داغ‌ترین پرونده‌ها:

معنای ریاست جمهوری «بایدن» برای فلسطین

کمک مالی چهار میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل جدا از نقض قوانین بین‌الملل به ویژه استانداردهای حقوق بشر رژیم صهیونیستی، از نظر قوانین داخلی آمریکا نیز غیرقانونی است. آیا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخاباتی که کمتر از پنج ماه دیگر برگزار می‌شود، این وضع را تغییر می‌دهد؟

آرشیو پرونده انتخابات ۲۰۲۰
چرا یهودیان آمریکا به جای «ترامپ» به «بایدن» رای دادند
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

تقریباً سه چهارم یهودیان آمریکایی به جو بایدن دموکرات رأی دادند که این امر سبب خشم و ناامیدی دولت تندرو بنیامین نتانیاهو در اسرائیل شده است.

چرا آمریکا در حال افول است؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

آمریکایی‌ها نمی‌توانند با واقعیت به شکل عقلانی برخورد کنند، مگر آنکه بتوانند گذشته را به خاطر آورده و با آن مواجه شوند. هر دو حزب بزرگ سیاسی آمریکا تمایل یا توان این کار را ندارد.

ترامپ۴سال دیگر در اتاق بیضی کاخ سفید خواهد ماند؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

دموکرات‌ها و بعضی از جمهوریخواهان همگی متفق شده اند تا نگذارند ترامپ مجددا رئیس جمهور شود، اما از آن سو ترامپ با شخصیتی غیرقابل پیش بینی دست به هر اقدامی خواهد زد تا برای 4 سال دیگر در اتاق بیضی کاخ سفید بماند. دیوان عالی آمریکا، استفاده از ظرفیت ها و خلاء های قانون اساسی آمریکا و اردوکشی های خیابانی و آشوب برگه های باقی مانده ترامپ هستند.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و استاندارد دوگانه جریان آزاد اطلاعات!
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹

توئیتر و رسانه های جریان اصلی در آمریکا نشان دادند اگر جایی مانند فتنه 88 لازم باشد یا در خدمت اقدامات تروریستی گروهک منافقین کاملا به اصطلاح آزاداندیشانه عمل می کنند اما در چنین مواردی که خلاف منافع آنها باشد حتی با رئیس جمهور وقت آمریکا نیز اینگونه برخورد می کنند.

رئیس جمهور در سیاست خارجی آمریکا چقدر نقش دارد؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

اف بعضی از غلوها و ضریب های رسانه ای غیرواقعی، رئیس جمهور در آمریکا به تنهایی تصمیم گیر در حوزه سیاست خارجی نیست و او با موانع ساختاری متعددی روبرو است که همین امر موجب شده سیاست خارجی آمریکا بطور خاص در موضوعاتی که میان دو حزب مشترک است از ثبات برخوردار باشد و نهایتا در تاکتیک ها و روش ها شاهد تغییرات باشیم.

دیوان عالی آمریکا ترامپ را نجات خواهد داد؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰

اگر ترامپ ماجرا دعوای حقوقی خود را به دیوان عالی بکشاند، با دست برتر وارد خواهد شد و می تواند از اکثریت 6 قاضی منصوب جمهوریخواهان در برابر 3 قاضی منصوب دموکرات ها استفاده کند و نتایج را به گونه ای به نفع خود رقم بزند.

بازگشت جنگ‌های آمریکاساز به داخل آمریکا
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

تجهیزات، مهارت‌ها و امکاناتی که همیشه در خدمت ارتش آمریکا و علیه مردم دیگر کشورها به کار گرفته می‌شد، اینک علیه خود آمریکایی‌ها استفاده می‌شود.

افتضاح انتخاباتی
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

«بعد از آن‌چه در انتخابات این دوره ریاست‌جمهوری رخ داد، آمریکا ‏ دیگر اجازه ندارد درباره دموکراسی، انتخابات آزاد یا رعایت هنجارهای دموکراتیک، دیگران را نصیحت کند.» این عبارت ایمن محی الدین مجری مصری‌تبار شبکه ‎ MSNBC‏ ‏آمریکا را می‌توان خلاصه افتضاح انتخاباتی روز گذشته در ایالات متحده دانست.

تاملی در اهمیت یافتن انتخابات آمریکا برای مردم ایران
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

برای پاسخ به این سئوال و حل این مساله که چرا انتخابات 2020 آمریکا اینقدر برای مردم ایران مهم شده و به جرات می توان گفت در تاریخ انقلاب این حجم از پیگیری و تاثیر بی سابقه شده، تنها کافیست به رفتار دولتمردان کشور طی 7 سال گذشته تاملی داشته باشیم.

موشن گرافیک: نتیجه انتخابات آمریکا بر اوضاع اقتصادی ایران موثر است؟!
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

نسیم آنلاین: چرا عده‌ای سرنوشت انتخابات آمریکا را با وضعیت اقتصاد ایران گره می زنند؟

بیشتر ...در حال بارگذاری ...