داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
«اکو»؛ ناکارآمدی دیپلماسی اقتصادی در شرایط تحریم
سرویس - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

در همه این سال‌ها یک چیز به خوبی روشن بوده که وجود نوسانات در مبادلات تجاری ایران با 9 عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو، در رفت و برگشت بوده و از یک مقطع زمانی، رشدی قابل توجه در حجم معاملات به چشم نمی‌خورد

حمله مشکوک به نفتکش‌ها؛ دلیلی عیان برای «چرا مذاکره نمی‌کنیم؟»
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان درست هم‌زمان با سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با رهبر انقلاب را می‌توان آخرین تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش یعنی سعودی،‌ امارات و تل‌آویو برای فشار بر ایران و تنش‌زا نشان دادن منطقه در صورت عدم پذیرش مذاکره دانست.

آیت‌الله خامنه‌ای: تجربه تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نمی‌شود
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

عکس: استقبال جالب روزنامه فرهیختگان از سفر شینزو آبه
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

آقای آبه! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

ناجیان ایرانی «ترامپ»!
سرویس - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

ترامپ به شدت به دنبال گرفتن امتیازی ولو ظاهری در سیاست خارجی است تا در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری در برابر رقبای دموکرات خود استفاده کند. اما روند سیاست خارجی ترامپ بیانگر آن است که در مناطق و موردهای مختلف با شکست روبرو شده است.

برنامه اداره کشور بدون نفت +متن سند
سرویس - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

معاونت پژوهش‌های اقتصادی این مرکز در گزارشی با عنوان « برنامه اداره کشور بدون نفت» آورده است؛ مؤثرترین و پایدارترین راه مقابله با استفاده از اهرم نفت علیه ایران، اداره ارادی کشور بدون نفت است.

همه‌چیز به اینستکس بستگی دارد؟
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

پس از عدم تحقق وعده اروپا در اجرایی نمودن اینستکس، ایران با تعیین ضرب‌الاجل برای تأمین منافع اقتصادی برجام، بیان کرد که پس از پایان مهلت مشخص‌شده اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

وقتی «تحریم» تنها مقصر کاهش نفت ایران نیست!
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

درحال حاضر فقط امکان تصفیه ۵۰ درصد از نفت خام تولیدی در پالایشگاه‌های کشور وجود دارد.

«مقاومت» برای سازش
سرویس - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

آشکار شد که مقاومت جریان غیرانقلابی قرار است به بازگشت کدخدا به برجام منتهی شود و پس از آن باب مذاکره مجدد بر سر نقاط قوت نظام باز شود.

ادعای آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران دروغین است
سرویس - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع گفت: ادعای مطرح شده از سوی آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط با ایران دروغین و عوام فریبانه است.