مستند "خدا اشتباه نمی‌کند" در لهستان روی پرده می‌رود

مستند خدا اشتباه نمی کند

مستند "خدا اشتباه نمی‌کند" به کارگردانی بهروز نورانی‌پور در بخش رقابتی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کمرایمیج اکران خواهد شد؛ این جشنواره ۲۴ آبان تا اول آذرماه پذیرای فیلمسازان است

به گزارش «نسیم»، این مستند محصول سازمان سینمایی حوزه هنری است. جشنواره کمرایمیج یکی از بزرگترین جشنواره های بین المللی است که بصورت تخصصی به هنر تصویربرداری در سینما می پردازد.

فردین باتمانی تصویربردار فیلم «خدا اشتباه نمی‌کند» به همراه کارگردان فیلم به این جشنواره دعوت شده‌اند. این جشنواره ۲۴ آبان تا اول آذر ماه در شهر بدیدگاش در شمال کشور لهستان برگزار می‌شود.

 این مستند درباره  مرگ آتلی پسر پیر بی بی است که ساربان شتر بود، بیش از پنجاه روز گذشته. آتلی بر اثر حمله شتر از پای درآمده. بیوه او اکنون همراه دو فرزندش کنار پیر بی بی زندگی می کند. دخترش فرشته که مبتلا به سرطان است، در روز آیین چرایی مرگ پدر را بازخوانی می کند. آنها مجبورند بر اساس رسومات ایل روز آیین از روستای شان اینچه برون در مرز ایران و ترکمنستان خارج شوند. پیر بی بی تصمیم می گیرد به سمت آشوراده نزد برادرهایش برود، تا آخرین مذاکره را برای ماندن عروس بیوه انجام دهد. روایت فرشته چیز دیگری از مرگ پدر می گوید…

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین