داغ‌ترین پرونده‌ها:

چند نکته درباره انتخاب رئیس جدید بهارستان

با اینکه وزن سیاسی و رای محمد باقر قالیباف از بقیه نمایندگان بالاتر بود و این مسئله باعث شده بود در تحلیل ها شانس بیشتری برای او در نظر گرفته شود اما با این حال تلاش های اصولگرایان سنتی، جبهه پایداری و یاران محمود احمدی نژاد برای به دست آوردن کرسی بهارستان و شکل دادن به ائتلافی سه ظلعی باعث شکل گیری جبهه پر قدرتی مقابل اوشده بود.

آرشیو پرونده رئیس بهارستان
اینفوگرافی: روسای مجلس شورای اسلامی از ابتدا تاکنون
رئیس بهارستان - ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

امروز در دومین جلسه مجلس یازدهم دکتر محمدباقر قالیباف با کسب ۲۳۰ رای نمایندگان به عنوان ششمین رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد

چند نکته درباره انتخاب رئیس جدید بهارستان
رئیس بهارستان - ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

با اینکه وزن سیاسی و رای محمد باقر قالیباف از بقیه نمایندگان بالاتر بود و این مسئله باعث شده بود در تحلیل ها شانس بیشتری برای او در نظر گرفته شود اما با این حال تلاش های اصولگرایان سنتی، جبهه پایداری و یاران محمود احمدی نژاد برای به دست آوردن کرسی بهارستان و شکل دادن به ائتلافی سه ظلعی باعث شکل گیری جبهه پر قدرتی مقابل اوشده بود.

مجلس یازدهم و شاخص‌های اصول‌گرایی
رئیس بهارستان - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

اصولگرایی و حامی ارزش ها بودن از شعارهای اصلی منتخبان مجلس یازدهم است. با این وجود، شروع بگو مگو ها و اختلافات نشان از آن دارد که متاسفانه بنظر می رسد شعار های حداقل برخی منتخبین مجلس یازدهم چندان با عملکرد این روزهای آنان مطابقت ندارد. 

«وحدت» برای قدرت یا خدمت؟!
رئیس بهارستان - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

نمایندگان مجلس یازدهم با ادعای اصولگرایی و انقلابی گری در ابتدا باید از خود شروع کنند و این مناسبات تبعیض آمیز را بهم بزنند. اگر قرار است «وحدتی» شکل بگیرد بهتر است بجای تقسیم غنائم و مسئولیت ها، این وحدت حول اصلاح چنین قوانین ایجاد کننده تبعیض شکل بگیرد.

پدرخوانده‌ها و ریاست بهارستان
رئیس بهارستان - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

در حال حاضر که فراکسیون اکثریت شکل گرفته و بیش از دویست نماینده در آن عضویت دارند و ساوزکاری را طراحی کرده اند جریان پایداری با برگزاری جلسه ای که به گفته آقای الیاس نادران با مدیریت آقای محصولی اداره می شود به دنبال وفاق آن هم با جمع ده بیست نفری است واضح است که این رویکرد قابل پذیرش نیست. و جمع ده نفری نمی تواند برای جمع ۲۳۰ نفری تصمیم‌گیری کند.

میرسلیم: قالیباف به جلسه وفاق نیامد
رئیس بهارستان - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

جلسه وفاق و ائتلاف اعضای این جلسه  علیه قالیباف نیست. اگر قالیباف دعوت جبهه پایداری را قبول می کرد و در این جلسه شرکت می کرد او هم قطعا یکی از اعضا بود اما علیرغم دعوت از او، قالیباف حاضر به شرکت در این جلسه نشد.

رئیس مجلس ایده آل
رئیس بهارستان - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷

در این روز ها که بحث ریاست مجلس و کار کرد این نهاد مهم مورد بحث و بررسی قرار گرفته شایسته است به این مسئله هم پرداخته شود که رئیس مجلس ایده آل باید چه خصوصیاتی داشته باشد. در واقع به جای پرداختن به مسئله سطحی مصادیق ریاست بر مجلس یازدهم ضروری است به مختصات و ویژگی هایی که رئیس مجلس باید داشته باشد بپردازیم در این صورت نمایندگان هم با واضح تر شدن این مختصات راحت تر خواهند توانست آن را بر مصادیق تطبیق دهند.

ناگفته‌های افطاری لاکچری دولتی‌ها با منتخبین اصولگرا مجلس
رئیس بهارستان - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳

این نشست تحت عنوان فراکسیون زاگرس‌نشینان با حضور برخی منتخبان مجلس یازدهم از حوزه‌های انتخابیه گوناگون عصر سه شنبه برگزار شده است. 

جبهه پایداری با سازوکار شانا همراه است
رئیس بهارستان - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

رقابت نهایی برای ریاست مجلس یازدهم از بین قالیباف، زاکانی، نادران ، حاجی بابایی، نیکزاد و میر سلیم در نهایت سه نفر باقی خواهند ماند. اعلام زاکانی مبنی بر اینکه کاندیدا ریاست مجلس نمی شود این شنیده ها را قوت بخشیده است. نادران هم طبق گمانه زنی ها از خیر ریاست بر بهارستان گذشته است.

قانون اساسی و مسئله ریاست بر مجلس
رئیس بهارستان - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴

قانون اساسی در اصولی مشخص و جدگانه نحوه انتخاب رئیس قوه مجریه و قضاییه و ویژگی های رئیس این دو قوه را مشخص کرده است. اما انتخابات رئیس قوه مقننه را به قوانین عادی ارجاع داده که نشان می دهد که از منظر قانون اساسی جایگاهی به عنوان رئیس مجلس وجود ندارد. 

بیشتر ...در حال بارگذاری ...