داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه
اقدام متقابل - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

اظهارات رسانه ای و نمایشی اروپا در بیان غیرقانونی بودن اقدام آمریکا در عمل هیچگونه کارکردی ندارد. امروز اروپا خود پیشتاز اعمال تحریم ها علیه ایران است و از طرق مختلف به دنبال فشار بر ایران و تمدید تحریم تسلیحاتی است.

شکست فشار حداکثری در برابر قدرت موشکی
اقدام متقابل - ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نیروهای مسلح با راهبرد مقاومت فعال و تکیه به توان داخلی امروز توانسته اند پشتوانه قدرت ایران را مستحکم تر کنند و نگذارند آمریکا به حداقلی ترین دستاورد و مطلوبیت خود جهت مهار قدرت موشکی ایران دست پیدا کند. نه اینکه با وادادگی و صبر و انتظار بر سر مولفه های اقتدارآفرین ایران معامله کنند و در پایان هم با دست خالی و وقاحت طرف مقابل روبرو شوند.

آزمون تاریخی مجلس یازدهم!
اقدام متقابل - ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه تاریخی خود عمل کند و در این آزمون مهم بصورت جدی ورود کند و طرح سه فوریتی با محتوای لغو تمامی تعهدات ایران در حوزه نظارت ها، بازرسی ها، اخراج بازرسان آژانس، برچیدن دوربین ها، لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و خاتمه دادن به تمامی تعهدات برجامی را اعلام کند

مجلس یازدهم و منافع زیر صفر برجام
اقدام متقابل - ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

با توجه به انفعال اروپا در جبران اثرات تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی قطعنامه‌های تحریمی، منافع برجام به زیر صفر می‌رسد و  لازم است مجلس شورای اسلامی برای توقف تعهدات ایران در برجام اقدام نماید.

ماجرای ارزهایی که روحانی به نورچشمی ها داد
اقتصاد تحریم - ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳

دکتر شایان نادری پژوهشگر حوزه امنیت غذایی با اشاره به عدم تخصیص ارز دولتی برای حمایت از تولید داخل گفت: دولت با نابودی تولید داخل به واردات روی می آورد و در این زمینه ارزهایی دولتی که برای واردات تخصیص داده می شود به افراد نورچشمی خود اختصاص می دهد

آیا مجلس انقلابی بازی برجام را تمام خواهد کرد؟!
اقدام متقابل - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

به رغم آن که برجام نتوانست تحریم‌ها را از بین برده و پرونده هسته‌ای ایران را مختومه کند، اما باز هم دولتمردان به امید انتخابات آتی آمریکا به دنبال حفظ برجام هستند. اما آیا توجیهی برای باقی ماندن در برجام باقی مانده است؟

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
اقدام متقابل - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.

تحریف تحریم؛ پاس گل به ترامپ
کاسبان تسلیم - ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

نوبخت با تحریف واقعیت تحریم ها و بزرگ نمایی آن هم در مقابل دشمن، آمریکا را از تاثیرگذاری تشدید تحریم ها مطمئن می کند تا هم مسیرش را مستحکم تر از قبل ادامه بدهد و هم با دریافت پالس ضعف از جانب ایران، مقدمات مذاکره از طرف کاسبان تسلیم آماده شود.

جولان وارداتچی ها در سال جهش تولید
جهش تولید - ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹

طی سال های گذشته که بنا بود حمایت از تولید داخل محور اساس حرکت اقتصادی کشور باشد، کاملا برعکس شاهد جولان وارداتچی ها در کشور بوده ایم.

حق وتو مضاعف آمریکا؛ علیه ایران و شورای امنیت!
خسارت محض - ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

آمریکا وارد یک قمار سنگین شده که در این کارزار نه تنها حیثیت خودش در خطر است، بلکه خدشه ای اساسی به رویه های شورای امنیت سازمان ملل و حق وتو وارد خواهد کرد.با این اقدام زین پس تصمیم گیری های شورای امنیت دچار تحول می شوند و در آینده نزدیک نیز باید شاهد اعمال حق وتو مضاعف توسط بقیه اعضای دائم شورای امنیت علیه آمریکا باشیم.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...