داغ‌ترین پرونده‌ها:

خروج از برجام در برابر فعال سازی مکانیسم ماشه

دولت باید رسما و با ضمانت اجرای واقعی اعلام کند که در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه توسط آمریکا یا کشورهای اروپایی از برجام خارج خواهد شد و اقدامات داوطلبانه ذیل پروتکل الحاقی را نیز متوقف خواهد کرد. تنها در این صورت است که ممکن است با این بازدارندگی موجب شد طرف های مقابل دست نگه دارند.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
انتظار طولانی برای اقدام متقابل مجلس
اقدام متقابل - ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

مجلس یازدهم باید با تصویب طرحی فورا تمامی تعهدات ایران ذیل برجام و بطور خاص در حوزه نظارت ها و بازرسی ها را لغو کند و دولت را ملزم به اجرایی کردن آن بکند. مجلس یازدهم در این آزمون تاریخی نشان خواهد داد که همان راه مجلس دهم را خواهد رفت و در وداداگی دولت شریک خواهد شد یا بناست به شعارها و مواضع رسانه ای و اعلامی خود در اقدام متقابل جدی در برابر آمریکا عمل کند و در میدان ثابت کند که انقلابی است.

انفعال مجلس یازدهم در برابر بدعهدی اروپایی ها
اقدام متقابل - ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

سه کشور اروپایی طرف برجام هیچگاه به تعهدات خود ذیل برجام پایبند نبوده اند و از آن سو کاملا در جهت راهبرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران عمل کرده اند. و اینکه مجلس اعلام کند طرح اقدام متقابل و کاهش تعهدات برجامی ایران منوط و مشروط به عدم اجرای تعهدات برجامی از سوی سه کشور اروپایی است، کاملا مضحک و عجیب است!

۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه
اقدام متقابل - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

اظهارات رسانه ای و نمایشی اروپا در بیان غیرقانونی بودن اقدام آمریکا در عمل هیچگونه کارکردی ندارد. امروز اروپا خود پیشتاز اعمال تحریم ها علیه ایران است و از طرق مختلف به دنبال فشار بر ایران و تمدید تحریم تسلیحاتی است.

شکست فشار حداکثری در برابر قدرت موشکی
اقدام متقابل - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نیروهای مسلح با راهبرد مقاومت فعال و تکیه به توان داخلی امروز توانسته اند پشتوانه قدرت ایران را مستحکم تر کنند و نگذارند آمریکا به حداقلی ترین دستاورد و مطلوبیت خود جهت مهار قدرت موشکی ایران دست پیدا کند. نه اینکه با وادادگی و صبر و انتظار بر سر مولفه های اقتدارآفرین ایران معامله کنند و در پایان هم با دست خالی و وقاحت طرف مقابل روبرو شوند.

آزمون تاریخی مجلس یازدهم!
اقدام متقابل - ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه تاریخی خود عمل کند و در این آزمون مهم بصورت جدی ورود کند و طرح سه فوریتی با محتوای لغو تمامی تعهدات ایران در حوزه نظارت ها، بازرسی ها، اخراج بازرسان آژانس، برچیدن دوربین ها، لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و خاتمه دادن به تمامی تعهدات برجامی را اعلام کند

مجلس یازدهم و منافع زیر صفر برجام
اقدام متقابل - ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

با توجه به انفعال اروپا در جبران اثرات تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی قطعنامه‌های تحریمی، منافع برجام به زیر صفر می‌رسد و  لازم است مجلس شورای اسلامی برای توقف تعهدات ایران در برجام اقدام نماید.

آیا مجلس انقلابی بازی برجام را تمام خواهد کرد؟!
اقدام متقابل - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

به رغم آن که برجام نتوانست تحریم‌ها را از بین برده و پرونده هسته‌ای ایران را مختومه کند، اما باز هم دولتمردان به امید انتخابات آتی آمریکا به دنبال حفظ برجام هستند. اما آیا توجیهی برای باقی ماندن در برجام باقی مانده است؟

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
اقدام متقابل - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.

خروج از برجام در برابر فعال سازی مکانیسم ماشه
اقدام متقابل - ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

دولت باید رسما و با ضمانت اجرای واقعی اعلام کند که در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه توسط آمریکا یا کشورهای اروپایی از برجام خارج خواهد شد و اقدامات داوطلبانه ذیل پروتکل الحاقی را نیز متوقف خواهد کرد. تنها در این صورت است که ممکن است با این بازدارندگی موجب شد طرف های مقابل دست نگه دارند.

الیوت آبرامز؛ بازیگر سوخته علیه ایران
اقدام متقابل - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

باتوجه شخصیت افراطی آبرامز و کارنامه سیاه او در نقاط مختلف جهان احتمالا ضمن حفظ فشار تحریم ها، باید شاهد افزایش اقدامات اطلاعاتی، امنیتی آمریکا علیه ایران باشیم.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...