داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده دین و اندیشه
خطر «غدیر سکولار»
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

از نگاه غیرانقلابی و سکولار به غدیر صرفا کار امور فرهنگی مانند جشن و بزرگداشت و پخش شیرینی و جدل‌های تاریخی با اهل تسنن و نهایتا خواندن شعر درباره مقام‌های معنوی امیرالمؤمنین درمی‌آید که البته همه این‌ها در جای خودش لازم و ضروری است؛ اما از نگاه اسلام ناب به غدیر تأسیس حکومتی در زمان غیبت درمی‌آید که دربرابر طاغوت داخلی و خارجی قیام کند و کشور اسلامی را از وابستگی برهاند و به آن استقلال و عزت و امنیت و عدالت ببخشد.

بچه‌ها عموروحانی‌ها را دوست دارند
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

سلمان خراسانی ۱۰ سالی است که طلبه بوده و راسته کارش فعالیت با کودکان است. می‌گوید برخورد خوش روحانی مسجد محل‌شان او را به سمت طلبه‌شدن سوق داده و حالا او با کارهای جذاب و هنری بچه‌ها را با دین آشنا می‌کند. به بهانه انتشار یک کلیپ از عروسک‌گردانی وی در فضای مجازی با این طلبه جوان گفت‌وگویی کردیم که از نظر می‌گذرد.

شرایط حضور در مراسم پیاده‌روی ایام اربعین حسینی اعلام شد
سرویس - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸

سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای که دیروز صادر کرد و دراختیار رسانه‌ها قرار داد، اعلام کرده است ثبت‌نام برای سفر اربعین از اول شهریور آغاز می‌شود. نکته مهم دیگری که هر سال در ایام زیارت اربعین کربلا مطرح می‌شود، مربوط به ویزاست. البته، برای امسال اعلام شده است دریافت ویزا برای ایرانی‌ها در این ایام لغو شده است؛ اما برای خروج از کشور در اربعین، ثبت‌نام در سامانه «سماح» ضروری است.

زیارت جامعه کبیره؛ سند بالادستی برای شیعیان عصر غیبت
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

بدنه‌ اصلی زیارت جامعه کبیره، اثری برگرفته از فـرمایش‌های امـام هادی است؛ متنی که در شرایط و بستری خاص و برای نخستین‌بار‌ در‌ حجمی قابل توجه و با ساختاری متفاوت، بخشی از مهم‌ترین معارف شیعی را از قول امام در خود جای داده است. زیارت جامعه، پاسخگوی مهم‌ترین نیاز‌های معرفتی امامی‌‌مذهبان در‌ زمانه‌ امام‌ هادی بوده و می‌توان آن را یک سند بالادستی از سـوی یـک‌ رهـبر‌ دینی و سیاسی، برای مدیریت پیروانش در این عصر دانست.

عمل ما در عرفه چگونه باشد؟
سرویس - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بعدازظهرِ روز عرفه، یکی از آن ساعات بهشت است، اگر ما بتوانیم آن را درک بکنیم.

دعای عرفه کجا بریم؟
سرویس - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

در روز یکشنبه ۲۰ مردادماه  مصادف با روز عرفه در مساجد، هیأت‌ها و دیگر اماکن متبرکه دعای عرفه با حضور علاقه‌مندان به همراهی حجاج قرائت می‌شود که در این گزارش تلاش کردیم برنامه‌های آن را ارائه کنیم.

برگزاری مراسم دعای عرفه در کنار پیکر مطهر شهدا
سرویس - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

مراسم پر فیض دعای عرفه به یاد شهدای منا و در کنار پیکر مطهر سه شهید گمنام، یک‌شنبه ۲۰ مرداد از ساعت۱۶ توسط حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، در شبستان اصلی مصلای امام خمینی(ره) قرائت می‌شود.

فعالانه برای شکست مکر دشمن به میدان بیایید
سرویس - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

ترفند معامله‌ی قرن که به ‌وسیله‌ی آمریکای ظالم و همراهان خائنش زمینه‌سازی میشود، جنایتی در حقّ جامعه‌ی بشری و نه ‌فقط ملّت فلسطین است. ما همگان را به حضور فعّال برای شکست این کید و مکر دشمن فرا میخوانیم

آیت‌الله سبحانی: با جوانان به زبان روز گفت‌وگو کنید
سرویس - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

آیت‌الله جعفر سبحانی بااشاره به اینکه کار تربیتی باید از سنین نوجوانی و جوانی انجام شود گفت: با جوانان به زبان روز گفت‌وگو کنید.

نقدی بر کتاب فرشته ای در برهوت؛ برهوتی از باورهای غلط نسبت به وحدت و اهل سنت
سرویس - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

رشته ای در برهوت یکی از آثار داستانی نیمه بلند مجید پورولی کلشتری است که در تابستان 97 توسط عهدمانا به چاپ رسید. کتابی که نویسنده در معرفی آن می گوید: در نقد مکتب جعلی سقیفه و دفاع از حریم ولایت معصوم و ترویج گفتمان وحدت اسلامی طبق نص قرآنی حبل الله نه قرائات جعلی... موضوع داستانی ایشان جوانی است شیعه که روحانی زاده است و در دانشگاه با دختری از اهل تسنن آشنا میشود، و برای خواستگاری از این دختر به منطقه ای که در آن زندگی میکنند میرود.