داغ‌ترین پرونده‌ها:

پولشویی؛ اسم رمز تحریم حداکثری!

دولت روحانی این سالها پس از تحمیل برجام نافرجام برای پیشبرد سیاست نگاه به غرب خود درس نگرفته است، و مدتهاست در تلاش است تا لوایح استعماری FATF را نیز دقیقا با همان بازی دوگانه معیشت یا پذیرش فرامین غرب به نظام تحمیل کند.

آرشیو پرونده پولشویی
عکس: «خرموج» و «آمریکا»؛ در کنار ایران در لیست سیاه FATF!
پولشویی - ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

«فوری/ ایران وارد لیست سیاه FATF شد.» این جمله خبری بود که به یک باره در شبکه های اجتماعی و حتی کانال های مشهور اطلاح طلبان باز نشر شد.

قرارداد استراماچونی، تحریم و دروغ FATF
پولشویی - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹

عده فرصت طلب فسخ قرارداد استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال را به عدم رعایت استانداردهای FATF ربط می‌دهند.

پاسخی کارشناسی به توضیحات سیاسی وزارت اقتصاد
پولشویی - ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی برای اولین بار در نظام حقوقی کشور فهرست تحریمی شورای امنیت سازمان ملل را به رسمیت شناخته است. امری که هم برخلاف اصل 153 قانون اساسی و هم در تعارض با قانون تامین مالی تروریسم مصوب سال 97 است

همکاری با FATF، راهبرد بی‌چون و چرای دولت!
پولشویی - ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

در آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی که به تازگی از سوی دولت ابلاغ شده، فهرست تحریمی شورای امنیت هم‌ردیف با فهرست تحریمی شورای عالی امنیت ملی، به رسمیت شمرده شده است. در شرایطی که سیاسی‌کاری FATF بر همگان آشکار شده، چرا دولت همچنان اصرار دارد با FATF همکاری کند؟

شفافیت برای مردم یا دشمن؟!
پولشویی - ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

بجای شفافیت مسائل بانکی و مالی کشور در شرایط جنگ اقتصادی برای دشمن که موجب دقیق تر شدن تحریم ها می شود، به دنبال ایجاد شفافیت برای مردم از طریق پیگیری قوانین موجود یا وضع قوانین مناسب در کشور باشید

دور زدن قانون توسط دولت برای پیشبرد لوایح استعماری
پولشویی - ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

دولت که نتوانسته قانون مبارزه با پولشویی را مطابق خواسته ها و مطالبات FATF تنظیم کند، با دور زدن قانون، آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی را مطابق مطالبات FATF تنظیم کرده است

پولشویی؛ اسم رمز تحریم حداکثری!
پولشویی - ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

دولت روحانی این سالها پس از تحمیل برجام نافرجام برای پیشبرد سیاست نگاه به غرب خود درس نگرفته است، و مدتهاست در تلاش است تا لوایح استعماری FATF را نیز دقیقا با همان بازی دوگانه معیشت یا پذیرش فرامین غرب به نظام تحمیل کند.

 اصرار دولت بر FATF عادی به نظر نمی‌رسد
پولشویی - ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

سوال اصلی اینجاست که علی رغم وجود شواهد مشخص در مورد نتیجه اجرای سازوکارهای FATF و علت اصلی محدودیت روابط بانکی ایران یعنی تحریم های آمریکا، چرا مقامات کشور همچنان بر اجرای کنوانسیون های مرتبط با این گروه اصرار دارند؟

«تعارض منافع» چگونه موجب فساد می‌شود؟
پولشویی - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

عارض منافع (Conflict of Interest – COI) به شرایطی اطلاق می‌شود که در آن، یک فرد یا سازمان با منافع مختلفی مواجه است (مالی، احساسی، خانوادگی، حزبی، ملی، …)، در وضعیتی که هر یک از آن منافع می‌توانند تصمیم صحیح آن فرد یا سازمان را فاسد نمایند. تعارض منافع برای همه ما و بصورت روزانه اتفاق می‌افتد.

نهاد علم برای شفافیت سیاست در ایران چه ایده‌ای دارد؟
پولشویی - ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

دهمین صفحه از فصل سیزدهم مجلۀ تصویری «زاویه» با موضوع «شفافیت در نهاد سیاست» چهارشنبه 10مهرماه1398 در شبکه چهار سیما ورق خورد. دکتر بهاره آروین، استادیار جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند در شورای اسلامی شهر تهران و دکتر سیداحسان خاندوزی، استادیار گروه برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیئت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، میهمانان این هفتۀ حبیب رحیم‌پور ازغدی، سردبیر و مجری‌کارشناس برنامه زاویه بودند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...