داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده مجلس
۴ نکته درباره دنا سواری نمایندگان مجلس
مجلس - ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

در حالی انتقادات معطوف به دریافت دنا توسط نمایندگان مجلس شده که مسئله اصلی که عملکرد نمایندگان در تصویب قوانین و نظارت برای حل مشکلات است مورد غفلت واقع شده و رسانه ها باید از نمایندگان بخواهند در این حوزه‌ها اقدامات خود را تاشریح کنند.

نماینده «پلاس» در مجلس یازدهم!
مجلس - ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳

این ماجرا خود مصداق روشنی از توزیع و دریافت رانت میان نمایندگان مدعی انقلابی گری است. ابتدا باید هیات رئیسه مجلس بصورت شفاف و فورا اعلام کند بر چه اساسی این اقدام صورت گرفته و کدام نمایندگان از این رانت استفاده کرده اند.

۵ نکته پیرامون سفرهای استانی نمایندگان مجلس
مجلس - ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

بعضی از افراد و جریانات که صرفا پشت میزنشینی را می پسندند، این کارها را دامن زدن به انتظارات و توقعات مردمی می دانند و اساس سفرهای استانی و سرکشی میدانی را تخطئه می کنند.

چرا قوه قضاییه با رد صلاحیت شده‌ها برخورد نمی‌کند؟
مجلس - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفتگوی تفصیلی با نسیم آنلاین به سوالاتی پیرامون همکاری های ایران و چین، برجام و عملکرد مجلس دهم پاسخ داده است.

دیوان محاسبات در مقاطع گذشته سیاسی عمل کرده است
مجلس - ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

نقد جدی که به دیوان محاسبات وارد است برخوردهای غیر کارشناسی با عملکرد دولت‌ها است. به عنوان مثال در اوایل دولت یک نوع برخورد صورت می‌گیرد و در آخر دولت‌ها برخورد دیوان متفاوت می‌شود که این اقدام شایسته ای نیست و دیوان باید کار تخصصی خود را انجام دهند و وارد مباحث سیاسی و جناحی نشود و عملکرد تخصصی داشته باشد. 

دو فوریت نمایندگان به طرح فسادزای قیر رایگان!
مجلس - ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

رانت، قاچاق، فساد در واگذاری و توزیع، اختلال در بورس و کاهش کیفیت قیر و از دست رفتن فرصت رقابت از جمله مواردی است که با اجرای این طرح در شبکه تولید مواد اولیه، پیمانکاران، کارفرمایان و شهرداری ها و دهیارهای ایجاد خواهد شد.

معنای تعامل مجلس انقلابی با دولت روحانی چیست؟
مجلس - ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

تعامل مجلس با دولت از نگاه رهبری قانون گذاری و ریل گذاری متناسب با شرایط و توانمندی های کشور در مجلس است. تا امکان عملیاتی شدن و نظارت بر قوانین وجود داشته باشد وگرنه تنها توقع مردم را بالا خواهد برد و با عدم تحقق، مردم را مایوس و منجر به چالش بین دولت و مجلس خواهد شد.

نجومی بگیرانی که قرار است حقوق‌های نجومی را اصلاح کنند
مجلس - ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

نمایندگان مجلس قانون‌گذارانی هستند که قرار است بر اجرای قانون اصلاح فیش‌های نجومی نظارت کنند. این در حالی است که آنها 31 میلیون حقوق ماهانه به همراه 200 میلیون وام مسکن دریافت کرده‌اند.

سوال ار رئیس جمهور نباید تبدیل به بحران در کشور شود
مجلس - ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

محمد صالح مفتاح عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت با بیان اینکه باید از طرح سوال از رپیس جمهور بحران زدایی شود گفت: سوال از رئیس جمهور از ابزارهای نظارتی مجلس است و اتفاق خاصی نیفتاده است. بنابراین نباید این اقدام تفسیر به تقابل دولت با مجلس شود.

طرح سئوال یا عدم کفایت؟!
مجلس - ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶

موافقان استیضاح معتقدند عدم کفایت حسن روحانی نه تنها برای نمایندگان بلکه برای عموم مردم اثبات شده و هر یک روز تداوم این دولت موجبات خسران و ضرر برای کشور خواهد بود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...