داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
فراتر از سندنویسی به اقدام عملی در روابط با چین نیاز داریم
اقتصاد تحریم - ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

وحید قربانی کارشناس مسائل چین در با بیان اینکه چینی‌ها از ما اقدامات عملی مطالبه می‌کنند گفت: چین اهل سند بلند مدت نیست و رویکرد این کشور نوشتن سندهای کوتاه مدت و توجه بیشتر به عملکرد یک کشور است

دیپلماسی اقتصادی دولت روز به روز ضعیف‌تر می‌شود
اقتصاد تحریم - ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت : دستگاه دیپلماسی اقتصادی دولت در وضعیت کنونی کرونایی به شدت ضعیف عمل کرده است، مدیریت غلط شرایط کنونی اقتصادی عامل هیجانات بازارهای مختلف است. 

احمدی نژاد در زمین سوخته روحانی؟!
مذاکره با شیطان - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

طرح مذاکره با آمریکا آن هم در شرایطی که ترامپ تمامی ابزارهای خود را بکار گرفته تا ولو شده یک عکس یادگاری با مقامات ایرانی بگیرد، چیزی جز پاس گل به ترامپ در انتخابات 2020 نخواهد بود.

فرصت استراتژیک تشکیل اتحادیه کشورهای تحت تحریم
اقتصاد تحریم - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

بعد از موفقیت به‌دست آمده در جریان ارسال بنزین به ونزوئلا، زمان ایجاد اتحادیه کشور‌های تحت تحریم فرا رسیده است و جمهوری اسلامی نباید فرصت ابتکار عمل در این خصوص را از دست بدهد.

مذاکره با آمریکا در پوشش تبادل زندانیان!
مذاکره با شیطان - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

اکنون روند و حواشی مهمتر از متن تبادل مایکل وایت حاکی از آن است که تبادل زندانیان صرفا بهانه ای برای مذاکرات محرمانه و آب شدن یخ روابط میان دو طرف و گسترش حوزه های مذاکراتی به بقیه موضوعات می باشد.

طرح گرافیست لبنانی از حضور نفت‌کش‌های ایرانی در ونزوئلا
اقتصاد تحریم - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

طرح گرافیست لبنانی: «‏ایران محاصره #آمریکا را در هم شکست»

باشگاه تحریمی‌ها؛ باطل السحر تحریم‌ها
اقتصاد تحریم - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

ایجاد باشگاه تحریمی ها که متشکل از کشورهای تحریم شده توسط آمریکا است می تواند به خنثی سازی تحریم ها علیه ایران و کشورهای مقاوم در برابر نظام سلطه بینجامد و شاهد شکل گیری یک بلوک اقتصادی سیاسی جدید در نظام جهانی باشیم.

جنگ نفت‌کش‌ها، این‌بار در دریای کارائیب ونزوئلا
اقتصاد تحریم - ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

با نزدیک‌تر شدن پنج نفت‌کش ایرانی به سواحل ونزوئلا، نیروی دریایی آمریکا چهار ناو جنگی به همراه هواپیمای نظامی را راهی دریای کارائیب کرده است. ظریف ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران را نوعی دزدی دریایی نامیده است. وزیر دفاع ونزوئلا هم از اسکورت نظامی نفتکش‌های ایرانی به هنگام ورود به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا خبر داده است.

برجام‌سازان؛ مهم‌تر از برجام
خسارت محض - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

 برجام یک توافق نامه منحصر به فرد نیست بلکه در سال های گذشته هم تفکر برجام ساز توافق های دیگری هم به کشورو ملت  تحمیل کرده  که منجر به از بین رفتن منافع ملی شده است توافق سعد آیاد در سال ۸۱ یکی از همین نمونه توافق نامه ها است. 

کنوانسیون دفن پسماندهای هسته ای؛ گامی دیگر جهت هضم در نظام بین الملل!
کاسبان تسلیم - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴

باتوجه به مفاد استعماری و یکجانبه این کنوانسیون و همچنین خطر جدی درز اطلاعات و فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ضروری است، اعضای مجمع تشخیص مصحلت نظام با دقت نظر کارشناسی و با قاطعیت این مصوبه را رد کنند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...