یک کارشناس مسائل جمعیتی:

با توجه به تحولات جمعیتی رژیم صهیونیستی تا ۲۰ سال دیگر نابود می شود

عنوان

یک کارشناس مسائل جمعیتی با اشاره به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی گفت: ۲۰ سال دیگر نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صالح قاسمی نویسنده مجموعه هفت جلدی جنگ جهانی جمعیت در همایش تخصصی جنگ جهانی جمعیت به نتایج مطالعه بر روی جمعیت اسرائیل و فلسطین طی ۲۰ سال آینده اشاره کرد و گفت: با توجه به تحولات جمعیتی در فلسطین اشغالی ۲۰ سال آینده نقطه مرگ محتوم رژیم غاصب صهیونیست است. و همچنین کشور نیجریه به عنوان سومین کشور جهان از لحاظ جمعیتی و قدرت سیاه جهان خواهد بود.

این کارشناس مسائل جمعیتی با طرح این پرسش که چرا با توجه به تحولات دامنه دار جمعیت و کاهش جمعیت در ایران هیچ اقدام جدی در این زمینه انجام نمی شود ابراز داشت: این بی توجهی ناشی از غفلت مسئولان و نخبگان است.

وی با ابراز تاسف از اینکه ایران پایین ترین نرخ باروری جهان اسلام را در اختیار دارد اظهار داشت: تا ۳۰ سال آینده بیش از ۳۳ درصد جمعیت کشور به سن بالای ۶۰ سال می رسند و باید در انتظار رکود اقتصادی و بحران های اجتماعی و انقلاب جنسی باشیم.

قاسمی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ تعداد تولدهای در کشور کاهش داشته است گفت: سالانه قریب به ۴ هزار  تولد کاهش می یابد این در حالی است که از ۷ سال پیش مقام معظم رهبری و کارشناسان نسبت به کاهش موالید هشدار می دهند.

وی با اشاره به عدم توجه مسئولان به سیاست های کلی جمعیتی ابلاغی رهبری و معطل ماندن طرح تعالی خانواده در مجلس بیان داشت: اطلاعات پزشکی اشتباهی درخصوص بازه زمانی باروری در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

این کارشناس مسائل جمعیتی افزود: در حالیکه متخصصان جهان بازه ۱۷ تا ۴۴ سال را بازه زمانی باروری عنوان می کنند، کارشناسان ایرانی ۲۵ تا ۳۵ سالگی را سن باروری می دانند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین