سازمان همکاری اسلامی:

تصمیم برزیل برای انتقال سفارتش به قدس غیر قانونی است

عنوان

تهران-ایرنا- سازمان همکاری اسلامی، تصمیم رئیس جمهوری جدید برزیل برای انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس اشغالی را غیرقانونی خواند و خواستار بازنگری برازیلیا در این خصوص شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای از «ژایر بولسونارو» رئیس جمهوری جدید برزیل خواست که در مورد موضع 'غیرقانونی' خود درباره انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی، تجدید نظر کند.
بولسونارو در جریان تبلیغات انتخاباتی اش از شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت کشورش به این شهر در صورت پیروزی در انتخابات خبر داده بود.
بیانیه یاد شده افزود: اعلام این تصمیم، نقض آشکار قوانین بین المللی و همه معاهدات و قطعنامه ها درباره قدس و فلسطین است.
سازمان همکاری اسلامی از برزیل خواست که بر پایه دیدگاه تشکیل دو کشور، موضعی اتخاذ کند که در راستای برقراری صلح و سازش میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی باشد.
بولسونارو روز پنجشنبه گذشته پس از تصدی پست ریاست جمهوری، بار دیگر وعده انتخاباتی خود درخصوص انتقال سفارت کشورش به قدس را تکرار کرد.
اتحادیه عرب نیز درخصوص اظهارات بولسونارو درباره قدس ابراز ناخرسندی کرد و از وی خواست اظهاراتش را پس بگیرد.
این اتحادیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: انتقال سفارت برزیل به قدس به منزله نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت محسوب خواهد بود؛ قطعنامه هایی که قدس را شهری تحت اشغال می داند و درباره تغییر اوضاع کنونی در این شهر هشدار می دهد.
در همین راستا، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش اسلامی فلسطین (حماس)، این تصمیم را اقدامی خصمانه علیه ملت فلسطین و جهان اسلام دانست و خواستار بازنگری در این باره شد.
بولسونارو همچون دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از حامیان سرسخت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.
ترامپ 15 آذرماه سال گذشته با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، دستور انتقال سفارت کشورش در فلسطین اشغالی به این شهر را صادر کرد.
به دنبال این تصمیم ترامپ که مخالفت جهانی را در پی داشت، اردیبهشت ماه سال جاری سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی از تل آویو به قدس منتقل شد.
شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل توسط همه 14 عضو دیگر این شورا محکوم اما قطعنامه مربوطه با رای مخالف آمریکا وتو شد.
پس از آن مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع رای به محکومیت تصمیم انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی از تل آویو به قدس داد.
خاورم**9329**شبس**1613

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی