داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده سیاست ایرانی
مجلس یازدهم و شاخص‌های اصول‌گرایی
رئیس بهارستان - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

اصولگرایی و حامی ارزش ها بودن از شعارهای اصلی منتخبان مجلس یازدهم است. با این وجود، شروع بگو مگو ها و اختلافات نشان از آن دارد که متاسفانه بنظر می رسد شعار های حداقل برخی منتخبین مجلس یازدهم چندان با عملکرد این روزهای آنان مطابقت ندارد. 

«وحدت» برای قدرت یا خدمت؟!
رئیس بهارستان - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

نمایندگان مجلس یازدهم با ادعای اصولگرایی و انقلابی گری در ابتدا باید از خود شروع کنند و این مناسبات تبعیض آمیز را بهم بزنند. اگر قرار است «وحدتی» شکل بگیرد بهتر است بجای تقسیم غنائم و مسئولیت ها، این وحدت حول اصلاح چنین قوانین ایجاد کننده تبعیض شکل بگیرد.

پدرخوانده‌ها و ریاست بهارستان
رئیس بهارستان - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

در حال حاضر که فراکسیون اکثریت شکل گرفته و بیش از دویست نماینده در آن عضویت دارند و ساوزکاری را طراحی کرده اند جریان پایداری با برگزاری جلسه ای که به گفته آقای الیاس نادران با مدیریت آقای محصولی اداره می شود به دنبال وفاق آن هم با جمع ده بیست نفری است واضح است که این رویکرد قابل پذیرش نیست. و جمع ده نفری نمی تواند برای جمع ۲۳۰ نفری تصمیم‌گیری کند.

میرسلیم: قالیباف به جلسه وفاق نیامد
رئیس بهارستان - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

جلسه وفاق و ائتلاف اعضای این جلسه  علیه قالیباف نیست. اگر قالیباف دعوت جبهه پایداری را قبول می کرد و در این جلسه شرکت می کرد او هم قطعا یکی از اعضا بود اما علیرغم دعوت از او، قالیباف حاضر به شرکت در این جلسه نشد.

رئیس مجلس ایده آل
رئیس بهارستان - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷

در این روز ها که بحث ریاست مجلس و کار کرد این نهاد مهم مورد بحث و بررسی قرار گرفته شایسته است به این مسئله هم پرداخته شود که رئیس مجلس ایده آل باید چه خصوصیاتی داشته باشد. در واقع به جای پرداختن به مسئله سطحی مصادیق ریاست بر مجلس یازدهم ضروری است به مختصات و ویژگی هایی که رئیس مجلس باید داشته باشد بپردازیم در این صورت نمایندگان هم با واضح تر شدن این مختصات راحت تر خواهند توانست آن را بر مصادیق تطبیق دهند.

ناگفته‌های افطاری لاکچری دولتی‌ها با منتخبین اصولگرا مجلس
رئیس بهارستان - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳

این نشست تحت عنوان فراکسیون زاگرس‌نشینان با حضور برخی منتخبان مجلس یازدهم از حوزه‌های انتخابیه گوناگون عصر سه شنبه برگزار شده است. 

جبهه پایداری با سازوکار شانا همراه است
رئیس بهارستان - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

رقابت نهایی برای ریاست مجلس یازدهم از بین قالیباف، زاکانی، نادران ، حاجی بابایی، نیکزاد و میر سلیم در نهایت سه نفر باقی خواهند ماند. اعلام زاکانی مبنی بر اینکه کاندیدا ریاست مجلس نمی شود این شنیده ها را قوت بخشیده است. نادران هم طبق گمانه زنی ها از خیر ریاست بر بهارستان گذشته است.

قانون اساسی و مسئله ریاست بر مجلس
رئیس بهارستان - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴

قانون اساسی در اصولی مشخص و جدگانه نحوه انتخاب رئیس قوه مجریه و قضاییه و ویژگی های رئیس این دو قوه را مشخص کرده است. اما انتخابات رئیس قوه مقننه را به قوانین عادی ارجاع داده که نشان می دهد که از منظر قانون اساسی جایگاهی به عنوان رئیس مجلس وجود ندارد. 

 ریاست بهارستان و اختلافات اصولگرایان
رئیس بهارستان - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

چه کسی بر کرسی ریاست مجلس یازدهم خواهد نشست؟ جواب این پرسش عامل اختلاف در بین اصولگرایان راه یافته به مجلس شده است. با این حال مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب این اختلافات را طبیعی می داند که منجر به تضعیف مجلس نخواهد شد.

۴ نکته درباب انتخاب ریاست مجلس یازدهم
رئیس بهارستان - ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵

رئیس مجلس باید در بزنگاه مهمی چون فتنه ۸۸ سابقه مواضع روشن، شفاف و انقلابی باشد. در برابر فساد و تبعیض نه تنها مواضع بلکه عملکرد شفافی در مورد خود و اطرافیانش وجود داشته باشد. در حوزه سیاست خارجه و مسائل تعیین کننده ای چون برجام، لوایح مرتبط با FATF و اساسا عدم اعتماد به کشورهای غربی موضع انقلابی و روشنی داشته باشد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...