داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده مجلس
نجومی بگیرانی که قرار است حقوق‌های نجومی را اصلاح کنند
مجلس - ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

نمایندگان مجلس قانون‌گذارانی هستند که قرار است بر اجرای قانون اصلاح فیش‌های نجومی نظارت کنند. این در حالی است که آنها 31 میلیون حقوق ماهانه به همراه 200 میلیون وام مسکن دریافت کرده‌اند.

سوال ار رئیس جمهور نباید تبدیل به بحران در کشور شود
مجلس - ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

محمد صالح مفتاح عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت با بیان اینکه باید از طرح سوال از رپیس جمهور بحران زدایی شود گفت: سوال از رئیس جمهور از ابزارهای نظارتی مجلس است و اتفاق خاصی نیفتاده است. بنابراین نباید این اقدام تفسیر به تقابل دولت با مجلس شود.

طرح سئوال یا عدم کفایت؟!
مجلس - ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶

موافقان استیضاح معتقدند عدم کفایت حسن روحانی نه تنها برای نمایندگان بلکه برای عموم مردم اثبات شده و هر یک روز تداوم این دولت موجبات خسران و ضرر برای کشور خواهد بود.

استیضاح هیأت وزیران، گزینه مناسب تحول انقلابی
مجلس - ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

مجلس یازدهم می‌تواند از اصل ۸۹ و ۱۳۶ قانون اساسی استفاده کند و با استیضاح دو تن از وزرای ناکارآمد، هیأت وزیران را از رسمیت بیندازد تا رئیس‌جمهور مجددا هیأت وزیران را برای رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

چرا رد اعتبارنامه تاجگردون ضروری است؟
مجلس - ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

بحث‌ها پیرامون اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون همچنان داغ و پر مخاطب است. کنش‌های تاجگردون در این ایام و اینکه اعلام کرده اسنادی مبنی بر فساد برخی نمایندگان دارد اما آن ها را به دستگاه قضایی اعلام نکرده به تنهایی می تواند دلیل متقنی برای رد صلاحیت او باشد.

۳ گزاره درباره فرافکنی‌های ظریف؛ آیا مجلس پاسخ خواهد داد؟
مجلس - ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

محمد جواد ظریف دیروز در بهارستان حاضر شد تا به پرسش‌های نمایندگان ملت جواب دهد. دست خالی او و ناموسی به نام برجام باعث شده او به جای پاسخ، فرافکنی کند.

مالک‌ شریعتی:‌ تاجگردون به جای پاسخگویی، مظلوم‌نمایی می‌کند
مجلس - ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶

مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان تاجگردون مبنی بر تهدید نمایندگان گفت: این رفتارها توهین به نمایندگان است و با مظلوم نمایی مجلس منفعل نمی‌شود چرا که در مجلس انقلابی فساد اقتصادی و فتنه خط قرمز نمایندگان است.

طرح شفافیت مجلس و ابهام در شفافیت کمیسیون‌ها
مجلس - ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

در حالی طرح شفافیت آرا از سوی نمایندگان مجلس ارائه شده که مشخص نیست این شفافیت شامل کمیسیون ها مجلس هم می شود یا نه، با این حال روح الله متفکر آزاد منتخب مردم تبریز معتقد است کمیسیون ها هم شامل این شفافیت می شوند.

چالش صلاحیت رد صلاحیت شده‌ها
مجلس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷

امیر سیاح معتقد است در زمینه بکارگیری نمایندگان رد صلاحیت شده در نهادهای اجرایی دارای خلاء قانونی هستیم و نمایندگان مجلس یازدهم باید در این زمینه طرح دو فوریتی ارائه کنند.

تکلیف اعتبارنامه تاجگردون در صحن مشخص می‌شود
مجلس - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷

فارغ از نتیجه بررسی اعتبارنامه تاجگردون در صحن علنی مجلس، آنچه نیازمند اقدام فوری می باشد، این است که آرا موافقین و مخالفین اعتبارنامه تاجگردون و همچنین اسامی دونفر غائب جلسه شفاف اعلام شود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...