سیف و مدیرانش برای سال ۹۱ سه رشد اقتصادی مختلف اعلام کردند

بانک مرکزی دولت روحانی برای دومین بار رشد اقتصادی دولت قبل را دستکاری کرد!+ سند

رشد اقتصادی منفی ۶.۸ درصدی در سال ۹۱، یکی از انتقادات همیشگی مسئولان دولت یازدهم درباره عملکرد دولت قبل بوده است. اما بانک مرکزی چگونه آمار را دستکاری کرده است؟

انتقادات دکتر محمد کهندل، اقتصاددان از اجرای یک طرح ناپخته و غیرکارشناسی در نظام بانکی؛

ادغام بانک‌ها یک کارِ نسنجیده و خطرناک است

گروهی طرح ادغام بانک‌ها را طرح می­‌کنند؛ این حرکت بسیار خطرناک است و گویی در بانک مرکزی اقداماتی برای ادغام برخی دیگر از موسسات مالی غیر بانکی آغاز شده است.

تورم خرداد ماه از دیدگاه مرکز آمار

مرکز آمار: نرخ تورم به ۷.۴ درصد رسید/ افزایش ۰.۳ درصدی نرخ تورم

مرکز آمار اعلام کرد نرخ تورم شهری در خردادماه امسال به ۷.۴ درصد رسید که در مقایسه به تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه امسال، ۰.۳ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

تداوم پرداخت حقوقهای نامتعارف در مقابل چشمان دولتمردان

ماست مالی حقوقهای نجومی در دولت یازدهم/ یک سال گذشت؛ دولت هیچ کاری نکرد!

با وجود گذشت بیش از یک سال از طرح پرونده حقوق‌های نجومی، هنوز ابهامات درباره نحوه برخورد با نجومی‌بگیران، پابرجاست به طوری که سخنان روز گذشته سخنگوی دستگاه قضا بر ادامه این معضل تاکید دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س):

سازمان‌های دولتی حتی از ذکر عبارت "اسلامی" در تنظیم لوایح خود نیز ابا دارند!/ شواهد نشان می‌دهد دولت همچنان به مشکلات واقعی کشور واقف نیست

توتونچیان گفت: یکی از ایرادتی که بر دولت یازدهم وارد است پر هزینه بودن فعالیت های انجام شده در کشور است. عدم توانمندی تیم اقتصادی دولت یازدهم و پایین بودن راندمان کاری آنها منجر به افزایش رکود و بیکاری شده است.

واکنش عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و نماینده سابق مجلس به رشد ۱۲.۵ درصدی اقتصاد در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

اتفاقی در کشور رخ نداده که رشد ۱۲.۵ درصدی حاصل شود/ اغلب این رشد نفتی است

جعفرقادری در واکنش به خبر رشد اقتصادی ۱۲.۵ درصدی به «نسیم آنلاین» گفت: احساس رشد ۱۲.۵ درصدی برای اقتصاد سال ۹۵ کشور در جامعه وجود ندارد. هم اکنون اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که اقتصاد شاهد چنین رشدی باشد.

بانک مرکزی: رشد ۱۲.۵ درصدی اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵/ سهم نفت ۹.۸ درصد، رشد بخش "ساختمان"، ۱۳.۱- درصد!

اگرچه برآوردهای مقدماتی نشان می دهد که بخش عمده رشد اقتصادی ۱۲.۵ درصدی طی سال ۱۳۹۵ مربوط به افزایش میزان تولید و صادرات گروه نفت بوده است؛ با این وجود، رشد اقتصادی بدون نفت نیز از رشد مثبت و روند رو به بهبودی برخوردار شده است.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور:

۱۱۵ هزار نفر از کارکنان دولت تا پایان سال آینده بازنشسته می شوند

به گفته انصاری،دولت تا پایان سال ۱۳۹۷باید ۱۱۵ هزار نفر و تا پایان برنامه ششم ۳۶۰ هزار نفر از نیروی انسانی خود را کم کند.

گزارش «نسیم آنلاین»: افکار عمومی، رسانه‌ها و فعالان اقتصادی همچنان منتظرند!

جزئیات سرمایه‌گذاری خارجی ۳.۳ میلیارد دلاری بعد از یک هفته منتشر نشد!

دولت یازدهم با توجه به عملکرد ضعیفی که در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی داشته، معمولا در قبال گزارش آنکتاد سکوت کرده و تمایلی به اعلام جزئیات آمار سرمایه‌گذاری خارجی از خود نشان نداده است. این روند برای امسال هم تداوم داشته و دولتمردان حاضر نیستند که جزئیات سرمایه‌گذاری خارجی در نخستین سال اجرای برجام را اعلام کنند.

انتقاد یک اقتصاددان از سیاستهای ضد تولیدی دولت یازدهم:

دلالان و قاچاقچیان در سال گذشته بیشتر از تولیدکنندگان وام گرفتند!/ فشار مالیاتی زیاد بر اصناف در سه سال گذشته تعداد زیادی از آن‌ها را تعطیل کرده

عبدالملکی گفت: بر اساس آمار، پارسال ۳ و نیم درصد کل تسهیلات پرداختی بانک ها، سهم تسهیلات صنایع کوچک و متوسط شده است و سهم دلالان و حتی قاچاقچیان از تسهیلات بانکی بیشتر از تولید کنندگان بوده است.

رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور :

مالیات ساخت و ساز متناسب با سود اخذ می‌شود و نه زیان! / سود ناشی از اضافه ارزش زمین در طول مدت ساخت مشمول مالیات نیست

سید کامل تقوی نژاد گفت:سود و زیان ناشی از احداث اعیانی ( ساختمان) روز زمین مشمول مالیات بوده و سود ناشی از اضافه ارزش زمین که در طول مدت ساخت ایجاد می شود مشمول مالیات نخواهد بود.

کارشناس اقتصادی طرفدار دولت:

عملکرد بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه در حد انتظار نبود

سرزعیم گفت: سازمان برنامه ظاهرا احیا شد ولی در واقع تنها تابلوی معاونت نظارت راهبری رییس‌جمهور به سازمان برنامه و بودجه تغییر یافت؛ سازمان برنامه به هیچ عنوان نتوانست به آن جایگاه اصلی به لحاظ کارشناسی بازگردد.

با گذشت ۲۰ روز از آغاز خرداد ماه

گمرک آمار تجارت خارجی اردیبهشت ماه را سانسور کرد!/ تلاش کرباسیان برای مهندسی آمار صادرات غیرنفتی+ سند

در حالی که ۲۰ روز از خردادماه می‌گذرد، گمرک ایران در اقدامی قابل تامل از انتشار آمار تجارت خارجی اردیبهشت ماه سال جاری خودداری می‌کند.

انتقاد اقتصاددان حامی دولت از تفکیک مجدد وزارتخانه‌ها در دولت روحانی

مردوخی: لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها بی‌هدف بوده و دلیل منطقی ندارد

یک اقتصاددان حامی دولت گفت: تنها به این بهانه که هزینه‌ها بالا و دولت بسیار بزرگ است نمی‌توان دست به ادغام یا تفکیک زد..

گزارش «نسیم آنلاین» از تبعات برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی به بهانه اشتغالزایی روستایی

روستائیان در سراب اشتغالزایی دولت روحانی، بیکارتر و بدهکارتر می‌شوند

تخصیص اعتبار ۱.۵ میلیارد دلاری از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی روستایی نیز کاری بی‌اثر و تکرار طرح‌های شکست خورده دولت های قبلی است که روستائیان «بیکار» را به روستائیان «بیکار بدهکار» تبدیل می‌کند و منجر به ایجاد کانال‌های جدید برای ورود نقدینگی به فعالیت¬های غیر مولد و سوداگرانه خواهد شد.

تحلیل رئیس سابق شورای رقابت از آمار رشد اقتصادی سال ۹۵

پژویان: رشد اقتصادی با اتکا به نفت به ۱۵ درصد هم برسد اشتغال ایجاد نمی‌شود

پژویان گفت: با کمال تاسف هر رشدی در بخش نفت و اجزای آن هیچ رابطه‌ای با صنایع و اشتغال ندارد و در نتیجه اگر این رشد از ۵ به ۱۵ درصد هم برسد باعث رشد اقتصادی و اشتغال نخواهد شد.

یادداشت عطا بهرامی کارشناس مسائل اقتصادی:

بلایی که مدیریت ناکارآمد بر سر اقتصاد می‌آورد از جنگ و تحریم بدتر است/ مدیران بدتر از جنگ و تحریم از جان مردم ایران چه می خواهند؟

به سختی می توان تصور کرد مردم ایران گرفتار در چنبره مدیران کنونی بتوانند از ۲۵ میلیون نفر به مدت یک ماه پذیرایی کنند. زیرا باید برای تامین حداقل نیازهای رفاهی خود درگیر رقابتی بی حاصل و پرگناه شوند.

معاون وزیر سابق اقتصاد:

۸۵ هزار میلیارد منابع هدفمندی یارانه‌ها در دولت روحانی اسیر تخصیص ناصحیح سیاسی شد!

فرزین گفت: بازتوزیع منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها که بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد تومان در سال می‌شود، متاسفانه اسیر تخصیص ناصحیح سیاسی در فرآیند بودجه‌بندی کشور شده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: عباس آخوندی کجاست؟

تعطیلی مسکن روستایی در دولت یازدهم ۴۰۰ هزار نفر را بیکار کرد

علی رغم اولویت بالای توجه به مسکن روستایی در راستای اشتغال زایی واقعی در مناطق روستایی و عشایری، دولت یازدهم در تدوین لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی روستایی، این حوزه را به صورت کامل نادیده گرفته است.

یک اقتصاددان:

بانک مرکزی بزودی نرخ رشد اقتصادی ۱۱.۶ درصدی را تکذیب می‌کند!/ رشد اقتصادی امسال دوباره منفی می‌شود

عبدی گفت: رشد منفی و مثبت با این همه تفاوت برای سال‌های ۹۴ و ۹۵ ناشی از آمار سازی‌ها است، واقعیت اقتصاد ما در ۴ سال گذشته، تداوم رکود گذشته بود، بنابراین اگر قبول کنیم رکود داشتیم پس رشدمان همچنان منفی بوده است.

واکنش مهدی پازوکی به ادعای نوبخت در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

اقتصاددان حامی دولت: هر کس گفته یارانه را می‌توان ۶ برابر کرد، اشتباه کرده!

پازوکی عنوان کرد: با افزایش یارانه از محل بودجه به هیچ وجه موافق نیستم. فقط باید یارانه ثروتمندان را حذف کنیم و به فقرا بدهیم. هرکسی بگوید که می‌توانیم از محل بودجه مبلغ یارانه را افزایش دهیم حرف بسیار غلط و بی‌ربطی زده است.

گزارش «نسیم آنلاین» از لزوم اصلاح در لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی

بی‌اعتنایی دولت به بازسازی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم روستایی/ فرصت بزرگ مجلس دهم برای نجات روستاییان از تبعات زلزله های احتمالی

نمایندگان مجلس دهم فرصت بزرگی در اختیار دارند تا با اصلاح لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی روستایی و اختصاص این منابع به مسکن روستایی، گام مهمی در راستای افزایش ایمنی خانه های روستاییان بردارند.

گزارش تحلیلی «نسیم آنلاین»

دولت ایران هر سال باید بابت چگونگی پیشرفت در این آموزش به یونسکو پاسخ دهد!

در حالی دولت از اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ حمایت کرده است که انتقادات و ابهامات فراوانی در مورد این سند برای کارشناسان و نهادهای نظارتی باقی مانده است. برخی از فعالین فرهنگی و اجتماعی امضای این سند را اعمال نفوذ اجتماعی، تعارض با هویت فرهنگی کشور و متاثر از فرهنگ فاسد غرب توصیف کرده اند.

مقایسه آمار گمرکات جهان نشان داد

دروغ دولت درباره کاهش آمار قاچاق درآمد!/ فقط در ۹ ماهه اول پارسال ۲۱ میلیارد دلار کالاهای قاچاق وارد کشور شد!

مقایسه اعلام گمرک کشورهای صادرکننده کالا به مقصد ایران با آمار گمرک ایران نشان می‌دهد تنها در ۹ ماهه منتهی به آذرماه پارسال ۲۱ میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلار کالای قاچاق وارد ایران شده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: هنوز سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و آنکتاد عدد جعلی ۱۲ میلیارد دلار را تایید نکرده‌اند

انتشار اعداد ساختگی برای نشان دادن موفقیت در جذب سرمایه خارجی!

بازی با آمار سرمایه‌گذاری خارجی بدعتی است که به نظر می‌رسد در چهار سال گذشته در اقتصاد ایران نهادینه شده و دولتمردان یازدهم سعی کردند با استفاده از آن کارنامه خود را در حوزه جذب سرمایه خارجی مثبت نشان دهند!

تنها دستاورد اقتصادی دولت یازدهم از بین می‌رود

وزارت اقتصاد: تورم دو رقمی خرداد ماه برمی‌گردد!/ تورم به زودی ۱۰.۴ درصد می‌شود+ نمودار

بر اساس پیش بینی دفتر مدلسازی وزارت اقتصاد، نرخ تورم از خرداد ماه امسال بالغ بر ۱۰.۴ درصد خواهد شد.

اتفاقی کم‌نظیر در دولت یازدهم: آقای رئیس جمهور از مخاطرات امنیتی نقدینگی ۱۳۰۰ میلیاردتومانی اطلاع دارید؟

رشد ۱۸۰ درصدی نقدینگی در کمتر از ۱۴۰۰ روز!

به نظر می‌رسد اقتصاد کشور در صورت عدم طراحی یک راه علاج و بسته نجات، در آینده‌ای نزدیک در دام تورم شدید و التهابات بزرگ در بازارهای دارایی خواهد بود که ممکن است مخاطرات امنیتی نیز در بر داشته باشد.

جدیدترین گزارش مرکز پژوهشهای مجلس از وضعیت پرداخت یارانه نقدی

دولت دوازدهم باید یارانه ۱۴ میلیون نفر را حذف کند

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی نوشت: اگر دولت بخواهد کسری هدفمندی یارانه‌ها را جبران کند باید ۱۴ میلیون نفر از یارانه بگیران حذف شوند.

یک اقتصاددان درباره پیامدهای منفی حضور دوباره روحانی در پاستور به «نسیم آنلاین» می‌گوید

حسن روحانی رئیس‌جمهور بماند ایران ۴ سال دیگر "لیبی" می‌شود

بیژن عبدی گفت: می‌توان پیش بینی کرد که با روی کار آمدن دوباره آقای روحانی فضای کشور به سمت فضای کشوری چون لیبی پیش برود، زیرا لیبی هم در ابتدا تمام صنایع هسته ای خود را در کشتی گذاشت و تقدیم آمریکا کرده و موشک‌های دوربرد خود را حذف کرد و آمریکا هم به ظاهر کاملا از سر دوستی درآمد و مدعی شد که تحریم ‌هایتان لغو شده است

یک اقتصاددان از تبعات منفی حضور دوباره حسن روحانی در پاستور به «نسیم آنلاین» می‌گوید

اروپایی‌ها در دوران روحانی تا توانستند از ایران "کولی" گرفتند

شاه ویسی گفت: با این رویکردهای سیاستی، منافع نفتی و اقتصادی که منافع مردم ما است آن میزان که در خدمت کشورهای به خصوص اروپایی بوده است در خدمت اقتصاد ایران نبوده است

توضیح سعید غلامی باقی در مورد یک خبر

به گزارش «نسیم آنلاین» سعید غلامی باقی توضیح زیر را برای «نسیم آنلاین» ارسال کرد.

اقدام عجیب دولت در آستانه انتخابات

حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در آستانه انتخابات ۵ روز زودتر واریز شد!

دولت یازدهم در آستانه انتخابات و در اقدامی عجیب حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را ۵ روز زودتر پرداخت کرد. این در حالی است که حقوق افراد مذکور همواره از اول ماه بعد پرداخت می‌شد.

اختصاصی «نسیم آنلاین»

پاداش و معوقات کارکنان شرکت نفت شب انتخابات پرداخت شد+ سند

در تازه‌ترین اقدام شرکت ملی نفت ایران در هفته‌های منتهی به انتخابات پاداش و معوقات کارکنان خود را پرداخت کرده است.

مهدی پازوکی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

اقتصاددان حامی دولت: من نامه حمایت از روحانی را امضا نکردم!

پازوکی گفت: من هیچ لیستی را برای حمایت از آقای روحانی امضا نکردم، اسم من در لیست اقتصاددانان حامی آقای روحانی برای انتخابات نیست.

گزارش «نسیم آنلاین» از بسیج عمومی دستگاههای دولتی در برای حمایت از روحانی

کاش دولت روحانی در چهار سال اخیر هم مانند این ۴۰ روز انتخابات پاسخگو بود

در حالی همه دستگاه های دولتی در ۴۰ روز اخیر برای پاسخگویی سریع و مکرر نسبت به مطالب رسانه ها و اظهارات رقبای روحانی درباره عملکرد ضعیف دولت یازدهم در حوزه های مختلف بسیج شده بودند که عملکرد این دولت در زمینه پاسخگویی به شبهات و انتقادات در چهار سال اخیر بسیار ضعیف و انتقاد آمیز بوده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: بازی هماهنگ کهنه سربازان اقتصادی دولت در جلب آرا برای حسن روحانی!

تخلف اعضای اقتصادی کابینه روحانی برای پیروزی در انتخابات ۹۶ + فیلم

رکود سنگین حاکم بر اقتصاد کشور به بهانه مهار تورم، کاهش شدید سرمایه‌گذاری خارجی با وجود اجرایی شدن برجام، بازنشدن زنجیرهای تحریم از پای نظام بانکی، وابستگی شدید کشور به واردات کالاهای مصرفی، ارتقای سهم نفت در اقتصاد کشور، افزایش تعداد بیکاران و تشدید بدهی دولت به نظام بانکی در کنار تعطیلی شدید بنگاه‌های اقتصادی تنها برش کوچکی از نقاط ضعف دولت یازدهم به شمار می‌رود.

«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد

پیگیری سند ۲۰۳۰ یونسکو زیر سایه‌ی بی‌توجهی به اسناد مصوب بومی: آیا برای دولت یازدهم مرغ همسایه غاز است؟

چرا با گذشت بیش از ۵ سال، برنامه اجرایی سند مصوب و کارشناسی کشور، نهایی نشده است، اما یک سند بیگانه آن‌هم با محتوایی مبهم و تفسیرپذیر، این‌چنین مورد توجه دولتمردان قرار می‌گیرد؟

ایرج توتونچیان در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

اعتراض استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا به روحانی برای واریز یارانه انتخاباتی: این کار دولت روحانی مصداق خرید رای است

توتونچیان گفت: اقدام دولت در برقراری یارانه افراد غیر مستحق، قطعاً مصداق بارز خرید رأی عوامانه و پرداخت رشوه دولتی برای کسب رضایت در اخذ رأی به نفع آقای روحانی است.

روایتی از پولدارترین دولت بعد از انقلاب

دولت روحانی رکورد کسب درآمدهای ارزی را شکست/ ابهام در هزینه کرد ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان در چهار سال

مجموع درآمد ارزی حاصل از صادرات نفتی و غیرنفتی در دولت حسن روحانی از سال ۹۲ تا ۹۵ به بیش از ۳۴۰ میلیارد دلار رسید که با احتساب متوسط دلار بیش از ۳۰۰۰ تومانی در این مدت، مجموع منابع ریالی درآمدهای ارزی در این دولت بیش از ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

بیشتر در حال بارگذاری...
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی:

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی بر همه دنیای اسلام واجب است

نوع برخورد عربستان شبیه گفتمان داعش است/ برخی در منطقه تصور می‌کنند امنیت خریدنی است

وزیر امور خارجه با رد گفتمان ترویج شده از سوی عربستان سعودی مبنی بر مقصر جلوه دادن دیگران، گفت: این نوع برخورد شبیه گفتمان داعش است.

آتش به اختیار یعنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز، نه بی‌قانونی/ تهاجم سپاه به دشمنان مایه سرافرازی ملت است

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین مفهوم "آتش به اختیار"، خاطر نشان کردند: آتش به اختیار به معنای "کار فرهنگیِ خودجوش و تمیز" است و به معنای بی قانونی و فحاشی و طلبکار کردن مدعیان پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیس

دشمنان نمی‌توانند در همدلی و اتحاد ملی ما خللی وارد کنند/ باید همه جا ندای تولید و اشتغال به گوش برسد

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز همه باید در کنار هم با وحدت و اجماع کشور را بسازیم و در سالی که سال تولید و اشتغال است، باید همه جا ندای تولید و اشتغال به گوش برسد و در عمل حرکت در مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال را شاهد باشیم و به آنچه رهبر معظم انقلاب درباره امسال فرمودند، عامل باشیم.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین