رحیم‌پور ازغدی: امروز تشیع انگلیسی می‌خواهد تفکر امام و انقلاب را نابود کند

حسن رحیم پور ازغدی

این استاد حوزه و دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه‌های جمعه تهران افزود: "تشیع انگلیسی" به اندازه وهابیت خطرناک است و در مشهد، قم، اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارد/ من کی گفتم عزاداری برای حضرت محسن(ع) بدعت است چرا دروغ می‌گویید؟

به گزارش خبرنگار «نسیم» حسن رحیم پو ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به بحث بازار و اقتصاد اسلامی و همچنین تاکید امام حسین(ع) در روز عاشورا به یاران خود مبنی بر پاکی اقتصادی اظهار داشت: امام حسین(ع) در روز عاشورا گفت هرکسی بدهی دارد و حق مالی کسی به گردن اوست و به حقوق اقتصادی فردی تجاوز کرده است نمی‌خواهم خونش با خون ما مخلوط شود.

وی افزود: ابا عبدالله(ع) برخی را در روز عاشورا بیرون کرد و گفت؛"نمی‌خواهم شما شهید شوید و فرمودند اگر از کسی قرض کردی و قرضش را ندادی برای من شهید نشود".

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما دو نوع عزارداری و محرم داریم گفت: اولین روضه رسمی را برای امام حسین(ع) را یزید خواند و اولین روضه حقیقی را زینب(س) خواند؛ امروز در جامعه شیعه هم دو تیپ عزاداری و مداح داریم؛ ما هم روضه زینبی داریم و هم روضه یزیدی.

وی با اشاره به قضیه تاریخ کربلا تاکید کرد: کسانی که امام حسین(ع) را دعوت کردند و حدود 120 هزار نفر بودند گفتند ما محب حسین(ع) هستیم ولی همین قالتاق ها در کربلا با امام حسین چه کردند؟ امروز هم از همین قالتاق ها داریم.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه با دو نوع اسلام و تشیع از نگاه امام و رهبری داریم گفت: ما کسانی داریم که به تعبیر امام(ره) اسلام آمریکایی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تشیع انگلیسی دارند.

وی با بیان اینکه باید مراقب تشیع انگلیسی که هدفش احمق نشان دادن شیعه است باشیم افزود: خدا لعنت کسانی که در عزاداری امام حسین(ع) لخت می‌شوند و می گویند "مستم و مستم"، "مشتم و مشتم" و " رقاصم و رقاصم رقاصه عباسم"؛ البته باید گفت 90 درصد هیأت ها برای خدا و عشق امام حسین(ع) خدمت می‌کنند و اگر مداح ها نبودند قضیه کربلا فراموش می‌شد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: آنهایی به حضرت امام حسین(ع) و "حضرت محسن(ع)" ارادت داشتند که زیر آتش و بمب‌های شیمیایی "حسین حسین" گفتند و شهید شدند نه یک مشت شیعه انگلیسی مفت خور که برخی از انها جلسه‌ای 30 میلیون تومان می‌گیرند؛ این افراد تا وقتی دنیایشان تامین باشد "حسین حسین" شان برقرار است.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه من افتخار دارم وهابی‌ها من را تهدید به مرگ کردند و ریگی در اعترافاتش اسم من را برده بود گفت: من دوست دارم تیمی از وهابی‌ها و شیعیان انگلیسی من را تهدید کنند چراکه من دوست دارم با آنها درگیر شوم.

وی در واکنش به بازتاب هایی که اخیرا برخی شبکه های شیعی لندن نشین به اظهاراتش در خصوص برگزاری دهه محسنیه دادند گفت: من این سخنان را از سخنان برخی مراجع برداشت کردم؛ چند وقت پیش دو تن از مراجع گفتند آنچه سفارش شده دهه محرم است و اگر بخواهید دهه های دیگری درست بکنید عزاداری سید الشهدا تحت الشعاع قرار می‌گیرد؛ برخی هم آمدند گفتند "ما دهه چهارم فاطمیه را هم در اسناد پیدا کردیم و بعد دهه محسنیه و انشالله می‌خواهیم "شهر"(یک ماه) عزاداری محسنیه برگزار کنیم"؛ خب این کارها باعث میشود مردم از عزاداری ها بیزار شوند؛ برخی گفتند علمایی که می‌گویند دهه های محسنیه و غیره را برگزار نکنید بی ولایت هستند.

