به منظور پیگیری حادثه تروریستی میرجاوه صورت گرفت؛

گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه پاکستان

عنوان

وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز در تماسی تلفنی با وزیر خارجه پاکستان، اقدامات سریع و جدی دولت این کشور را برای آزادی نیروهای ایرانی از چنگال تروریست ها خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بعد از ظهر امروز در تماسی تلفنی با وزیر خارجه پاکستان، اقدامات سریع و جدی دولت این کشور را برای آزادی نیروهای ایرانی از چنگال تروریست ها خواستار شد.

قاسمی در خصوص آخرین اقدامات وزارت امور خارجه درباره گروگانگیری مرزبانان کشورمان در مرز میرجاوه، تصریح کرد: وزارت امور خارجه از همان ساعات ابتدایی اطلاع از وقوع این حادثه تروریستی اقدامات خود را در سطح روابط سیاسی و دیپلماتیک در کنار سایر نهادهای امنیتی و نظامی آغاز کرد.

وی با تاکید بر حساسیت این موضوع برای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، افزود: طبق توافقات و نشست‌های مشترک سیاسی، امنیتی و نظامی دولت ها و مقامات ایران و پاکستان، در گذشته کمیته هایی به منظور افزایش امنیت مرزهای دو کشور تشکیل شد.

قاسمی گفت: روز گذشته سفیر پاکستان در تهران دیداری با مدیر کل آسیای وزارت خارجه داشت که در این گفتگو، لزوم اهتمام جدی دولت پاکستان برای پیگیری این حادثه تروریستی به اطلاع سفیر پاکستان رسید.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: سفیر پاکستان در تهران نیز ضمن ابراز تاسف عمیق از وقوع این حادثه قول داد که سریعا مواضع ایران را به اطلاع دولت خود برساند.

وی افزود: سفیر پاکستان قول داد که دولت این کشور با تمام توان و جدیت این موضوع را پیگیری کند.

قاسمی ادامه داد: همچنین روز گذشته سفیر ایران در اسلام آباد در همین راستا ملاقات هایی با مقامات پاکستانی انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه کشورمان نیز بعد از ظهر امروز در تماسی تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان ضمن ابراز تأسف و نگرانی جدی مردم و مقامات ایران درباره حادثه تروریستی روز گذشته در مرز میرجاوه، اقدامات جدی دولت و نظامیان پاکستانی را برای آزادی نیروهای ایرانی از چنگال تروریست ها و بازگشت آنها به آغوش خانواده هایشان خواستار شد.

قاسمی افزود: وزیر خارجه پاکستان نیز قول داد که دولت پاکستان تمام تلاش خود را برای دستگیری و مجازات عوامل این حادثه تروریستی به کار بگیرد.

وی ادامه داد: وزیر خارجه پاکستان در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر اینکه این عوامل تروریستی دشمنان دو ملت ایران و پاکستان هستند گفت که این گروه های تروریستی نمی خواهند روابط و همچنین مرزهای دو کشور در صلح و دوستی باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: امیدواریم وعده های دولت پاکستان و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در نهایت منجر به این شود که نیروهای ایرانی به سلامت به خانه بازگردند.

وی تاکید کرد: دولت پاکستان با توجه به مداخلات خارجی در روابط با ایران، باید تلاش بیشتری در جهت تکرار نشدن چنین اتفاقاتی انجام دهد.

قاسمی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران این نوع اقدامات را تحمل نخواهد کرد و اجازه نمی دهد که مرزهایش ناامن شود، این گروه های تروریستی باید منتظر سرنوشت شومی باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان با این گروه های تروریستی و تکفیری که از کانون های مشخصی در منطقه و فرامنطقه دستور می گیرند، مقابله خواهد کرد همانگونه که طی سال های اخیر در مقابل گروه های تروریستی در منطقه ایستاده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نسیم آنلاین
اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم
به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین