داغ‌ترین پرونده‌ها:

گام دوم؛ مسیری دیرهنگام که باید با اقتدار دنبال شود

با پایان مهلت شصت روزه ایران به اتحادیه اروپا امروز در نشستی با حضور سخنگوی سازمان انرژی اتمی و عراقچی، گام دوم ایران رسما اعلام و آغاز شد.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل قاچاق بنزین توسط سپاه+ واکنش انگلیس
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.

ورق در نبرد اقتصادی به نفع ما برگشت
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نبرد اقتصادی، ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشته و اگر کمی تدبیر کنیم و اجازه دهیم بازار کار خودش را انجام دهد قطعاً به نتایج خوبی می‌رسیم.

ظریف: در مورد برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌‌کنیم
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «ّبی بی سی» ضمن تأکید بر اینکه این آمریکا بود که میز مذاکره را ترک کرد، تأکید کرد که ایران وارد مذاکره مجدد نمی‌شود.

کاهش تعهدات برجام نتیجه عمل نکردن اروپا به تعهداتش است
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

وزیر خارجه اتریش در آستانه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل از مکانیسم کاهش تعهدات طرفین توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

شکست انگلیس در ماجراجویی دریایی
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

چند پس از آزادی خدمه نفتکش حامل نفت ایران توسط حکومت محلی جبل‌الطارق، وزیر خارجه بریتانیا هم از تسهیل روند آزادی این نفتکش خبر داد. جرمی هانت البته آزادی نفتکش «گریس یک» را مشروط به نرفتن آن به پالایشگاهی در سوریه کرده؛ موضوعی که پیش از این توسط مقامات کشورمان بر آن تصریح شده بود.

آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

«ریچارد نفیو» با اشاره به اینکه آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد گفت: توافق برجام از مدت‌ها پیش به صورت ساختاری مرده است.

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها بود نه «کاپ اخلاق»
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

به ترفند «حرکت از پله دوم» متوسل شده‌اند. ادعا می‌کنند برجام دستاوردهای فراوانی برای کشورمان داشته است ولی منتقدان اجازه نداده‌اند که مردم و نظام از این دستاوردها بهره‌مند شوند! به بیان دیگر پله اول را سانسور می‌کنند و حال آنکه ابتدا باید اعلام کنند برجام چه دستاوردی داشته است و سپس توضیح بدهند که منتقدان مانع کدامیک از دستاوردهای مورد ادعای آنها شده‌اند.

چاره‌ای جز مقاومت در مقابل فشار آمریکا نداریم
سرویس - ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به بدعهدی آمریکا گفت: آمریکا به مذاکره لگد زد و بدعهدی کرد و الان هم حاضر نیست بده بستان داشته باشد، پس ما چاره ای نداریم جز اینکه در مقابل فشار حداکثری مقاومت حداکثری کنیم.

اروپا حتی ۵ درصد تعهدات خود را انجام نداد
سرویس - ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

نقوی حسینی گفت: بر اساس آمارهای رسمی تا این لحظه اروپایی ها حتی 5 درصد از تعهدات خود به ایران در قبال برجام را انجام نداده اند و تنها مدعی راه اندازی یک کانال مالی به نام اینستکس شده اند که این کانال هم فعلا فقط روی کاغذ بوده و هیچ ارزش دیگری برای ایران نداشته است.

عقب نشینی ترامپ از تحریم ظریف
سرویس - ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

منابع آگاه بامداد جمعه از عقب‌نشینی دولت آمریکا از برنامه‌های قبلی برای تحریم وزیر امور خارجه ایران خبر داده‌اند.