داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل قاچاق بنزین توسط سپاه+ واکنش انگلیس
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.

از سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات/ اقتصادانان درباره دلایل کاهش قیمت دلار چه می‌گویند؟
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

کاهش ارز در ماه اخیر و قرارگرفتن قیمت این ارز در کانال ۱۱ هزارتومانی تحلیل های مختلفی به دنبال داشته است. کارشناسان برای این اتفاق تحلیل های گوناگونی دارند از رکود و سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات!

تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد
سرویس - ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومنیوم با بیان اینکه تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرده است، گفت: بازار آلومنیوم شرایط مناسبتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

ورق در نبرد اقتصادی به نفع ما برگشت
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نبرد اقتصادی، ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشته و اگر کمی تدبیر کنیم و اجازه دهیم بازار کار خودش را انجام دهد قطعاً به نتایج خوبی می‌رسیم.

ظریف: در مورد برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌‌کنیم
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «ّبی بی سی» ضمن تأکید بر اینکه این آمریکا بود که میز مذاکره را ترک کرد، تأکید کرد که ایران وارد مذاکره مجدد نمی‌شود.

کاهش تعهدات برجام نتیجه عمل نکردن اروپا به تعهداتش است
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

وزیر خارجه اتریش در آستانه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل از مکانیسم کاهش تعهدات طرفین توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

جزئیات طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‎ها» در مجلس تصویب شد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌های مردمی» امروز در صحن علنی مجلس مطرح شده و به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید.

شکست انگلیس در ماجراجویی دریایی
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

چند پس از آزادی خدمه نفتکش حامل نفت ایران توسط حکومت محلی جبل‌الطارق، وزیر خارجه بریتانیا هم از تسهیل روند آزادی این نفتکش خبر داد. جرمی هانت البته آزادی نفتکش «گریس یک» را مشروط به نرفتن آن به پالایشگاهی در سوریه کرده؛ موضوعی که پیش از این توسط مقامات کشورمان بر آن تصریح شده بود.

آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

«ریچارد نفیو» با اشاره به اینکه آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد گفت: توافق برجام از مدت‌ها پیش به صورت ساختاری مرده است.

دولت عزمی برای اصلاح ساختار اقتصادی ندارد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت عزم و توان لازم برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور را ندارد، گفت: نوبخت در جلسات غیر علنی فقط کلی‌گویی می کند و برنامه جدیدی ارائه نکرده است.