تجمع یهودیان در برابر کاخ سفید در اعتراض به تصمیم واشنگتن درباره جولان

عنوان

صد‌ها نفر از یهودیان ارتدکس در اعتراض به اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی، در برابر کاخ سفید دست به اعتراض زدند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه الیوم السابع، صد ها نفر از یهودیان ارتدکس در اعتراض به امضای فرمانی از سوی ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان اشغالی، در برابر کاخ سفید دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات از سوی جنبش ضد صهیونیستی «ناتوری کارتا» که متعلق به یهودیان ارتدکس هست و همزمان با نشست ترامپ با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام شد.

در این تظاهرات حاخام هایی از مجمع حاخام های ارتدکس نیز حضور داشتند. همچنین یکی از شرکت کنندگان در تجمع  بیانیه ای را قرائت کرد که در آن آمده بود: «حاخام های واقعی یهودی، به هیچ وجه نه دولت اسرائیل و نه الحاق بلندی های جولان را به رسمیت نخواهند شناخت.»

در این بیانیه همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا محاصره نوار غزه و حملات به این منطقه را متوقف کند. یهودیان ارتدکس در این بیانیه از مخالفت خود با اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی سخن گفتند.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با امضای فرمانی، حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان که اسرائیل در جنگ سال ۱۹۶۷ از سوریه اشغال کرده بود، به رسمیت شناخت. این امضا در ابتدای نشست نتانیاهو با ترامپ در کاخ سفید به انجام رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی