داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده بی‌خانمان
وام ودیعه به مستاجران، مُسَکّنی برای کاهش التهاب اجاره‌بهای مسکن
بی‌خانمان - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱

وام ودیعه مسکن به عنوان مُسَکّنی برای کاهش التهاب اجاره‌بها در جهت کمک به مستاجران لازم و ضروری است؛ اما به هیچ وجه نمی‌توان آن را کافی دانست و از کم کاری دولت در زمینه مسکن چشم پوشی کرد.

فاطمی عقدا: بانک‌ها سوداگران جدید بازار مسکن هستند
بی‌خانمان - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

عدم نظارت بانک مرکزی و دستگاه‌های نظارتی باعث شده که نظام بانکی از هدف و اولویت کاری خود فاصله بگیرد، درحالی‌که انتظار می‌رود نظام بانکی در خدمت پول و اقتصاد پولی کشور باشد با بنگاه‌داری و احتکار مسکن موجب بر هم ریختن و نابسامانی بازار مسکن و اقتصاد کشورشده است.

مقابله با سوداگری در بازار مسکن، با مالیات بر عایدی سرمایه
بی‌خانمان - ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

مالیات بر عایدی سرمایه؛ نوعی از مالیات است که بر عایدی(سود) سرمایه اعمال می‌شود. اگر بر ما به التفاوت خرید و فروش مسکن، این نوع مالیات وضع شود؛ از سوداگری در بازار مسکن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

دست خالی دولت در مسکن
بی‌خانمان - ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

کم‌کاری عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی، موجب اعتراف روحانی به عقب ماندگی دولت گذشته‌اش در زمینه مسکن شد. این در حالی است که عملکرد وزیر جدید او، یعنی محمد اسلامی هم در زمینه مسکن عملکرد قبل قبولی نیست.

مالیات بر خانه‌های خالی طرحی برای اصلاح قیمت مسکن
بی‌خانمان - ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

در ایران، ۲.۵ میلیون خانه خالی وجود دارد. به دلیل کاهش عرضه ناشی از احتکار مسکن، قیمت این کالا به صورت نجومی افزایش یافته است. با طرح مالیات بر خانه‌های خالی، عرضه و تقاضای مسکن متعادل و قیمت آن کاهش خواهد یافت.

بانک‌ها؛ بزرگ ترین محتکران خانه‌های خالی
بی‌خانمان - ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

بانک‌ها با سپرده‌های مردم، چندین هزار میلیارد تومان را به جای رونق تولید، به بخش مسکن می‌آورند. آن‌ها زمین و خانه‌ می‌خردند و با احتکار، در نقش یک بنگاه دار موجب تورم و افزایش قیمت مسکن می‌شوند.

انبوه‌سازان را در مسیر خانه‌دار شدن مردم قرار دهید؛ نه احتکار مسکن!
بی‌خانمان - ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان گفت: دست روی دست گذاشتن و رد کردن یک طرفه طرح مسکن‌های کوچک، عواقبی چون عدم ازدواج، عدم فرزند آوری و افزایش فساد در جامعه را به دنبال دارد.

چرا قیمت مسکن نجومی شد؟
بی‌خانمان - ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶

ابوالفضل نوروزی کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه در دو حوزه عرضه و تقاضا در بازار مسکن دچار مشکل هستیم گفت: عدم کنترل تقاضای سوداگرانه در بازار مسکن و همچنین نابودی عرضه و تولید مسکن توسط دولت حسن روحانی باعث بحران در بازار مسکن شده است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...