گفتگو/نسیم:: حمید مظفری: وضعیت تئاتر امروزه ما به شوخی شبیه است/ با این همه فارغ ‌التحصیل و مخاطب، امکانات درحد ۴۰سال پیش است/ مخاطب‌گریزی، معضلی جدی است که نتیجه‌ آثار بی محتوا وبی‌کیفیت است

حمید مظفری

حمید مظفری، کارگردان در گفتگو با «نسیم»: وضعیت تئاتر ما به شوخی شبیه است؛ به عنوان وجه فرهنگی چندان توجهی نمی‌شود/ با رشد فارغ‌التحصیلان و مخاطبان تئاتری، اما امکانات در حد سالپیش است/ مخاطب‌گریزی، معضلی جدی است که نتیجه‌ نمایش‌های بدون محتوا و بی‌کیفیت است

این نمایشنامه‌نویس و از جمله هنرمندان عرصه تئاتر افزود:

- خیلی از اهالی تئاتر به دلیل وجود سیاستگذاری‌های نادرست و اشتباه، چند سالی است که نتوانسته‌اند اجرایی را روی صحنه ببرند. تئاتر کمتر از سوی مسئولین تئاتر جدی گرفته می‌شود.
- در چنین شرایطی تئاتر و اهالی تئاتر قربانی می‌شوند و تبعات ناخوشایند چنین وضعیتی باعث بیکاری، نا امیدی و یأس تئاتری ها است.
- با رشد فارغ التحصیلان و مخاطبان تئاتری، اما امکانات تئاتر در حد چهل سال پیش است و طبیعی است در چنین فرآیندی فرصت کاری برای خیلی‌ها به وجود نمی‌آید. تئاتر برای رسیدن به رونق دوباره نیازمند برنامه‌ریزی و دلسوزی از سوی مدیریت جامعه هنری کشور است.
- مخاطب‌گریزی این روزهای تئاتر، معضلی جدی است که ماحصل اجرای نمایش‌های بدون محتوا و با کیفیت نازل است. در صورتی که باید کاربلدها اجرا روی صحنه ببرند و خود مردم هم در تئاتر مشارکت داشته باشند و اجرای های استاندارد و خوش ساخت را روی صحنه ببینند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین