داغ‌ترین پرونده‌ها:

گام دوم؛ مسیری دیرهنگام که باید با اقتدار دنبال شود

با پایان مهلت شصت روزه ایران به اتحادیه اروپا امروز در نشستی با حضور سخنگوی سازمان انرژی اتمی و عراقچی، گام دوم ایران رسما اعلام و آغاز شد.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
آیت‌الله کعبی: مقاومت بسترساز رونق تولید و شکست تحریم‌هاست
اقدام متقابل - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه راهبرد مقاومت فعّال، در ماه‌های اخیر در سیاست داخلی و بین‌المللی جواب داده است، گفت: این راهبرد، اقتدارافزا است و اقتدار نیز بسترساز رونق تولید می‌شود و رونق تولید، بسترساز شکست تحریم‌ها است.

مستندسازی از آثار نقض برجام
اقدام متقابل - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

تقریباً یک‌سال پیش در چنین روزهایی بود که دادگاه بین‌المللی «لاهه» به‌عنوان بازوی حقوقی سازمان ملل متحد، درباره درخواست‌های ایران در ارتباط با پیمان مودت با آمریکا، حکمی علیه ایالات متحده صادر و این کشور را به رفع تحریم‌های ظالمانه ملزم کرد. بر همین اساس، معاون حقوقی رییس‌جمهوری روز گذشته، از تدارک دولت برای پیگیری سازوکارهای حقوقی لازم به منظور مستندسازی خسارات ناشی از برجام سخن گفت.

ظرف دو هفته آینده قسمت ثانویه راکتور آب سنگین اراک راه اندازی می شود
اقدام متقابل - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ظرف یکی دو هفته آینده قسمت ثانویه رآکتور آب سنگین اراک راه‌اندازی می‌شود.

کمالوندی: گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی در راه است
اقدام متقابل - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که اگر طرف مقابل به تعهداتش در برجام عمل نکند، گام های بعدی کاهش تعهدات در راه است.

بیانیه سازمان انرژی اتمی درخصوص کاهش تعهدات برجامی و تسریع فعالیت‌های هسته‌ای
اقدام متقابل - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹

سازمان انرژی اتمی ایران در پی بیانات قاطعانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه کاهش تعهدات هسته‌ای، بیانیه‌ای صادر کرد.

دوئل ایران با بند ماشه برجام
اقدام متقابل - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

از دل اروپا صداهایی به‌گوش می‌رسد؛ صداهایی که محتوایش بر بازگشت «سازوکار ماشه» دلالت دارند. وزارت امورخارجه کشورمان این صداها را «غیرقانونی» و «غیرقابل‌قبول» خوانده است.

تحلیل متفاوت از سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل
اقدام متقابل - ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

سیدمصطفی خوش‌چشم کارشناس مسائل بین‌الملل: ایران تا پیش از این می‌گفت یا به برجام برگردید یا تحریم‌ ها را بردارید؛ ولی پیشنهاد تصویب پروتکل الحاقی در برابر رفع تحریم‌های آمریکا یعنی عقب‌نشینی در بدترین زمان ممکن. کارشناسان خارج از کشور، اعم از خارجی و ایرانی هم این مواضع را عقب‌نشینی دانستند.

گستاخی اروپا پس از ۱۸ ماه بی عملی
اقدام متقابل - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

اتحادیه اروپا در کمال گستاخی و بدون اشاره به ۱۱ تعهد بر زمین مانده اش درباره برجام، روز چهارشنبه به ایران هشدار داده که اگر تهران ۱۶ آبان گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای را «به صورت چشمگیر و قابل توجه» اجرا کند، اروپا هم از برجام خارج خواهد شد.

روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
اقدام متقابل - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

دعوت همه کشورهای متاثر از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز به «ائتلافِ امید» HOPE/ پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است/ برجام، حداقل بود؛ اگر بیشتر می‌خواهید، باید بیشتر بپردازید/ عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه

پاتک ایران و روسیه به ائتلاف دریایی امریکا
ایران - ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

همزمان با تلاش برخی کشورهای اروپایی برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج‌فارس، نیروی دریایی ارتش کشورمان نیز اعلام کرد در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.