نشاط: منِ تهیه‌کننده هم معتقدم توجه ویژه به ترویج سبک زندگی در فیلم‌ها نشده

محمد نشاط

این تهیه‌کننده به «نسیم»، گفت: مسئولین هم باید به فیلم‌هایی که می‌تواند نمایشگر فرهنگ ما باشد، علاقه بیشتری نشان بدهند/ دفاع مقدس، کودک و خانواده سه ژانری هستند که هرچه درباره آن فیلم ساخته شود باز کم است

محمد نشاط تهیه کننده در گفتگو با خبرنگار «نسیم»؛ در رابطه با لزوم توجه به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در سینما و تلویزیون عنوان کرد: قطعا توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی آنقدر اهمیت داشته و دارد که مقام معظم رهبری به این مقوله توجه و تاکید ویژه ای داشته اند، اما متاسفانه هنوز آنچنان که باید توجه ویژه ای به این مسئله در فیلم های سینمایی و سریال ها نشان داده نشده است.

وی ادامه داد: دفاع مقدس، کودک و خانواده سه ژانری هستند که هرچه درسینما و تلویزیون ایران در رابطه با آن فیلم ساخته شود بازهم کم است.

وی ادامه داد: فکر می کنم باید مسئولین نسبت به تولید این فیلم ها که می تواند نشان دهنده فرهنگ ما به ویژه فرهنگ اسلامی ما باشد توجه و علاقه بیشتری از خود نشان بدهند.

نشاط با بیان اینکه برای ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در درجه اول باید زیرساخت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... به وجود بیاید، ادامه داد: سینما باید در کنار دیگر عواملی که می تواند منجر به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی باشد قرار بگیرد.

این تهیه کننده خاطر نشان کرد: مسئولین صدا و سیما باید با توجه به رسالت این بخش که همان دانشگاه است توجه بیشتری به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی داشته باشند و متن هایی را تصویب کنند که در راستای همین هدف باشد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین