گرافیک اطلاع رسان

پلاسکویی که دیگر نیست

ساختمان پلاسکو تهران که یکی از مراکز عمده توزیع پوشاک در تهران محسوب می‌شد، در پی آتش‌سوزی گسترده فروریخت و صد در صد تخریب شد. در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی به سرگذشت این ساختمان و حادثه فروریختن آن می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

مفسدان اقتصادی چطور مجازات می‌شوند؟

فساد اقتصادی در همه کشورها وجود دارد، اما نحوه برخورد با افرادی که مرتکب این جرم می‌شوند در کشورهای مختلف فرق می‌کند. در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی به نحوه مجازات مفسدان اقتصادی در کشورهای مختلف جهان می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

اهدای عضو در جهان

اسپانیا در ۲۵ سال متوالی رتبه اول جهانی اهدا و پیوند عضو (با در نظر گرفتن جمعیت کشورها) را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران لیست انتظار پیوند اعضا در ایران به دلیل نرسیدن به موقع عضو پیوندی از دنیا می‌روند.

گرافیک اطلاع رسان

پیش‌بینی اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷

انتظار می‌رود پیامدهای وقایع مختلف سال ۲۰۱۶ همچون برگزاری رفراندوم در مورد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، نتیجه غیرمنتظره انتخابات در ایالات متحده آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ در این کشور و همچنین خیزش موج ناسیونالیسم افراطی در مناطق مختلف اروپا از جمله ایتالیا، هلند، فرانسه و سایر کشورها سیاست و اقتصاد جهانی را در سال ۲۰۱۷ تحت تأثیر قرار دهد.

گرافیک اطلاع رسان

بمباران خاورمیانه توسط آمریکا

تنها در سال ۲۰۱۶ و در دو کشور عراق و سوریه، ۲۴۲۸۷ بمب توسط ایالات متحده آمریکا استفاده شده است و سیاهه این بمب‌ها بدین جا ختم نمی‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

انسان، نویسنده، رزمنده

گلعلی بابایی نویسنده و روایت‌گر صادقی است که بالغ بر ربع قرن در مسیر ثبت ناب‌ترین روایت‌ها از دفاع مقدس کوشیده و آرشیوی غنی از این تاریخ پرحماسه را در آثار خود گردآوری کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

شاخص کیفیت هوا

شاخص کیفیت هوا شاخصی جهت پیش‌بینی روزانه کیفیت هوا است. این شاخص، کیفیت هوا را در شش دسته قرار می‌دهد که هر دسته را به سطوح مختلف سلامت انسان مربوط می‌سازد.

گرافیک اطلاع رسان

زندگی‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اینفوگرافیکی با موضوع زندگی‌نامه ایشان توسط "نسیم آنلاین" منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسان

زایمان طبیعی آری، زایمان سزارین خیر

کالج آمریکایی منخصصان زنان و زایمان توصیه می‌کند که زنان باردار در مواردی که دلیلی پزشکی وجود ندارد، از زایمان طبیعی به جای زایمان به روش سزارین استفاده کنند.

گرافیک اطلاع رسان

عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب؛ آری یا خیر؟

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران خواستار اجرای برنامه‌ای برای عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب و روسپی شده و گفته است: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن‌خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

گرافیک اطلاع رسان

جهان در سال ۲۰۱۶

بسیاری از حوادثی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، در ادامه حوادث زنجیروار گذشته بوده است. اما انتخاب دونالد ترامپ، برگزیت و محکومیت اسرائیل در سازمان ملل، بدون شک مهمترین رخدادهای این سال بود. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی از مهمترین حوادث سال ۲۰۱۶ اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

محبوب‌ترین رنگ خودرو در سال ۲۰۱۶ کدام بود؟

با توجه به اعداد و ازقام جمع‌آوری شده از خودروهای جهان، رنگ سفید با ۳۸ درصد بیشترین متقاضی را در سال ۲۰۱۶ میلادی داشته است که تمامی خودروها در سگمنت‌های مختلف و بیشتر کشورهای بزرگ جهان را شامل می‌شود.

اینفوگرافیک

وعده‌های ناتمام حسن روحانی

حال که چیزی به پایان زمان ۴ ساله دولت یازدهم باقی نیست، زمان خوبی است تا وعده‌های ناتمامی که حسن روحانی، چه در بحبوحه انتخابات و چه در دوران ریاستش، به مردم داد بررسی شود. این اینفوگرافیک، به این موضوع می‌پردازد.

گرافیک اطلاع رسان

هنگام آلودگی هوا چه کنیم؟

در هوای آلوده باید برخی مواد غذایی را مصرف کرد که خاصیت خنثی‌کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی از آنها اشاره شده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

روایت زندگی شیخی که آل‌سعود را عاصی کرد

مواضع شیخ نمر علیه آل سعود، آشنایی با شیعیان مظلوم عربستان و زندگانی شیخ نمر از جمله موضوعات تشریح ­شده در اینفوگرافی «بشارت سقوط آل سعود» می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسان

قدم به قدم با حوادثی که ۹ دی را حماسه کرد

خرابکاری‌های آشوبگران، مسیرهای حرکت اغتشاش گران، اهم رخدادهای روز ۹ دی، شعارهای مردم در این روز و دستاوردهای حماسه ۹ دی از جمله موضوعات مطرح شده در این گرافیک اطلاع رسان می‌باشد.

گرافیک

اعضای کابینه دونالد ترامپ

«نسیم آنلاین» گرافیکی با موضوع کابینه دونالد ترامپ متشکل از افرادی که برای رسیدن به سمت‎شان در انتظار رای کنگره آمریکا هستند و آنهایی که نیازی به رای کنگره ندارند را منتشر کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

با دست بسته پرکشیدن هنر است

نسیم آنلاین به مناسبت فرارسیدن سالروز عملیات کربلای ۴، دل‌نوشته‌های چهره‌های فرهنگی، هنری و سیاسی کشور خطاب به ۱۷۵ شهید غواص را بازنشر می‌دهد.

گرافیک اطلاع‌رسان

قاچاق، بلای تولید داخلی

قاچاق از عواملی است که به تولید داخلی ضربه اساسی وارد می‌کند و در پی آن مسأله اشتغال در کشور دچار آسیب جدی می‌شود، لذا مبارزه با قاچاق کالا از مطالبات مهم رهبر انقلاب است. به همین مناسبت پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR براساس نظرات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اطلاع نگاشت «قاچاق بلای تولید داخلی» را منتشر کرد.

گرافیک

بارزترین قطعنامه‌های شورای امنیت علیه رژیم صهیونیستی

وبگاه فلسطینی به بهانه تصویب قطعنامه ضد شهرک‌سازی در شورای امنیت، بارزترین قطعنامه‌های این نهاد علیه رژیم صهیونیستی را در گزارشی جمع‌آوری کرد.

گرافیک اطلاع رسان

کارنامه خونین موساد

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی طی سه دهه گذشته، ۱۶ شخصیت فلسطینی و عرب را ترور کرده است. در این گرافیک اطلاع رسان به این ترورها اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

ساعتی ۶ استخوان لگن در ایران می‌شکند

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۵۰ تا ۷۰ درصد مردم ایران دچار فقر کمبود ویتامین D هستند، از شکسته شدن ۶ لگن استخوانی در هر ساعت به دلیل بیماری پوکی استخوان خبر داد.

گرافیک اطلاع رسان

چهارده توصیه به نوجوانان

جمعی از دانش‌آموزان تهرانی جشن تکلیف خود را با حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار کردند. در این برنامه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۱۴ نکته را به دانش‌آموزان توصیه نمودند که در این گرافیک اطلاع رسان به آن‌ها اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

مرگ و میر مهاجران در سال ۲۰۱۶ به روایت آمار

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد: ۷۱۸۹ مهاجر و آواره از ابتدای سال میلادی تا ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ جان خود را از دست داده یا ناپدید شده‌اند که ۴۸۱۲ مورد آن در دریای مدیترانه اتفاق افتاده است.

گرافیک اطلاع رسان

عفو

بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی که وظایف و اختیارات رهبر انقلاب اسلامی در آن مشخص شده، «عفو یا تخفیف مجازات‌ محکومین‌ در حدود موازین‌ اسلامی پس‌ از پیشنهاد رئیس‌ قوه‌‌ قضائیه» از حدود و اختیارات رهبری است. از این رو، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از ابتدای دوره‌ رهبری در سال ۶۸ در مناسبت‌های مختلف، برخی محکومین را مورد عفو و تخفیف مجازات قرار می‌دهند.

گرافیک اطلاع رسان

انفجارهای ترکیه به روایت آمار

در یک سال اخیر ۱۸ حمله تروریستی در شهرهای مختلف ترکیه انجام گرفته که منجر به کشته شدن ۴۰۰ نفر و زخمی شدن ۱۹۰۰ نفر شده است. این حملات تروریستی به صورت انتحاری و یا خودروهای بمب‌گذاری شده انجام گرفته است. در این گرافیک اطلاع رسان به انفجارها در ترکیه طی یک سال اخیر پرداخته شده است.

گرافیک اطلاع رسان

وحدت حوزه و دانشگاه

رهبر معظم انقلاب: من مطمئنم ان‌شاءالله این بنای مبارکی که امام گذاشته‌اند و مرحوم شهید عزیز ما، آقای مفتّح -که شهادت ایشان روز یادگاریِ این حادثه مهم است - و همچنین بقیه‌ عزیزانی که در حوزه و دانشگاه بودند- مثل مرحوم شهید مطهّری و شهید بهشتی و شهید باهنر که همه هم از شهدا هستند - برایش آن تلاش و زحمت را کشیدند، هر روز استوارتر خواهد شد.

گرافیک اطلاع رسان

آمار شهدای انتفاضه قدس

در جریان انتفاضه قدس که از اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شده است، ۲۶۷ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

گرافیک اطلاع رسان

گوشت فرآوری‌شده در صدر سرطان‌زاها

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که گوشت فرآوری شده به عنوان یک عامل بزرگ سرطان در ردیف سیگار قرار دارد. آنها بیکن، کالباس و ژامبون دودی را در طبقه سرطان‌زاها قرار داده‌اند. با دوری از سیگار و گوشت‌های فرآوری شده همچون سوسیس و کالباس، می‌توانید خطر ابتلا به ۲۳ نوع بیماری را کاهش دهید.

گرافیک اطلاع رسان

فرپاد و طاهر عملیاتی شدند

در دومین روز از برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) پهپاد فرپاد و تک‌تیرانداز طاهر که به دست متخصصان سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده‌اند، رونمایی و عملیاتی شدند.

گرافیک اطلاع رسان

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به ائتلاف ملی عراق

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و اعضای اصلی تحالف ملی عراق وظیفه رئیس، اعضای اصلی و همه جریان‌های داخل تحالف ملی عراق را بسیار سنگین و هرگونه تصمیم و عملکرد آنها را تأثیرگذار بر «عراق، منطقه و اسلام» دانستند.

گرافیک اطلاع رسان

شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه

مهمترین فعالیت‌های شیخ ابراهیم زکزاکی، نقش عربستان، فرسانه و اسرائیل در حوادث نیجریه، ویژگی پیروان شیخ زکزاکی، آشنایی با جمهوری فدرال نیجریه و خشم صهیونیست‌ها و اقدامات آنها علیه شیخ زکزاکی از جمله موضوعات تشریح شده در این گرافیک اطلاع رسان است.

گرافیک اطلاع رسان

منشور اخلاق رسانه‌ای از منظر رهبر معظم انقلاب

طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف، نقد کردن و نظارت کردن که سه وظیفه کلی مطبوعات می‌باشد از جمله موضوعات مطرح شده در این گرافیک اطلاع رسان می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسان

تصحیـح دو خطای تزریق شـده به افکار عمومی

حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان (۹۵/۸/۱۲)، به برخی تلاش‌های خطرناک برای القای دو اشتباه در افکار عمومی به‌ویژه جوانان اشاره کردند که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR این دو خطا و تصحیح آنها را براساس بیانات رهبر انقلاب در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌کند.

گرافیک اطلاع رسان

ما ایرانی‌ها چگونه مصرف می‌کنیم؟

الگوی مصرف مطلوب عبارت‌است از مطلوب‌ترین روش مصرف در جامعه؛ به عبارت دیگر انطباق الگوی مصرف جامعه با موازین دینی، عقلی و منطقی به طوری که در آن حد کمی و کیفی مصرف، بهینه و مبتنی بر منافع فردی و جمعی باشد. نگاهی به وضعیت مصرف در حوزه‌های مختلف، حاکی از الگوی نامناسب مصرف در ایران است.

گرافیک اطلاع رسان

فاطمه و امیرعلی؛ محبوب‌ترین نام‌های ایرانی در ۸ ماه اول سال ۹۵

گرافیک اطلاع‌رسان با موضوع آمار جمعیتی ایران در ۸ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۵ در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسان

با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

بیماری آنفلوآنزا یک عفونت حاد ویروسی دستگاه تنفسی است که در صورت سالم و فعال بودن سیستم ایمنی فرد مبتلا، عوارض بیماری بعد از طی دوره چند روزه تخفیف یافته و بهبودی کامل حاصل می‌شود. در اینجا ضمن مروری بر تفاوت‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، به تشریح راه‌های پیشگیری بیماری آنفلوآنزا اشاره می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

بسیج تمام نشدنی است

رهبر معظم انقلاب: یک مطلب اصلی امروز من درباره بسیج است. بنده فقط سرفصل‌ها را می‌گویم، بقیه‌اش به عهده شما. اگر این سرفصل‌هایی که عرض کردیم، مورد توجه قرار بگیرد، آن وقت بسیج این توانایی را خواهد داشت که در اصلی‌ترین عرصه‌های جامعه به صورت پرقدرت ظاهر شود و اثر بگذارد.

گرافیک اطلاع رسان

نظام سعودی سرباز و نوکر آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌هاست

در این گرافیک اطلاع رسان با نگاهی آماری به ۶۰۰ روز تجاوز عربستان به یمن پرداخته شده است.

گرافیک اطلاع رسان

هتک حرمت مرزها: از مهران به مشهد!

در این گرافیک اطلاع رسان علاوه بر اشاره به موضوع به حاشیه رفتن مشکلات زوار اربعین در مرز مهران با جنجال پیرامون لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، به علل وقوع این اتفاق، نامه علی مطهری به رئیس‌جمهور و تخریب آیت‌الله علم‌الهدی پرداخته شده است.

بیشتر در حال بارگذاری...
گزارش لحظه به لحظه «نسیم آنلاین» از حادثه حریق و ریزش ساختمان پلاسکو تهران

قالیباف: آواربرداری یک هفته طول می‌کشد اعلام اسامی ۱۵ آتش‌نشان مفقود

تمام چالش‌های دولت یازدهم در "دوران پساهاشمی"

این روزها بازار گمانه زنی در مورد آینده سیاسی جریان نزدیک به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی داغ است و حل مسئله نسبت جریان اصلاح طلب و حامی دولت که حالا مهم ترین پایگاه حاکمیتی خود را از دست داده اند نقل محافل سیاسی شده است و هر جناح و گروه سیاسی تلاش می کند بنا به اقتضائات و منافع خود دوران پسا هاشمی را تفسیر و تحلیل کند.

تقدیر رئیس دانشگاه آزاد از تدبیر رهبر انقلاب/ "انتخاب دکتر ولایتی مایه دلگرمی دانشگاهیان شده است"

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک به دکتر ولایتی گفت: من و تمام اعضای هیات امنا و هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی همکاری لازم با ایشان را بمنظور تحقق اهداف دانشگاه در جهت توسعه پژوهشی و علمی کشور بعمل خواهیم آورد.

وثیقه سنگین دولت برای خرید 100 فروند هواپیما از ایرباس

به طور طبیعی طرف غربی می بایست درخواست وثیقه دولتی سنگینی- بیش از قیمت هواپیما- را کرده باشد. به زبان ساده تر، ما در قبال گرفتن هواپیمای اجاره ای، وثیقه بزرگتری را در مقابل آن ارائه داده ایم!

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

"روح الله رنجبر" این تصاویر را از حال و هوای و سیل جمعیت زوار حرم مطهری رضوی در سالروز شهادت امام رضا(ع) برای «نسیم آنلاین» ارسال کرده است.