داغ‌ترین پرونده‌ها:

معنای ریاست جمهوری «بایدن» برای فلسطین

کمک مالی چهار میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل جدا از نقض قوانین بین‌الملل به ویژه استانداردهای حقوق بشر رژیم صهیونیستی، از نظر قوانین داخلی آمریکا نیز غیرقانونی است. آیا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخاباتی که کمتر از پنج ماه دیگر برگزار می‌شود، این وضع را تغییر می‌دهد؟

آرشیو پرونده انتخابات ۲۰۲۰
سورپرایز اکتبر ترامپ یا فرار از آمریکا؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

در حالی که تمامی نظرسنجی ها و حتی ارزیابی کمپین انتخاباتی ترامپ، از پیشتازی جوبایدن حکایت می کند باید منتظر ماند و دید ترامپ در این روزهای آخر خواهد توانست برگه برنده ای رو کند و تحولات انتخابات 2020 را با یک چرخش و اتفاق غیرمنتظره روبرو کند یا به گفته خودش به زودی خاک آمریکا را ترک خواهد کرد؟

۴ نکته پیرامون اولین مناظره انتخاباتی آمریکا
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

اولین مناظره انتخابات 2020 آمریکا بیشتر جنبه سرگرمی و سیرک داشت. آنچه در مناظره غلبه داشت، طعنه، بددهنی، ناسزا بود و هیچکدام از طرفین به مباحث اساسی درون آمریکا و برنامه های خود برای حل آنها اشاره نکردند. جوبایدن به ترامپ می گفت خفه شو و ترامپ هم به رقیب انتخاباتی اش می گفت احمق!

فیلم: در مناظره «ترامپ» و «بایدن» چه گذشت؟ برنده چه کسی بود؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

مهدی خانعلی‌زاده تحلیلگر مسائل بین‌الملل در ویدئو کوتاهی به بررسی مناظره بایدن و ترامپ پرداخته است. از نظر او در این مناظره ترامپ توانسته جایگاه خود را تثبیت کند اما بایدن جایگاه خود را ارتقا داده است.

فیلم: رپورتاژ شرق برای بایدن... !
انتخابات ۲۰۲۰ - ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

نسیم آنلاین: آیا انتخاب بایدن تنش‌ها را کاهش می‌دهد؟

چرا ترامپ دیگر در نیروهای مسلح آمریکا اقبالی ندارد؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

اختلاف رؤسای جمهور و فرماندهان نظامی ایالات متحده بارها و بارها دردسرساز شده است. اما این بار، محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در میان ارتش این کشور به شدت کاهش یافته. جمهوری‌خواهان در مقایسه با دموکرات‌ها معمولاً با نیروهای مسلح آمریکا، رابطه بهتری دارند؛ اما برساس یک نظرسنجی، اقبال به بایدن روز به روز در میان نظامیان آمریکا رو به افزایش است.

ادعای جالب مایکروسافت در مورد انتخابات ۲۰۲۰
انتخابات ۲۰۲۰ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

وب‌سایت مایکروسافت در مطلبی روز پنج‌شنبه هشدار داد هکرهای ایرانی، روسی و چینی به دنبال هک افراد و سازمان‌های درگیر در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هستند. در این مطلب آمده است همان گروه‌ها و تیم‌های هکری که براساس اعلام دادستانی آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کردند، در تلاشند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را نیز تحت تأثیر قرار دهند

حساب ویژه ترامپ روی کمک انتخاباتی فیس‌بوک
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

فروش دیتای کاربران فیس‌بوک به شرکتی که با کمپین سیاسی ترامپ در انتخابات 2016 همکاری داشت، سبب شد به تعبیر هیلاری کلینتون یک «هک بزرگ» اتفاق بیفتد و دموکرات‌ها نتوانند به کاخ سفید راه یابند. اگرچه کنگره آمریکا بارها و بارها زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک را مورد مؤاخذه قرار داد، در نهایت این فیس‌بوک است که در آستانه انتخابات 2020 آمریکا، با سازوکارهای ویژه‌ای به دنبال انتشار تبلیغات سیاسی در این پلتفرم است.

زن سیاه پوست حامی اسرائیل
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

کامالا هریس یکی از حامیان و طرفداران رژیم صهیونیستی است که روابط بسیار نزدیکی با لابی آیپک(کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) دارد و از سخنرانان کنفراس سالانه لابی آیپک بوده است.

دموکرات، جمهوریخواه؛ دو روی یک سکه
انتخابات ۲۰۲۰ - ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱

جوبایدن و حزب دموکرات آمریکا در مواجه با ایران و برجام دقیقا همان راهبرد ترامپ یعنی گسترش، تقویت و طولانی مدت کردن برجام را پیگیری می کنند. اساسا ایجاد دوگانه کاذب دموکرات-جمهوریخواه سرابی بیش نیست.

اگر امروز انتخابات آمریکا برگزار می‌شد؟
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کمتر از پنج ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود و رئیس جمهور این کشور درگیر دو بحران اساسی یعنی شیوع کرونا و وقوع تظاهرات‌های گسترده علیه نژادپرستی در آمریکاست. نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد فضای آمریکا به شدت دوقطبی شده و ممکن است ترامپ پس از نوامبر از کاخ سفید برود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...