وی همچنین در ادامه با تکذیب برخی اخبار در مورد اظهارات خود گفت: من کی گفتم عزاداری برای حضرت محسن(ع) بدعت است چرا دروغ میگویید؟ من گفتم برخی قالتاق  هستند که اسمشان شیعه است؛ این افراد کسانی هستند که در بازار ربا میخورند؛  ولی من کی گفتم شیعیان قالتاق هستند؟ چرا برخی نامردان دروغ میگویند؟.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه شیعیان لندنی به اندازه وهابی ها خطرناک هستند و در قم و اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارند گفت: امروز تمام مداحان باید بروند منشور رهبر معظم انقلاب در مورد مداحی را بخواهند، البته اگر برخی نگویند رهبری هم ضد ولایت است، یک کلام ایشان گفتند در هیأت ها لخت نشوید، ولی ببینید برخی چه بلوایی درست کردند؛ تشیع این افراد اطاعت از امام حسین(ع) نیست.

وی افزود: رهبری در این زمینه دستور و حکم حکومتی هم ندادند و تنها به عنوان یک عالِم توصیه کردند، ایشان گفتند وقتی می‌روید پشت بلندگو صد بار میگویید "حسین وای حسین وای" خب چیزی نمیفهمی و یاد نمیگیری بلکه بجای آن حدیث بگویید.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه کسانی که ترانه‌های لهوی را با اشعار هیئات مخلوط می‌کنند خائنین به امام حسین(ع) هستند گفت: برخی قلاده می‌بندند و صدای سگ و توله سگ در می‌آورند؛ امسال در مشهد چنین اتفاقی افتاد.

رحیم پور ازغدی گفت: برخی در هیئات عین مست‌ها لخت می‌شوند و تلو تلو می‌خورند و یک کسی بالای منبر می‌گوید "ما اگر از سر بریده می‌ترسیدیم در محفل عشاق نمی‌رقصیدیم".

وی افزود: امروز این دست عزاداری ها را در شبکه های وهابی پخش می‌کنند و می‌گویند خب حال حسین عاقل‌تر بود یا یزید؟؛ امروز باید منشور رهبری برای مداحی را توزیع کنند و هرکسی اشکال دارد باید اشکال کند.

این استاد حوزه و دانشگاه به واکنش برخی از شیعه نمایان به سخنان امام و رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: برخی می‌گویند آقای خمینی باید آن دنیا جواب بدهد چون گفته است با قاتلان حسین وحدت کنید؛ آیا سنی های کشور ما از قاتلان امام حسین هستند؟

رحیم پور از غدی با بیان اینکه برخی روحانیون در حوزه‌های علمیه تهمت بی دینی به امام خمینی(ره) زدند چراکه مغتقد بودند شیعه و فقه شیعی را باید از سیاست و مبارزات سیاسی جدا کنید گفت: امروز شیعه انگلیسی در مشهد و قم و اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارد و دارد لشگر طلابی را راه می‌اندازد تا تفکر امام و انقلاب و رهبری را تا دهه‌های دیگر از بین ببرد.

وی همچنین به تهدید ترور وهابی‌ها علیه خود اشاره کرد و اظهار داشت: این تیم‌های تروری که آمد تا این دانشمندان هسته‌ای را بزنند یک فرد غیر هسته ای هم هدف داشتند که من بودم که متاسفانه خنثی شد؛ دوستان وزارت اطلاعات هم به من گفتند سه تیم از اسرائیل آمده بود به ایران برای ترور که یکی از اهداف آنها تو بودی.

ارسال نظر

 • حبیب جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۳:۲۰:۲
  پاسخ 1 |

  درود بر ازغدی بدعت کش

 • هادی جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۳:۵۱:۶
  پاسخ 1 |

  دمش گرم

 • منصور جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۶:۴۷:۵۷
  پاسخ 1 |

  خداوند جناب آقای ازغدی را از آفات و بلیات محفوظ نگه دارد و دشمنان ولایت و ایشانرت خوار ذلیل و رسوا نماید. بدانند امت حزب الله رهرو رهلر و فدای او و راه سرخ امام حسین علیه السلام هستند و از هیچ کوشش مذبوحانه ای هراس ندارند وبنا به وعده خداوند پیروزی با حزب الله نه احزاب شیطان.

 • حامد جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۸:۵۳:۲۷
  پاسخ 1 |

  آقای دکتر ازغدی مردی شجاع است واز انحراف انقلاب حسینی متاثر است ومانند ایشان مدافعان سرسختی نیاز است تااسلام از خطر انحراف ایمن باشد وافکار عمومی روشن گردد.آیاروان شناسی وعلمای این رشته تحقیق ونطزیه ای در رابطه با این انحرافات افراد واجتماعات نمی تواند ارائه دهدتا در جوامع علمی وبین المللی مطرح شود؟

 • فرزانه گودرزی جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۲۰:۳۸:۱۷
  پاسخ 1 |

  سلام. خدا حفظت کنه. به قول امام خمینی ، هیچ غلطی نمیتوانند بکنن. به حمايت امام زمان(عج) واطاعت از رهبری همیشه بیدار، ما پیروزیم. یا علی

 • ام البنین جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۲۲:۲۶:۶
  پاسخ 1 |

  احسنت جناب استاد پور ازغدی اجرتون با ابا عبداله

 • فوادغبدالله شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۰:۵۴:۳۹
  پاسخ 1 |

  قطعال. م اطلاع رسانی بیشتری دراینخصوص هست بنظرم مسئولین دراینخصوص کمصقق کاری کرده اند وباید جبران کنند

 • احسان شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۴:۲۴
  پاسخ 1 |

  احسنت بر اقای ازغدی،

 • سیدرضاصادقی شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۴:۱۹:۵۰
  پاسخ 0 |

  امروز استاد رحیم پور ازغدی بهترین واندیشمندترین حوزوی ودانشگاهی است که می تواند با اینگونه تحریفات در قضیه محرم مقابله نماید به شرطی که اقایان علما بتودشان اجازه دهند از ایشان و مباحثی ازاین دست حمایت کنند

 • پاکدل شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۲۲:۲۲:۷
  پاسخ 0 |

  امید می رود گوش شنوایی باشدکه عمق مطلب را بگیر دودر عزای سرور وسالار شهیدان از رهنمود های رهبر عزیزمان استفاده کنند.

 • کيميا یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۱:۲۹:۱۰
  پاسخ 0 |

  سلام خسته نباشين ممنون بابت مطالب خوبى ک تداخل سايت قراردادين من سخنرانى استاد رحيم پور رو ديدم واقعا عااااالى بود بى نظير صحبت هاى ايشون صحت داره من ى جوونم هر روز ميبينم ک هم سن سالهام عقايد منافقانه دشمنان رو باور ميکنن وحتى اون هارو نشر ميدن!!!!شيعه ها لطفا لطفا لطفا حواستون ب کار هايى ک انجام ميدين باشه!!!!!!!!!!!!!ممنون از مطالب مفيدتون!

 • محمدگنابادي یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۵:۲۷:۴۸
  پاسخ 1 |

  سلام ممنون اما متن صحبتها کامل نيست لطفا فايل صوتي ياتصويري سخنان اقاي رحيم پور رو بذاريد ياعلي

روایت تصویری از دلتنگی‌های یک شهر برای شهید مدافع حرم

ورود پیکر شهید حججی به کشور

چقدر گریه‌کن کهنه‌کار داری تو

گفتگویی شنیدنی و متفاوت با شاعران سرشناس کشور همراه با شعرخوانی و مقتل‌خوانی آن‌ها که در دهه اول محرم هر روز یک قسمت از آن در «نسیم آنلاین» منتشر خواهد شد. در این قسمت شعرخوانی، مقتل خوانی و گفتگویی با میلاد عرفانی را خواهید دید.

از سندسازی باشگاه تا 1 میلیارد و 150 میلیون پول گمشده

برنامه نود در گزارشی به ماجرای محرومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی پرداخته است.

بوی اسرائیل به مشامم می‌رسه...

به بهانه همه پرسی در کردستان عراق و زمزمه های جدایی اقلیم کردستان، سکانس مذاکره شهید چمران با سرکرده تجزیه‌طلبان کردستان در فیلم "چ" در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین