گفتگو/نسیم:: حمید مظفری: وضعیت تئاتر امروزه ما به شوخی شبیه است/ با این همه فارغ ‌التحصیل و مخاطب، امکانات درحد ۴۰سال پیش است/ مخاطب‌گریزی، معضلی جدی است که نتیجه‌ آثار بی محتوا وبی‌کیفیت است

حمید مظفری

حمید مظفری، کارگردان در گفتگو با «نسیم»: وضعیت تئاتر ما به شوخی شبیه است؛ به عنوان وجه فرهنگی چندان توجهی نمی‌شود/ با رشد فارغ‌التحصیلان و مخاطبان تئاتری، اما امکانات در حد سالپیش است/ مخاطب‌گریزی، معضلی جدی است که نتیجه‌ نمایش‌های بدون محتوا و بی‌کیفیت است

این نمایشنامه‌نویس و از جمله هنرمندان عرصه تئاتر افزود:

- خیلی از اهالی تئاتر به دلیل وجود سیاستگذاری‌های نادرست و اشتباه، چند سالی است که نتوانسته‌اند اجرایی را روی صحنه ببرند. تئاتر کمتر از سوی مسئولین تئاتر جدی گرفته می‌شود.
- در چنین شرایطی تئاتر و اهالی تئاتر قربانی می‌شوند و تبعات ناخوشایند چنین وضعیتی باعث بیکاری، نا امیدی و یأس تئاتری ها است.
- با رشد فارغ التحصیلان و مخاطبان تئاتری، اما امکانات تئاتر در حد چهل سال پیش است و طبیعی است در چنین فرآیندی فرصت کاری برای خیلی‌ها به وجود نمی‌آید. تئاتر برای رسیدن به رونق دوباره نیازمند برنامه‌ریزی و دلسوزی از سوی مدیریت جامعه هنری کشور است.
- مخاطب‌گریزی این روزهای تئاتر، معضلی جدی است که ماحصل اجرای نمایش‌های بدون محتوا و با کیفیت نازل است. در صورتی که باید کاربلدها اجرا روی صحنه ببرند و خود مردم هم در تئاتر مشارکت داشته باشند و اجرای های استاندارد و خوش ساخت را روی صحنه ببینند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین