داغ‌ترین پرونده‌ها:

بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره توقف برخی تعهدات برجامی ایران

شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای اعلام کرد که ایران از امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در برجام را متوقف می کند و به کشورهای باقیمانده در توافق 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و مالی فرصت داد.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
حمله مشکوک به نفتکش‌ها؛ دلیلی عیان برای «چرا مذاکره نمی‌کنیم؟»
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان درست هم‌زمان با سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با رهبر انقلاب را می‌توان آخرین تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش یعنی سعودی،‌ امارات و تل‌آویو برای فشار بر ایران و تنش‌زا نشان دادن منطقه در صورت عدم پذیرش مذاکره دانست.

آیت‌الله خامنه‌ای: تجربه تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نمی‌شود
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

عکس: استقبال جالب روزنامه فرهیختگان از سفر شینزو آبه
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

آقای آبه! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

ناجیان ایرانی «ترامپ»!
سرویس - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

ترامپ به شدت به دنبال گرفتن امتیازی ولو ظاهری در سیاست خارجی است تا در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری در برابر رقبای دموکرات خود استفاده کند. اما روند سیاست خارجی ترامپ بیانگر آن است که در مناطق و موردهای مختلف با شکست روبرو شده است.

همه‌چیز به اینستکس بستگی دارد؟
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

پس از عدم تحقق وعده اروپا در اجرایی نمودن اینستکس، ایران با تعیین ضرب‌الاجل برای تأمین منافع اقتصادی برجام، بیان کرد که پس از پایان مهلت مشخص‌شده اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

«مقاومت» برای سازش
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

آشکار شد که مقاومت جریان غیرانقلابی قرار است به بازگشت کدخدا به برجام منتهی شود و پس از آن باب مذاکره مجدد بر سر نقاط قوت نظام باز شود.

ادعای آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران دروغین است
سرویس - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع گفت: ادعای مطرح شده از سوی آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط با ایران دروغین و عوام فریبانه است.

هنر تغییر محاسبات
سرویس - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

اعلام آغاز کاهش تعهدات برجامی ایران در 18 اردیبهشت تنها یک آغاز بود و آمریکا بخوبی می‌داند ایران گزینه‌‌های «فراهسته‌ای» فراوانی برای ضربه زدن به آن در اختیار دارد. آمریکا نباید فکر کند ایران در صورت مسأله تبلیغاتی «جنگ» گیر خواهد افتاد. آمریکا اگر می‌خواست یا می‌توانست بجنگد باید در یک هفته گذشته کاری می‌کرد.

جنگ در سایه مذاکره!
سرویس - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

این روزها جریان غرب گرا برای فرار از رسوایی های تاریخی مجددا با تصویرسازی غیرواقعی از سایه جنگ و ایجاد دوگانه جعلی جنگ-صلح(بخوانید سازش) بازهم راه حل مشکلات کشور را در مذاکره مجدد القا می کند و تنها راه رفع سایه جنگ خیالی را هم مذا

برخی مقامات کشورها به نمایندگی از آمریکا به ایران می‌آیند
سرویس - ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

سفر مقامات مسئول کشورهای مختلف به ایران افزایش یافته است، عمدتاً از آمریکا نمایندگی دارند، برخی رسانه‌ای می‌شود و پاره‌ای از سفرها نیز محرمانه می‌ماند.