داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده عدالت
سوت زنی؛ موانع و پیشنهادات
عدالت - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

یکی از اصلی‌ترین راه در مبارزه با فساد، تحقق زیرساخت‌ها و عملیاتی کردن «سوت زنی» است. اصطلاح سوت زنی از رفتار مأموران پلیس اخذ شده است؛ زمانی که بعد از مشاهده خلافی مثل دعوا یا دزدی در خیابان، در سوت خود می‌دمیدند تا همه مردم خبردار شوند.

قاضی سراج: سال گذشته ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند
عدالت - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

نماینده رئیس قوه قضاییه در هیئت منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند.

عدالتخواهی مصداقی باید بر مبنای اخلاق و نظریه عدالت دینی باشد
عدالت - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

فعالیت‌های عدالتخواهانه از سوی برخی در سال‌های اخیر، بیشتر از آنکه منجر به افزایش مطالبه‌گری در حوزه عدالت شود، گفتمان‌های چپ فکری و سیاسی را احیا کرده است. از طرفی یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب در سال‌های بعد از انقلاب، تحقق بیش از پیش عدالت و نهادینه‌شدن آن در ساختار جمهوری اسلامی بوده است.

رئیسی: در رابطه با قاچاق کالا با وضع مطلوب فاصله داریم
عدالت - ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه در ادامه سفرهاى استانى خود و در راس یک هیئت عالى قضایى به استان هرمزگان سفر کرد.

رییس قوه قضاییه: دستگاه سفید و نورانی، چند نقطه سیاه را تحمل نمی‌کند
عدالت - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴

رییس قوه قضاییه گفت: اگر اعلام شد در قوه قضاییه یا در کادر اداری چند آدم نادرست بخاطر نادرستی و ناسلامتی با آنها برخورد شده است، این ضعف دستگاه قضایی نیست بلکه قوت قوه قضاییه است. این تقویت دستگاه قضاست. معلوم است دستگاه سفید و نورانی، چند نقطه سیاه را تحمل نمی‌کند.

پاک کردن خط قرمزها
عدالت - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

دیروز غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا دست پر به میان خبرنگاران آمد. خبرهایی ازجمله بازداشت ۱۷ نفر در پرونده اکبر طبری، صدور حکم اعدام براغی جاسوس سازمان سیا، محکومیت سرکرده شبکه‌ بزرگ قاچاق مواد مخدر به اعدام، موضوع دستگیری ۲۱۱ دانشجوی قلابی، تجدیدنظر در حکم کارگران هفت‌تپه، بازگشت ۱۶۷ هزار هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال در سال ۹۸ و... . اینها اما مهم‌ترین خبرها نبود و نشست خبری دیروز به کلی در سایه یک موضوع دیگر قرار گرفت.

ورود جدی قوه‌قضایه در اصلاح سیاست‌های اقتصادی فسادزا
عدالت - ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

با ورود قوه قضاییه به اصلاح سیاست‌های اقتصادی فسادزا و تاکید حجت‌الاسلام رییسی مبنی بر فساد‌زا بودن ارز 4200، امیدها برای اصلاح ارز چند نرخی افزایش پیدا کرده و شاید علت مشاجرات جلسات اخیر شورا عالی سران قوا درباره‌ی همین موضوع ارز 4200 است که محل رانت عده‌ای شده‌است.

اختصاص قاضی ویژه برای رسیدگی به پرونده هفت‌سنگان
عدالت - ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره از تعیین یک قاضی ویژه برای رسیدگی به پرونده هفت‌سنگان خبر داد و گفت: پرونده شرکت کنتورسازی به صورت ویژه در حال رسیدگی است و به‌دنبال خلع ید مدیر کنتورسازی هستیم.

رئیسی از رشوه های نجومی در قوه قضائیه خبر داد
عدالت - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

رئیس قوه قضاییه از ایجاد مجتمع مبارزه با مفاسد اقتصادی در تهران و شهرستان‌ها یکی از اقدامات دوره جدید قوّه قضائیه خبر داد.

پایان انحصارگرایی آزمون وکالت
عدالت - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

رشته‌های علوم پزشکی تنها رشته‌های انحصاری ایران نیستند، هرچند صاحبان رشته پزشکی سعی کرده‌اند انحصار خود را از همان ابتدا و با توجه به ورود داوطلبان به دانشگاه‌ها حفظ و کنترل کنند، اما برخی رشته‌ها مانند وکالت که توانایی کنترل بر تعداد ورودی محصلان این رشته را نداشته‌اند، از طریق دیگری سعی در حفظ انحصار خود داشته‌اند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...