رییس انجمن گل و گیاهان زینتی خبر داد

اسامی گل‌های با بیشترین میزان تولید در بازار ۵۰۰ میلیون دلاری گل ایران

عنوان

رییس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران با بیان این که ارزش بازار مصرف گل و گیاهان زینتی تولید ایران بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است، گفت: طبق تخمین‌ها هر ایرانی به طور متوسط سالانه ۶۰ هزار تومان برای گل‌های شاخه بریده و ۲۰ هزار تومان برای گیاهان گلدانی هزینه می‌کند.

به گزارش ایسنا، دکتر پژمان آزادی اظهار کرد: از بین گل‌های زینتی کشور گلایول، رز، مریم، میخک و داوودی بیشترین میزان تولید را دارند. البته برخی محصولات مانند گیاهان آپارتمانی پوتوس، فیکوس، بنجامین، گل سینرر، آگلونما و گیاهان گلدانی داوودی، کالانکوئه، آنتوریوم و ژربرا هم از اهمیت بالایی برخوردارند.

وی با بیان این‌که طبق اطلاعات غیر رسمی 70 درصد تولید گل و گیاه زینتی ایران را گل‌های شاخه بریده، 20 درصد را گیاهان گلدانی و 10 درصد بقیه را سایر محصولات زینتی (فضای سبز) تشکیل می‌دهد، افزود: حدود 30 تا 40 درصد گل و گیاهان زینتی تولیدی از طریق بازارهای عمده فروشی پخش می‌شود. روند فعلی بازار جهانی گل هم به سمت حذف واسطه‌ها، عمده فروشان و خرده فروشان است که باعث می‌شود گل با قیمت مناسبتر در اختیار مصرف‌کننده‌ها قرار گیرد و سهم تولیدکننده از بهای نهایی که مصرف کننده می‌پردازد، افزایش یابد.

آزادی خاطرنشان کرد: با وجود افزایش تورم، واحدهای کوچک تولید گل هنوز هم می‌توانند با درآمد خوب، تولید گل و گیاهان زینتی را انجام دهند، اما کسانی که مایل به رقابت در بازار جهانی هستند، باید قادر به تولید انبوه با قیمت تمام‌شده پایین‌تر باشند.

بر اساس اعلام انجمن گل و گیاهان زینتی ایران، سومین کنگره ملی دوسالانه گل و گیاهان زینتی ایران از اول تا سوم آبان ماه در پژوهشکده گل و گیاهان زینتی در شهرستان محلات برگزار می‌شود. همزمان با این کنگره جشنواره گل‌های داوودی با ارائه 800 نوع مختلف داوودی در شهرستان محلات دایر می‌شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین