داغ‌ترین پرونده‌ها:

افزایش درگیری در حماه و ادلب همزمان با حمله مزدوران ترکیه به کردها در شمال حلب!

از جمعه‌شب درگیری و حملات نظامی در دو جبهه سوریه وارد مرحله تازه‌ای شده است. از یک سو درگیری در حومه ادلب و شمال غربی استان حماه وارد مرحله جدیدی شده و از سوی دیگر ارتش ترکیه و مزدوران آن در منطقه درع الفرات به سمت مناطق تحت سیطره کردها در حومه عفرین حمله کردند.

آرشیو پرونده سوریه
کنترل کامل «خان شیخون» را ارتش سوریه در دست گرفت
سرویس - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

ارتش سوریه پس از فرار تروریست‌ها از شهرک خان شیخون در حومه ادلب، وارد این شهرک راهبردی شد و کنترل کامل آن را در دست گرفت.

فعالیت اتاق عملیات مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه
سرویس - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد اتاق عملیات مشترک با «آمریکا» از هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد؛ اما حاضر نشد در مورد همکاری «متحدین ما» (اشاره به آمریکا) با گروه تروریستی PKK اظهار نظر کند.

امکان دارد روسیه در ادلب وارد عمل شود
سرویس - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه نظامیان روسی و ترکیه‌ای در تماس دائم برای بررسی اوضاع ادلب هستند، هشدار داد در صورت ادامه اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها، روسیه برای ایجاد ثبات در منطقه دست به اقدام خواهد زد.

خان‌شیخون آزاد شد
سرویس - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و ترکیه برای اینکه به دست نیروهای ارتش سوریه اسیر نشوند، به طور همزمان از چهار شهرک «خان‌شیخون»، «کفرزیتا»، «اللطامنه» و «مورک» در شمال غرب سوریه عقب‌نشینی کردند و نظامیان سوری نیز ضمن تسلط بر این مناطق، به سمت شهر «ادلب» دست به پیشروی زدند.

پیشروی‌های فوری ارتش سوریه و متحدین در ادلب؛ چند قدم مانده تا خان شیخون!
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

در صورت آزادسازی خان شیخون، تحول بزرگی در معادلات سوریه و منطقه ادلب ایجاد می‌شود؛ زیرا گروه‌های تروریستی مستقر در شمال غربی استان حماه در محاصره کامل قرار می‌گیرند.

بازگشت بیش از نیم میلیون آواره سوری به وطن
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

یک مرکز روسی مستقر در سوریه اعلام کرد که تاکنون ۵۸۵ هزار و ۳۸۰ نفر از آوارگان سوری‌ به وطن خودشان بازگشته‌اند.

حزب الله معادلات مربوط به سوریه را تغییر داد
سرویس - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

ورود حزب الله لبنان به نبرد سوریه موجب شد خواسته‌ها از کنار رفتن اسد به باقی ماندن او در قدرت و ضرورت تعامل با دولت سوریه تغییر کند.

احتمال عملیات نظامی دولت سوریه در جنوب
سرویس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

تشدید فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه با وجود توافق آتش بس، احتمال عملیات نظامی محدود دولت در این مناطق را منتفی نمی‌کند.

سر نخ ماجرای قتل حمزه بن لادن؟
سرویس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

هنوز ماجرای قتل حمزه بن لادن مبهم مانده و همین ابهام منشأ گمانه‌زنی‌های بسیار شده است. به راستی چه عاملی باعث شد فردی که تا ۵ ماه قبل آمریکا برای وی جایزه میلیون دلاری تعیین کرده بود، در سکوت کامل به قتل برسد؟

ورود صد کامیون سلاح و تجهیزات از جانب آمریکا به شرق سوریه
سرویس - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش از شمال عراق بیش از 100 کامیون حامل سلاح و تجهیزات لجستیک به دست کُردهای تحت‌الحمایه خود در سوریه رساند.