اخبار آرشیوی

موسیقی عاشورایی

نغمه‌های عاشورایی// شایان کریمی، آهنگساز: از آنجا که "مهدی تفکری" خواننده‌ای صاحب سبک در موسیقی سنتی است، می‌خواستیم با تولید آلبوم "زار چو ابر بهار" اثری فاخر عاشورایی خلق کنیم/ هنرمندی با صدای رسا و حماسه‌خوان می‌تواند از پس آثار عاشورایی برآید + قطعه آهنگ

آهنگساز آلبوم "زار چو ابر بهار" در ادامه به «نسیم» گفت: آلبوم موسیقی "زار چو ابر بهار" به اعتقاد من جزء ماندگارترین آثار موسیقایی عاشورایی به حساب می‌آید زیرا متاسفانه در حوزه موسیقی سنتی آثاری که اختصاصا در قالب یک آلبوم موسیقی به محرم و عاشورا مربوط شود، بسیار کمتر از موسیقی پاپ است.

وی خاطرنشان کرد: در این مورد این آلبوم جزء نوادر حوزه خود محسوب می‌شود و از طرفی دیگر تاثیرگذاری صدای خواننده موسیقی سنتی با سبک و سیاق فرهنگ ایرانی به مراتب بیشتر از سبک های دیگر موسیقی است.

کریمی در ادامه گفت: این آلبوم موسیقی که با 10 قطعه ارکسترال و کلاسیک و بر اساس اشعار و نوحه‌های قدیمی و با تلفیقی از ساز ایرانی و ساز ارکستر روانه بازار موسیقی شده، تا این لحظه توانسته به فروش مناسبی دست یابد که البته از جزئیات آن خبری ندارم اما می‌دانم آهنگ های این اثر، در ایام محرم در صدر محبوبتری آهنگ‌های پیشواز اپراتور دوم تلفن همراه کشور بوده است.

وی در ادامه درباره نحوه همکاری شاعرانی که در تولید این آلبوم دخیل بودند، گفت: هنرمندانی چون عبدالجبار کاکائی، غلامعلی رجائی، محمود شریفی، و گل‌افروز اشعاری با موضوع اتفاقات روز عاشورا اختصاصا برای این آلبوم سرودند که همزمانی سرودن اشعار با کار اهنگسازی و تنظیم به ارتقای سطح کیفی کار و بر افزایش تاثیرپذیر بودن آلبوم موثر بود.

گالری فیلم

دانلود فیلم:قطعه آهنگ "شهادت نامه"

کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

آب سرد بر سر تابستان داغ

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن

آمار وحشتناک قحطی، وبا، گرسنگی و مرگ در یمن نشان دهنده مرگ وجدان عمومی در جامعه جهانی است که آزمون انسانیت را در معرکه یمن باخته است.

در این جنگ پیروزیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد، فرمودند: برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین