گرافیک اطلاع رسان

۶۸۰ روز تجاوز عربستان به یمن به روایت آمار و ارقام

در مدت ۶۸۰ روز تجاوز عربستان صعودی به یمن، آمار کشته‌شدگان به مرز ۱۲۰۰۰ نفر نزدیک می‌شود که بیش از ۴۰۰۰ نفر از آنان زنان و کودکان هستند.

گرافیک اطلاع‌رسان

سازش یا مقاومت

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای: «مردم فلسطین در سه دهه گذشته دو الگوی متفاوت را تجربه کرده‌اند، الگوی مقاومت و الگوی سازش.» ۱۳۹۵/۱۲/۰۳

گرافیک اطلاع رسان

بالاترین آمار کشتار انسان‌های بی‌گناه در طول تاریخ مربوط به چه کسی است؟

بدترین انسان‌ها و افراد جنایتکار و بدذات تاریخ چه کسانی هستند؟ برای پاسخ به این سؤال راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان افراد را بر اساس ظلم‌ها و جنایاتی که نسبت به همنوعان خود انجام داده‌اند دسته‌بندی کرد. در این گرافیک اطلاع رسان نام افرادی از بدترین انسان‌های تاریخ براساس تعداد کشتارهایی که مرتکب شده‌اند ذکر شده است.

گرافیک اطلاع رسان

ذخایر تسلیحات هسته‌ای در جهان

ذخایر تسلیحات هسته‌ای در جهان از تعداد آن در دهه ۱۹۸۰ تا کنون حدود دو سوم کاهش یافته است. در حال حاضر ۹ کشور جهان مالک بیش از ۱۵۰۰۰ کلاهک هسته‌ای می‌باشند.

گرافیک اطلاع‌رسان

همه برای فلسطین

تاکنون پنج دوره "همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین" در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار گردیده است که در اینفوگرافیک ذیل که به همت دبیرخانه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تهیه شده، شرح داده شده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

۵ درصد ایرانی‌ها آسم دارند

بر اساس اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت، ۵ درصد از جمعیت ایران به آسم مبتلا هستند. ابتلاء به آسم در ایران شیب صعودی دارد و میزان شیوع آن در کلان‌شهرها و شهرهای پرترافیک بالاتر است.

گرافیک اطلاع رسان

وعده‌های سید حسن نصرالله برای جنگ آینده با اسرائیل

اینفوگرافیکی از وعده‌های حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، برای جنگ احتمالی آینده رژیم صهیونیستی علیه لبنان در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسان

حقایق ها و آمارها از زندانیان فلسطینی در اسارت اسرائیل

حبس ابزاری است که اسرائیل سال‌هاست برای سرکوب فلسطینیان از آن استفاده می‌کند. طبق آمارها هم‌اکنون ۶هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل هستند. این اینفوگرافیک حقایقی تکان‌دهنده از وضعیت زندانیان فلسطینی در اسرائیل نشان می‌دهد.

گرافیک اطلاع رسان

راهنمای بازداشت بدون حکم در اسرائیل!

در ماه می سال ۲۰۱۲ بیشتر از ۲۰۰۰ زندانی و بازداشت‌شده‌ فلسطینی برای مبارزه با وضعیت بد زندان‌های اسرائیل وارد اعتصاب غذا شدند. آن‌ها خواستار پایان‌یافتن دستگیری‌های بی‌دلیل و بازداشت‌های بدون حکمی بودند که سال‌هاست توسط اسرائیل انجام می‌شود. امروزه با وجود اعتراض‌های بین‌المللی این بازداشت‌های بدون حکم همچنان ادامه دارد.

گرافیک اطلاع رسان

استفاده آگاهانه از فضای مجازی

سرعت پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات سبب شده است که معمولاً فرزندان در استفاده از این تکنولوژی‌ها از والدین خود پیشی بگیرند و این موضوع سبب شده تا والدین نسبت به بسیاری از خطرات دنیای مجازی آگاهی نداشته باشند. حتی در صورت آگاهی، پیشگیری از خطرات احتمالی، ظرافت خاصی دارد.

گرافیک اطلاع رسان

کاهش ۱۳ درصدی بارش‌ها

ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر لغایت ۲۹ بهمن سال آبی ۹۶-۹۵ بالغ بر ۱۲۲ میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۳۰ میلیمتر) ۶ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته(۱۴۱ میلیمتر) ۱۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گرافیک اطلاع رسان

سرقت در فضای مجازی

اینفوگرافیکی با موضوع سرقت در فضای مجازی در "نسیم آنلاین" منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسان

تاریک‌خانه دیجیتال

گرافیک اطلاع رسان تاریکخانه دیجیتال به نرم افزار فتوشاپ و شباهت کارایی‌های آن با تاریک‌خانه‌های عکاسی در گذشته پرداخته است.

گرافیک اطلاع رسان

با ماده مخدر "تسبیح" آشنا شویم

ماده مخدر تسبیح، از دانه‌های گرد و با رشته‌هایی از جنس خود و به هم پیوسته درست شده که مخلوطی از آمفتامین و شیشه با دو یا سه اسید بسیار خطرناک است که به شکل تسبیح ساخته می‌شود.

گرافیک اطلاع‌رسان

وحشتناک‌ترین محاصره‌ها در تاریخ جهان کدام‌اند؟

ابعاد محاصره، محاصره اقتصادی، ممانعت‌های ورود و خروج، بیکاری و از بین رفتن صنایع، ممانعت از کمک‌های بشر دوستانه، مشکلات حاد بهداشتی و درمانی و خطر مرگ و مقایسه آن با محاصره‌های غزه و شعب ابی طالب از جمله موضوعات تشریح شده در گرافیک اطلاع رسان «یمن در محاصره» می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسان

منجلاب‌ها

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «امامِ انقلابیِ ما کشور را از منجلابها بیرون کشید... از منجلاب وابستگی، عقب‌ماندگی، فساد سیاسی، فساد اخلاقی و حقارت بین‌المللی». این عباراتی‌ست که رهبر انقلاب در تاریخ ۹۵/۳/۱۴ در حرم امام خمینی رحمه‌الله بیان فرمودند. در این گرافیک اطلاع رسان «منجلابها»، وضعیت ایرانِ دوران پهلوی را در عرصه اقتصادی براساس بیانات رهبر انقلاب مرور میکند.

گرافیک اطلاع رسان

نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

اسامی نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی اعلام شده که در این میان فیلم "تابستان داغ" از ۱۸ بخش مختلف جشنواره، با کاندید در ۱۳ بخش، رکورددار این دوره از رقابت‌هاست.

گرافیک اطلاع رسان

اتباع کدام کشورها بیشتر برای آمریکا خطرناکند؟

دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید در یک فرمان اجرایی ورود مهاجران به آمریکا را تا ۱۲۰ روز به حالت تعلیق درآورد. وی همچنین صدور روادید برای شهروندان کشورهای عمدتاً مسلمان از قبیل ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، یمن و سودان را با هدف آنچه "جلوگیری از حملات تروریستی به خاک آمریکا" خواند، به مدت ۳۰ روز متوقف کرد.

گرافیک اطلاع رسان

خطرهای اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های مجازی به عنوان یک ابزار هیچ مشکلی ندارند اما آنچه باعث می‌شود که این شبکه‌ها امروز منشأ تهدید باشند نه فرصت، محتوای نامناسب و آسیب‌های اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی است.

گرافیک اطلاع‌رسان

سرکه ای که شراب شد!

عوامل مهم پیروزی رهبر انقلاب اسلامی، عوامل مهم شکست رهبران نهضت مشروطه، مقایسه میزان مشارکت مردم، انگیزه‌ها، اهداف اصلی و نگاه استعمار به انقلاب از جمله موارد تشریح شده در این گرافیک اطلاع رسان می‌باشد.

گرافیک اطلاع‌رسان

چگونه فرزندان آگاهانه از فضای مجازی استفاده کنند؟

بنابر توصیه‌های کارشناسان و پژوهش‌های انجام شده، لازم است در فضای مجازی نکات خاصی را رعایت کنیم که این نکات در این گرافیک اطلاع رسان گردآوری شده است.

گرافیک اطلاع رسان

سودای سیمرغ

در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۲۸ فیلم حضور دارند که در این گرافیک اطلاع رسان به معرفی آنها اقدام می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

بزرگترین آتش‌سوزی‌های جهان

در طول تاریخ، آتش‌سوزی‌های هولناک زیادی رخ داده که جان ده‌ها و گاهی هزاران نفر را گرفته و خانه‌ها و جنگل‌های زیادی را تبدیل به خاکستر کرده است. به بهانه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو، در این گرافیک اطلاع رسان مروری بر بزرگ‌ترین و مرگبارترین آتش‌سوزی‌های تاریخ و تلفات آن خواهیم داشت.

گرافیک اطلاع رسان

چرا جیبوتی اهمیت دارد؟

جیبوتی با واقع‌شدن در موقعیت حساس جغرافیایی، توجه قدرت‌های بزرگ را برای ایجاد پایگاه نظامی در این کشور جلب کرده است. عربستان، به دنبال ایفای نقش بزرگتر در منطقه در پی ایجاد پایگاه در جیبوتی است. در این گرافیک اطلاع رسان به جیبوتی و علت اهمیت آن نگاهی می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

پلاسکویی که دیگر نیست

ساختمان پلاسکو تهران که یکی از مراکز عمده توزیع پوشاک در تهران محسوب می‌شد، در پی آتش‌سوزی گسترده فروریخت و صد در صد تخریب شد. در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی به سرگذشت این ساختمان و حادثه فروریختن آن می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

مفسدان اقتصادی چطور مجازات می‌شوند؟

فساد اقتصادی در همه کشورها وجود دارد، اما نحوه برخورد با افرادی که مرتکب این جرم می‌شوند در کشورهای مختلف فرق می‌کند. در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی به نحوه مجازات مفسدان اقتصادی در کشورهای مختلف جهان می‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

اهدای عضو در جهان

اسپانیا در ۲۵ سال متوالی رتبه اول جهانی اهدا و پیوند عضو (با در نظر گرفتن جمعیت کشورها) را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران لیست انتظار پیوند اعضا در ایران به دلیل نرسیدن به موقع عضو پیوندی از دنیا می‌روند.

گرافیک اطلاع رسان

پیش‌بینی اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷

انتظار می‌رود پیامدهای وقایع مختلف سال ۲۰۱۶ همچون برگزاری رفراندوم در مورد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، نتیجه غیرمنتظره انتخابات در ایالات متحده آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ در این کشور و همچنین خیزش موج ناسیونالیسم افراطی در مناطق مختلف اروپا از جمله ایتالیا، هلند، فرانسه و سایر کشورها سیاست و اقتصاد جهانی را در سال ۲۰۱۷ تحت تأثیر قرار دهد.

گرافیک اطلاع رسان

بمباران خاورمیانه توسط آمریکا

تنها در سال ۲۰۱۶ و در دو کشور عراق و سوریه، ۲۴۲۸۷ بمب توسط ایالات متحده آمریکا استفاده شده است و سیاهه این بمب‌ها بدین جا ختم نمی‌شود.

گرافیک اطلاع رسان

انسان، نویسنده، رزمنده

گلعلی بابایی نویسنده و روایت‌گر صادقی است که بالغ بر ربع قرن در مسیر ثبت ناب‌ترین روایت‌ها از دفاع مقدس کوشیده و آرشیوی غنی از این تاریخ پرحماسه را در آثار خود گردآوری کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

شاخص کیفیت هوا

شاخص کیفیت هوا شاخصی جهت پیش‌بینی روزانه کیفیت هوا است. این شاخص، کیفیت هوا را در شش دسته قرار می‌دهد که هر دسته را به سطوح مختلف سلامت انسان مربوط می‌سازد.

گرافیک اطلاع رسان

زندگی‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اینفوگرافیکی با موضوع زندگی‌نامه ایشان توسط "نسیم آنلاین" منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسان

زایمان طبیعی آری، زایمان سزارین خیر

کالج آمریکایی منخصصان زنان و زایمان توصیه می‌کند که زنان باردار در مواردی که دلیلی پزشکی وجود ندارد، از زایمان طبیعی به جای زایمان به روش سزارین استفاده کنند.

گرافیک اطلاع رسان

عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب؛ آری یا خیر؟

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران خواستار اجرای برنامه‌ای برای عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب و روسپی شده و گفته است: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن‌خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

گرافیک اطلاع رسان

جهان در سال ۲۰۱۶

بسیاری از حوادثی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، در ادامه حوادث زنجیروار گذشته بوده است. اما انتخاب دونالد ترامپ، برگزیت و محکومیت اسرائیل در سازمان ملل، بدون شک مهمترین رخدادهای این سال بود. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی از مهمترین حوادث سال ۲۰۱۶ اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

محبوب‌ترین رنگ خودرو در سال ۲۰۱۶ کدام بود؟

با توجه به اعداد و ازقام جمع‌آوری شده از خودروهای جهان، رنگ سفید با ۳۸ درصد بیشترین متقاضی را در سال ۲۰۱۶ میلادی داشته است که تمامی خودروها در سگمنت‌های مختلف و بیشتر کشورهای بزرگ جهان را شامل می‌شود.

اینفوگرافیک

وعده‌های ناتمام حسن روحانی

حال که چیزی به پایان زمان ۴ ساله دولت یازدهم باقی نیست، زمان خوبی است تا وعده‌های ناتمامی که حسن روحانی، چه در بحبوحه انتخابات و چه در دوران ریاستش، به مردم داد بررسی شود. این اینفوگرافیک، به این موضوع می‌پردازد.

گرافیک اطلاع رسان

هنگام آلودگی هوا چه کنیم؟

در هوای آلوده باید برخی مواد غذایی را مصرف کرد که خاصیت خنثی‌کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی از آنها اشاره شده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

روایت زندگی شیخی که آل‌سعود را عاصی کرد

مواضع شیخ نمر علیه آل سعود، آشنایی با شیعیان مظلوم عربستان و زندگانی شیخ نمر از جمله موضوعات تشریح ­شده در اینفوگرافی «بشارت سقوط آل سعود» می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسان

قدم به قدم با حوادثی که ۹ دی را حماسه کرد

خرابکاری‌های آشوبگران، مسیرهای حرکت اغتشاش گران، اهم رخدادهای روز ۹ دی، شعارهای مردم در این روز و دستاوردهای حماسه ۹ دی از جمله موضوعات مطرح شده در این گرافیک اطلاع رسان می‌باشد.

بیشتر در حال بارگذاری...
آیت‌الله نوری همدانی خطاب به مسئولین:

با شکم گرسنه و جوان بیکار توقع شاد بودن مردم را دارید؟

می‌خواستند هاشمی را در عرضِ رهبری تعریف کنند

محمدعطریانفر از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و از نزدیکان هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» به تشریح جزئیاتی از زندگی و درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت.

برد 3 ستاره شاگردان منصوریان برابر سعودی‌ها/ برتری شیرین آبی‌های خوزستان در امارات با طعم صدرنشینی

تیم‌های فوتبال استقلال تهران و استقلال خوزستان در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا به برتری رسیدند.

دولت یازدهم و تقلا برای دعوا با دشمن فرضی

دولت تلاش می‌کند برای ساخت مولفه‌های جدید در افکار عمومی در کمتر از سه ماه مانده به انتخابات مسیری را برود که دو قطبی جدید و واهی "صلح و جنگ" در کنار فضای دو دوقطبی فرهنگی و اجتماعی القا شود تا با آن بتواند کار خود را پیش ببرد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

این فیلم را "حسین یگانه" برای «نسیم آنلاین» ارسال کرده است.