داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده توافق چینی
چرا ظریف نمی‌خواهد همکاری راهبردی با چین عملیاتی شود؟
توافق چینی - ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶

همانطور هم که خود ظریف چندبار اذعان کرده، مسایل پولشویی و تامین مالی تروریسم بهانه‌های آمریکا برای امنیتی کردن فضای اقتصاد جهانی است.پس پذیرش این بازی توسط ایران که تحت شدیدترین تحریم‌های ثانویه بانکی و غیربانکی آمریکا است، یعنی پذیرش خودتحریمی و عملا مسیر همکاری راهبردی ایران و چین مسدود می‌شود.

مدیریت حمله به همکاری ایران و چین بر عهده «سیا» است
توافق چینی - ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

امیر تفرشی تحلیل گر مسائل سیاسی با بیان اینکه مدیریت حمله به همکاری های ایران و چین بر عهده کاخ سفید و سازمان سیا است گفت: این همکاری باعث برگشتن دوباره ایران به عرصه و شکستن خط تحریم و انزوای ایران است. بنابراین آمریکا از این توافق نگران است.

منافع ایران و چین در همکاری ۲۵ ساله چیست؟
توافق چینی - ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

رضا عزیزی پژوهشگر پژوهشکده حکمت با بیان اینکه سند همکاری ایران و چین در سطح نظام در حال انعقاد است گفت: این سند می تواند در حوزه تجارت خارجی برای ایران پیامدهای مثبت اقتصادی در پی داشته باشد.

۷ نکته پیرامون سند همکاری ۲۵‌ساله ایران و چین
توافق چینی - ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

افراط و تفریط در مناسبات خارجی باعث از دست رفتن منافع ملی کشور خواهد شد. بنابراین دعواهای جناحی را نباید به عرصه مناسبات خارجی کشاند. تامین منافع ملی تنها مولفه ای است که در عرصه بین‌الملل باید متناسب با‌ آن تصمیم گیری و اقدام کرد.

جیغ بنفش احمدی نژاد و اصلاح طلبان در برابر دیوار چین
توافق چینی - ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

توسعه روابط با شرق موجبات کسادی بازار کاسبان تسلیم و مذاکره با آمریکا خواهد شد که اینگونه به تکاپو افتاده اند تا روابط منطقی و براساس منافع متقابل ایران و چین را تخریب کنند.

واگذاری کیش به چین از ادعا تا واقعیت
توافق چینی - ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲

قراردادی که هنوز دو طرف توافق نمی دانند چه جزییاتی دارد، حال چگونه تمامی رسانه های غرب گرا و عمله های آمریکا جزییات آن را موبه مو منتشر می کنند؟ آن هم قرارداد کلانی که احتمالا تا رسیدن به توافق نهایی به عمر دولت دوازدهم هم نخواهد رسید.

فراتر از سندنویسی به اقدام عملی در روابط با چین نیاز داریم
توافق چینی - ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

وحید قربانی کارشناس مسائل چین در با بیان اینکه چینی‌ها از ما اقدامات عملی مطالبه می‌کنند گفت: چین اهل سند بلند مدت نیست و رویکرد این کشور نوشتن سندهای کوتاه مدت و توجه بیشتر به عملکرد یک کشور است

بیشتر ...در حال بارگذاری ...