اخبار آرشیوی

گاف روزنامه شرق در مورد مستند من روحانی هستم/ عکس تزئینی است

گزارش «نسیم» از گاف روزنامه "شرق" درباره سازندگان مستند "من روحانی هستم"؛ خبرنگار شرق بجای دفتر "گروه چندرسانه‌ای شفق" از یک شرکت بازاریابی و تبلیغات سردرآورد!

گروه سیاسی: روزنامه شرق، امروز در تیتر یک خود و در گزارشی با عنوان «کارگردان مورد نظر در دسترس نیست!» به بررسی پشت پرده مستند دانشجویی «من روحانی هستم» پرداخت و سعی کرد ساخت این مستند را به عوامل موهوم و مخفی نسبت دهد.

در بخشی از این گزارش آمده است: «خیابان معروف انقلاب، خیابان زیبای حافظ، کوچه البرز، شماره 10، طبقه همکف (نشانی درج‌شده در سایت گروه چندرسانه‌ای شفق) هم ما را به جایی نرساند. فرد ناشناس حاضر در این ساختمان در پاسخ به پافشاری خبرنگار شرق برای گفتگو با کارگردان فیلم به این گفته بسنده کرد که "اینجا فرد مسوولی نیست که در این رابطه بتواند به شما پاسخ بدهد..."

گاف بزرگ روزنامه شرق دقیقا از جایی آغاز میشود که تلاش خبرنگار این روزنامه برای انجام مصاحبه با سازندگان مستند "من روحانی هستم" به جایی نمیرسد و این خبرنگار ناچار با جستجو در اینترنت سعی میکند آدرس "گروه چندرسانه ای شفق"(سازنده مستند مذکور) را بیابد و حضوری با عوامل مستند مصاحبه بگیرد. خطای خبرنگار شرق در اشتباه گرفتن "گروه رسانه ای شفق"(یک شرکت خصوصی مربوط به بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی) با "گروه چندرسانه ای شفق" (گروه دانشجویی سازنده مستند من روحانی هستم) و مراجعه به دفتر آن شرکت خصوصی و اصرار برای مصاحبه با عوامل تولید مستند و بی اطلاعی کارمند از همه جا بی خبر آن شرکت، سوژه تیتر یک روزنامه شرق میشود.

در همین زمینه خبرنگار «نسیم» به سراغ مدیرعامل همان شرکت تبلیغاتی (گروه رسانه ای شفق) رفت و موضوع را جویا شد:

رضا قربانی، مدیر «گروه رسانه ای شفق» در این باره گفت: روزنامه" شرق" طی گزارشی مدعی شده، مستند"من روحانی هستم" تولید "گروه رسانه ای شفق" با مسئولیت بنده است، این درحالی است که گروه 10 نفره ما هیچ ارتباطی با ساخت این فیلم ندارد، و ما چند روز قبل که این بحث مطرح شده بود، موضوع را به آقای رحمانیان(مدیرمسئول شرق) اعلام کردیم که گروه رسانه ای ما هیچ ارتباطی با ساخت این مستند ندارد پس اگر می خواهید اطلاع رسانی کنید این مطلب را مدنظر قرار دهید.

وی در ادامه با اشاره به زمینه فعالیت مجموعه تحت مدیریت خود تاکید کرد: "گروه رسانه ای شفق" فعالیت هایی اعم از بازاریابی، برندینگ و تبلیغات و روابط عمومی را پوشش می دهد و در کل زمینه کاری اش بانکداری و پرداخت الکترونیکی است؛ این مطلب را هر کس که به وب سایت گروه رسانه ای شفق مراجعه کند متوجه می شود، بنابراین تعجب می کنم خبرنگار" شرق" به اشتباه گزارشی ارائه کرده که مستند را ما ساخته ایم چرا که گروه رسانه ای ما عملکرد سیاسی ندارد پس چطور ممکن است روزنامه نگار یک رسانه ای که ادعای حرفه ای بودن دارد، اینگونه اشتباه کند.

قربانی گفت: علیرغم اطلاع رسانی "گروه رسانه ای شفق" بازهم در گزارش امروز این روزنامه در صفحه اول و تیتر یک اعلام شد مستند "من روحانی هستم" ساخته گروه ما است که این رفتاری غیر حرفه ای است، چرا که پس از دیدن این گزارش بررسی کردیم و فهمیدیم مستند مورد اشاره کاری از"گروه چند رسانه ای شفق" است، اما چطور ممکن است که یک خبرنگار با بی دقتی نسبت به عنوان دقیق شرکت آن را به یک گروه دیگر نسبت بدهد؟

وی در ادامه افزود: جالب اینجاست که به دنبال گزارش اشتباه " شرق" و ادعایش مبنی بر اینکه به دفتر "گروه رسانه ای شفق" مراجعه کرده و نگذاشته اند که به مدیر این سایت یعنی بنده دسترسی داشته باشند، سایت تابناک در خبری نوشت: «مدیرعامل" گروه رسانه ای شفق" فردی بنام رضا قربانی است که وبلاگش را جستجو کردیم و فهمیدیم که وی فردی از خود بیگانه است! البته بعدا که ما توضیح دادیم که در وبلاگم آورده بودم "وارد دانشگاه شدم؛ همیشه بچه زرنگ ها به دانشگاه شریف می روند اما وقتی به شریف رفتم از خود بیگانه شدم" از من عذر خواهی کردند، اما عذر خواهی در مقابل اینکه این مطلب درج شده در وبلاگم را به از خود بیگانگی ام تفسیر کردندو باعث بدنامی ام شده چه فایده ای دارد؛ چرا که در گزارش و خبرشان از بنده به عنوان عامل پشت صحنه مستند"من روحانی هستم" یاد کردند.

قربانی تاکید کرد: برایم تعجب آور است که وقتی وبلاگ و هویت مستقلی دارم چطور برایم خبرسازی کرده اند، روزنامه شرق مجددا امروز در گزارشی مدعی شده که خبرنگارشان به دفتر گروه رسانه ای شفق رفته، این درحالی است که کسی به دفتر ما نیامده است، ما دراداره مان که ساختمانی سه طبقه واقع در کوچه البرز پلاک 10 است دوربین و نگهبانی داریم( البته ما از آنجایی که گروه رسانه ای هستیم اینگونه آدرس داده ایم" خیابان معروف انقلاب، خیابان زیبای حافظ، پلاک 10 طبقه همکف گروه رسانه ای شفق")،پس اگر فردی برای دیدن من مراجعه می کرد و می گفت با رضا قربانی کار دارد مشکلی برای دیدن من نداشت، این را به سردبیر شرق طی تماس تلفنی هم گفتیم که اگر خبرنگارتان آمده ساعتش را اعلام کنید تا با بررسی حافظه دوربین به صحت این ادعا پاسخ دهیم.

به گزارش خبرنگار «نسیم»، به نظر میرسد روزنامه شرق و سایر رسانه های دولتی و اصلاح طلب، بجای این ماجراجویی های پلیسی – ژورنالیستی، به این سئوال پاسخ دهند که چرا هیج یک از عوامل و سازندگان مستند "من روحانی هستم" حاضر به گفتگو با این رسانه ها نیستند.

"منصوره اخوان"، فیلمنامه نویس مستند من روحانی هستم نیز در گفتگویی با خبرنگار «نسیم» درباره علت عدم حضور سازندگان مستند در فضای رسانه ای گفته است: اغلب عوامل این مستند، دختران دانشجویی هستند که بصورت خودجوش و دغدغه مند اقدام به تولید محصولات فرهنگی میکنند؛ فشارها و تهدیدهای منتسبان به دولت، بویژه وزیر ارشاد، سخنگوی دولت، مشاور فرهنگی رئیس جمهور و البته رسانه های دولتی و شبه دولتی با عوامل مستند "من روحانی هستم" کار را بجایی رسانده است که سازندگان مستند بشدت نسبت به آینده شغلی، تحصیلی و زندگی شخصی خود دچار واهمه و هراس شده اند.

این عضو گروه سازنده مستند من روحانی هستم در پایان اعلام کرد: این گروه با همه شرایط و تهدیداتی که علیه خود در این روزها شاهد بوده، بیش از بیش با عزم راسختر به ادامه مسیر و تولید آثار فاخر و محصولات فرهنگی مبادرت خواهد کرد./

ارسال نظر

 • ناشناس سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱:۵۱:۹
  پاسخ 1 |

  احسنت خيلي به موقع بود

 • ناشناس سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱:۵۱:۹
  پاسخ 1 |

  بچه ها خسته نباشيد. خدا قوت

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین