داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده نظامی
ادعای آمریکایی‌ها از ترور ناکام یک فرمانده دیگر سپاه
نظامی - ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹

رسانه‌های امریکایی در ادامه جنگ روانی خود علیه جمهوری اسلامی ادعا کردند همزمان با شهادن حاج قاسم سلیمانی قصد ترور عبدالرضا شهلایی را داشته اند که ناکام مانده است.

۴ گزاره درباره هراس دشمن از ضربه متقابل
نظامی - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲

هنوز مدت زمان زیادی از ضرب شست ایران به آمریکا در ماجرای اسقاط پهپاد جاسوسی این کشور نمی‌گذرد که رسانه‌ها، تحلیلگران و نشریات غربی به تحلیل قدرت روزافزون نظامی کشورمان پرداخته و با انداختن چرتکه و احصاء استعداد نظامی دو کشور در ابعاد مختلف، نه‌تنها در پیروزی پنتاگون علیه جمهوری اسلامی ابراز شک و تردید جدی کرده‌اند، بلکه آن را بازنده این نبرد احتمالی عنوان نموده‌اند.

سناریو‌های ارتش اسرائیل از رویارویی نظامی با ایران
نظامی - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

ژنرال عالیرتبه رژیم صهیونیستی نسبت به جدی شدن احتمال نبرد با ایران هشدار داد: «عواقب و مشکلات این جنگ از همه عملیات‌های پیشین بیش‌تر است!»

رونمایی چین از موشک اتمی «DF-۴۱» + فیلم
نظامی - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

DF-41 موشکی است سه مرحله‌ای با سوخت جامد و برد بیش از ۱۲۰۰۰ کیلومتر که چین برای نخستین بار رونمایی کرد. این موشک قادر است هر نقطه‌ای را در خاک آمریکا هدف قرار دهد.

آیا «موساد» در حال جاسوسی از «کرملین» است؟
نظامی - ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶

سیتنیکوف در روزنامه Svobodnaya Pressa نوشته است: «ممکن است موساد دستگاه‌های جاسوسی را در نزدیکی دفتر پوتین قرار داده باشد». این نویسنده روسی در مقاله خود به مجله «پولیتیکو» استناد کرده که «تعدادی از مقامات ارشد سابق آمریکا از ترفندهای پیشرفته جاسوسی در دوران ریاست جمهوری ترامپ پرده برداشته‌اند».

چرا شهید چمران بدون بیهوشی عمل شد؟
نظامی - ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

جمله تاثیرگذار شهید چمران هنگام جراحی بدون بیهوشی/ روایت دکتر جلیل کلانتر هرمزی از مجروحیت شهید چمران و تلاش ستون پنجم برای ترور وی را ببینید.

ماجرای دیدار فرمانده تکاوران دریایی ایران با صدام چه بود؟
نظامی - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

ما در یک دوره آموزشی در انگلستان در کنار افسر‌هایی از ۳۲ کشور بودیم؛ در آن دوره یک افسر عراقی در کنار ما بود که به من گفت آیا صدام را میشناسی که در پاسخ گفتم نه و واقعاً هم او را نمی‌شناختم، وقتی پرسیدم که آیا این فرد نظامی است یا خیر آن افسر عراقی پاسخ داد که صدام در حال گذراندن دوره اطلاعاتی است و یک روز هم او را از دور به من نشان داد، صدام در آن دوره معاون رئیس جمهور بود.

نمایش عمومی موشک بالستیک «دزفول»
نظامی - ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

«دزفول» یک موشک بالستیک با برد ۱۰۰۰ کیلومتر و سوخت جامد است که برای نخستین‌بار در بهمن سال ۹۷ رونمایی شد.به گفته سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، مواد به‌کار رفته در سرجنگی این موشک قدرت تخریبی دو برابر موشک ذوالفقار دارد.

سامانه توپخانه‌ای حائل رونمایی شد
نظامی - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

سامانه توپخانه‌ای «حائل» برای نخستین بار در مراسم رژه نیروهای مسلح در جوار حرم امام راحل رونمایی شد.

همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
نظامی - ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به همکاری سال گذشته نیروهای مسلح و حشدالشعبی برای برقراری امنیت راهپیمایی اربعین، گفت: امسال سپاه پاسداران با همکاری و هماهنگی حشد الشعبی با تمامی توان در این رابطه وارد عمل شده و در خاک عراق مسؤولیت مهمی را در راستای برقراری نظم و امنیت و اسکان و بهداشت و تغذیه زائران بر عهده دارد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...