کند.

تلویزیون و فرصت «احیا»
نقد صدا و سیما - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

محمدرضا رنجبران مدیر روابط صداوسیما نوشت که تا پایان شب دوم مراسم احیا رمضان، بیش از ۵۱ درصد مردم، امسال پای تلویزیون احیا گرفته‌اند هر چند که این آمارها نشان‌دهنده تعداد بالای مخاطبان تلویزیون در شب‌های احیا رمضان امسال است ولی مسئله اصلی آن است که میزان مخاطبان تلویزیون در شب‌های احیای امسال با توجه به شرایط کرونایی پیش آمده لزوماً نشانه کیفیت بالای برنامه‌ها نیست.

تماشای «اجباری» تلویزیون!
نقد صدا و سیما - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

بعد از گذشت هجده قسمت، سریال «سرباز» هنوز شروع نشده و آنطور که به نظر می‌رسد بعید است تا قسمت آخر هم شروع شود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...