داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
استراتژی نگاه به غرب دولت، فعالان اقتصادی را شرطی کرده است
جهش تولید - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

عضو هیئت‌علمی گروه اقتصاد پژوهشکده مطالعات اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بازدهی بالای بخش‌های موازی صنعت، قوانین و مقررات دست و پا گیر، فضای نامطلوب تأمین مالی و نداشتن الگوی توسعه صنعتی چالش‌های بخش صنعت کشور است

شکست گروه اقدام علیه ایران!
اقدام متقابل - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

یکی از مهمترین نمادهای این شکست، ارسال علنی با چراغ روشن ۵ نفتکش ایرانی به ونزوئلا و شکستن دیوار تحریم ها بود. و همین است که گاردین درباره خروج برایان هوک می نویسد: «بلندپروازی‌های هوک بدون دستاورد پایان یافت.»

دولت در حال اتلاف ذخایر ارزی کشور است
اقتصاد تحریم - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

اصولا سیاست اعطای ارز به هر ایرانی فارغ از نیاز به آن در شرایط تحریمی و محدودیت ارزی امر معمولی است یا تکرار اشتباه توسط دولت و بانک مرکزی است؟

سیاست دولت مولد سازی اقتصاد نیست
جهش تولید - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲

فعال بازار کار و کارگری گفت: در عین حال که کارها به مردم واگذار نشده، انحرافاتی نیز دراصل ۴۴قانون اساسی نیز به وجود آمده است، یعنی به جای اینکه شرکت های خوب به مردم واگذار شود و به کسانی داده شده که اهلیت درستی ندارند!  خام

تناقضات غرب‌گرایان درباره برجام، FAFT و همکاری ۲۵ساله با چین
FATF - ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

در داستان تصویب لوایح مرتبط باFATF نیز ادعا کردند اگر این لوایح تصویب نشوند روابط ما با چین و روسیه قطع خواهد شد، امروز با علنی شدن بعضی از تفاهمات اقتصادی ایران با چین و روسیه این مدعا نیز باطل گردید.

دولت سازگار با تحریم در روسیه؛ نمونه ای مناسب برای ایران
اقتصاد تحریم - ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

بررسی عملکرد دولت روسیه در مواجه با تحریم‌ها نشان می‌دهد که می‌توان از تجربه این کشور برای عبور از تحریم‌ها در ایران هم استفاده کرد.

به تعهدات یکطرفه ایران به FATF پایان دهید
FATF - ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹

دولت باید در برابر اقدام FATF مبنی بر نگه داشتن ایران در وضعیت اقدام متقابل، اجرای برنامه اقدام را که بنا بود به واسطه اجرای آن ایران از این وضعیت خارج شود را متوقف کند و به تعهدات یکطرفه خاتمه دهد.

دیپلماسی اقتصادی دولت روز به روز ضعیف‌تر می‌شود
اقتصاد تحریم - ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت : دستگاه دیپلماسی اقتصادی دولت در وضعیت کنونی کرونایی به شدت ضعیف عمل کرده است، مدیریت غلط شرایط کنونی اقتصادی عامل هیجانات بازارهای مختلف است. 

احمدی نژاد در زمین سوخته روحانی؟!
مذاکره با شیطان - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

طرح مذاکره با آمریکا آن هم در شرایطی که ترامپ تمامی ابزارهای خود را بکار گرفته تا ولو شده یک عکس یادگاری با مقامات ایرانی بگیرد، چیزی جز پاس گل به ترامپ در انتخابات 2020 نخواهد بود.

فرصت استراتژیک تشکیل اتحادیه کشورهای تحت تحریم
اقتصاد تحریم - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

بعد از موفقیت به‌دست آمده در جریان ارسال بنزین به ونزوئلا، زمان ایجاد اتحادیه کشور‌های تحت تحریم فرا رسیده است و جمهوری اسلامی نباید فرصت ابتکار عمل در این خصوص را از دست بدهد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...