داغ‌ترین پرونده‌ها:

حزب الله: انتقام زبیب و ضاهر را گرفتیم+فیلم

حزب الله لبنان از انهدام یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین اشغالی و کشته و زخمی شدن سرنشینان آن خبر داد.

آرشیو پرونده فلسطین
از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
فلسطین - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

یکی از ویژگی‌های مهم دوران مبارزاتی رمضان عبدالله، حفظ ثبات در مسیر، هدف و شیوه مبارزه علیه رژیم صهیونیستی بوده است. علی‌رغم وجود محدودیت‌ها، فشارها و تغییرهای پیچیده در عرصه سیاسی فلسطین که موجب شده بسیاری از سران حامی مقاومت به سازش میل کنند یا تغییر ایدئولوژی در روش مبارزه بدهند؛ اما رمضان عبدالله شلح در طی دوران بیش از دو دهه رهبری جنبش مقاومت فلسطین، کمترین تغییر و افول از آرمان‌هایش را تجربه کرد.

استراتژی سطل آب!
فلسطین - ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹

برای همه اقشار جامعه اسلامی در این جبهه جای کار و مبارزه است. لازم نیست حتما کارهای خیلی بزرگ و تبلیغاتی صرف انجام شود. تأثیری که در همین کارهای ساده اما مداوم در فرهنگ عمومی و حتی وجه بین‌المللی وجود دارد در همایش‌های یک شبِ دهان پرکن نیست.

چرا «اسرائیل» برساخته «بریتانیا» است؟
فلسطین - ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱

یکی از جنایات بزرگ بریتانیا در تاریخ، نقش‌آفرینی اش در ایجاد اسرائیل است

ما در مورد فلسطین کم کاری کرده ایم
فلسطین - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

باید در مسئله فلسطین کار های جدی فرهنگی و سینمایی صورت بگیرد اما متأسفانه ما در ایران در این موضوع جداً کم کاری کرده ایم. سال های سال است ما هیچ فیلم فاخری برای فلسطین نساخته ایم، اشعار درستی نگفته ایم، برای قدس کار های عاشقانه خوبی نساخته ایم، لذا حس جامعه از این مسئله فاصله می گیرد و این آن چیزی است که باید جبرانش کنیم.

مشکل اصلی نبود اتاق فکر و سیاستگذاری است
فلسطین - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

مدیر گروه مستند روایت فتح در ابتدای نشست با اشاره به عدم وجود برنامه جامع در حوزه رسانه گفت: در تمامی موضوعات نه صرفا مسئله فلسطین و قدس نقشه جامعی از تولید نداریم و نمی‌دانیم قرار است چه فعالیتی را در آینده برای مخاطب خاص خود انجام بدهیم.

شیعه و مسجد الاقصی
فلسطین - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

در سال‌های اخیر برخی به دنبال مطرحکردن این گزاره اند که گویا مسجدالاقصی در ادبیات شیعی جایگاهی نداشته است؛ اما متون روایی شیعی در قرن های دورتر این گزاره را رد می کند.

باز هم فیس‌بوک به کمک اسرائیل آمد
فلسطین - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

 فیس‌بوک صفحات بیش از ۵۰ روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای فلسطینی را غیرفعال کرد. فیس‌بوک در واکنش به درخواست بررسی این روزنامه‌نگاران اعلام کرده است: «عدم رعایت استانداردهای فیس‌بوک باعث شده است صفحه شما تعلیق شود. ما این تصمیم را گرفته‌ایم و دیگر نمی‌توان آن را برگرداند»

صدا و سیما برای ماه رمضان هم سیاستگزاری ندارد چه برسد به فلسطین
فلسطین - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰

بدری در ابتدای نشست با ترسیم یک دید کلی از شرایط رسانه و تلویزیون در وضع کنونی گفت: مسئله تلویزیون در حال حاضر این است که تلاش می‌کند مواردی را برای مخاطب مهم نشان بدهد که اساسا برای بیننده مهم نیست.

جای خالی دیپلماسی عمومی در مساله فلسطین
فلسطین - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

اگر میخواهیم مسئله فلسطین دوباره صاحب اولویت شود باید جدای از فضای سیاسی در فضای فرهنگی و دیپلماسی عمومی به این مسئله ورود کنیم.

«مقاومت» شعار فلسطینیان در چهل و چهارمین سالگرد روز زمین
فلسطین - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

مقامات صهیونیست روز ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ هزاران هکتار از زمین‌های فلسطینیان در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...