داغ‌ترین پرونده‌ها:

ساعت‌های حساس ادلب به وقت مسکو؛ توافق و عقب‌نشینی بزرگ یا جنگ؟!

باید دید در مذاکرات امروز مسکو، چه سرنوشتی برای ادلب مشخص می‌شود؟ این بار مذاکرات در سطوح عالی دنبال نمی‌شود و همین نکته می‌تواند نشانه‌ای باشد بر این‌که شاید طرفین نتوانند به توافق برسند! اما تداوم حضور هیئت ترکی در مسکو نشانه جدی و پیچیده بودن مذاکرات است؛ به طوری که دو جلسه برای جمع‌بندی آن کفایت نکرده است.

آرشیو پرونده سوریه
جنگ روانی دولت انگلیس علیه کودکان سوری
سوریه - ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

اسناد افشا شده نشان می‌دهد که وزارت امور خارجه انگلستان میلیون‌ها دلار صرف ایجاد یک شبکه مخفی کرده است تا در حمایت از شورشیان اقدام به توزیع محتوای فکری و تصویری کند؛ بیشتر این محتوا فکر و ذهن کودکان را هدف گرفته است.

حمله جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران در اسمان سوریه
سوریه - ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲

 بر اساس اعلام خلبان هواپیمای خطوط هوایی ماهان، دوجنگنده ای که این هواپیما در آسمان سوریه تهدید کرده اند آمریکایی بوده اند.

امارات، قربانی تحریم نظام سوریه می‌شود
سوریه - ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

با اجرای قانون تحریم حکومت سوریه موسوم به «قیصر» یا «سزار»، حکومت امارات عربی متحده یکی از کشورهایی است که به شدت آسیب خواهد دید.

بازی پیچیده کرملین در پرونده سوریه!
سوریه - ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

طی دو هفته اخیر، مقامات روسیه با معارضین سوری نشست‌هایی را برگزار و خبر آن را در رسانه‌های خود منتشر کرده‌اند.

سیلی ترکیه به گوش سعودی یا شکاف جدید در معارضین سوری؟!
سوریه - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

طبق برنامه قبلی، قرار بود شنبه این هفته اعضای هیئت نمایندگی معارضین سوری گرد هم آینده تا رئیس و هیئت رئیسه را برای دور جدید مذاکرات تدوین قانون اساسی آینده سوریه انتخاب کنند. اما اختلاف نظر بر سر ترکیب هیئت نمایندگان باعث شد تا جلسه به تعویق افتد. مهم‌ترین بحث در این زمینه، تلاش مستقیم و علنی «عربستان سعودی» برای تغییر در ترکیب هیئت نمایندگی بوده که با مخالفت شدید طیف متمایل به «ترکیه» مواجه شد.

شمارش معکوس برای عملیات جدید محور مقاومت در ادلب؟
سوریه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

شواهد و قرائن نشان می‌دهد احتمال نبرد جدید در ادلب افزایش یافته و ارتش سوریه و متحدین از یک سو و ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی از سوی دیگر به حالت آماده‌باش نظامی درآمده‌اند

هدف روسیه از ساخت پایگاه نظامی در مرز ترکیه و عراق چیست؟
سوریه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

خبرگزاری اینترفاکس در گزارشی اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به وزرای دفاع و خارجه دستور داده تا در اسرع وقت ممکن رایزنی‌های خود با دمشق را به سرانجام برسانند تا روسیه بتواند به پایگاه‌ها و امتیازات جدیدی در سوریه دست پیدا کند. این در حالی است که دمشق خود را برای اجرای دور جدید تحریم‌های ایالات متحده آماده می‌کند.

ادعای عجیب هاآرتص: نقش روسیه در حملات هوایی اسرائیل به سوریه!
سوریه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴

هاآراتص می‌نویسد: «برای دور کردن تهران از مراکز قدرت و ترغیب گروهی از سیاسیون سوری برای حمایت از ایده خروج نظامی ایران از سوریه، مسکو به اسرائیل چراغ سبز نشان داده تا به صورت تقریبا آزادانه در آسمان سوریه حضور یافته و تأسیسات و پایگاه‌های نظامی منتسب به ایران را هدف قرار دهند

ادلب؛ میدان تحولات مهم یا آبستن جنگ جدید؟
سوریه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

انستیتو مطالعات جنگی (Institute for the Study of War) که یک مرکز مطالعاتی نزدیک به پنتاگون تلقی می‌شود در گزارشی از ارتش ترکیه در ادلب نوشت: «نزدیک به ۲۰ هزار نظامی ارتش ترکیه طی دو ماه فوریه و مارس به ادلب اعزام شده‌اند. در میان آن‌ها نیروهای یگان ویژه موسوم به "کماندو" نیز حضور دارند که پیش از این در عملیات "غصن الزیتون" (عفرین) نبرد در سوریه را تجربه کرده‌اند.»

اردوغان در باتلاق سوریه! / در ادلب سوریه چه می گذرد؟
سوریه - ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

اردوغان رویایی امپراطوری نوعثمانی خود را کاملا شکست خورده می بیند، در تلاش است تحرکات انتقام جویانه داشته باشد و همچنین بتواند در معادلات منطقه با ایجاد فشار امتیاز کسب کند. اما در نهایت با سکوت ناتو احتمالا اردوغان باید خواسته های پوتین را بپذیرد و اجازه دهد که تمامی ادلب تحت کنترل ارتش سوریه قرار بگیرد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...