مسی و پدرش به پولشویی در آرژانتین متهم شدند

عنوان

تهران- ایرنا- «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا به همراه پدرش به پولشویی متهم شدند.

به گزارش ایرنا، روزنامه آرژانتینی «لا ناسیون» روز شنبه مدعی شد که بنیادی که به نام مسی ثبت شده است به طور غیرقانونی در اقدامات مرتبط با پولشویی دست داشته است.
علاوه بر این در گزارش مذکور آمده است که مبالغی که هر از گاهی به این بنیاد به عنوان اعانه داده می شده، برای اهداف خیرخواهانه ای که ادعا داشته، استفاده نمی کرده است.
ادعاهای مذکور توسط یکی از کارمندان این بنیاد مطرح شده است و بر همین اساس این پدر و پسر برای ارائه توضیحات و ادله خود در خصوص اتهامات به دادگاه فرا خوانده شده اند.
لازم به ذکر است اتهاماتی مشابه سال گذشته علیه مسی و پدرش مطرح شد؛ اتهاماتی که بر مبنای آن تحقیقاتی در خصوص مشارکت مسی در برنامه ای تحت عنوان «مسی و دوستان» که براساس آن تیم ملی آرژانتین در سرتاسر جهان بازی های دوستانه برگزار می کرد اما محل سرازیر شدن عواید حاصل از این بازی ها مشخص نبود، آغاز شد.
گفتنی است مسی در رابطه با اتهام مذکور مجرم شناخته نشد.
اتهامات اخیر در حالی مطرح شده است که مسی سال گذشته به دلیل فریب مالیاتی به مبلغ 4.1 میلیون یورو، به 21 ماه حبس محکوم شد که البته این حکم توسط دادگاه اسپانیا به جریمه نقدی 252هزار یورو یعنی مبلغ تقریبی 400 یورو به ازای هر روز محکومیت، تغییر پیدا کرد.
ورزشی**3991**9129

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضور در تورنمنت‌ها به هماهنگی در مسیر جام جهانی به تیم ملی کمک کند
شمسایی: تنها نامی از فوتسال باقی مانده است / یک نفر همیشه بین بازیکنان تفرقه و اختلاف می‌اندازد
با اعلام مدیر برنامه هافبک عراقی
بشار رسن مصدوم شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین