سازمان ملل :

باران و سیل زندگی ۱۹۵هزار نفر را در سودان فلج کرده است

عنوان

الجزیره-ایرنا- دفتر امور بشری سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کرد باران و سیل در بیشتر مناطق سودان که از ۱۹ سپتامبر ( ۲۸ شهریور ) آغاز شده، زندگی ۱۹۵هزار نفر در ۱۵ استان این کشور را فلج کرده و زیان زیادی به آن ها وارد کرده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از تارنمای سودانی «باج نیوز »، بر اساس اعلام سازمان ملل، استان «کسلا» واقع در شرق این کشور ، متحمل بیشترین آسیب شده و فقط در این استان زندگی 47هزار و 500 نفر مختل شده است .
بر اساس این گزارش استان«کردفان غربی » نیز یکی از مناطقی است که متحمل بیشترین زیان شده و 24هزار نفر خانه و زندگی خود را از دست داده اند.در استان القضارف واقع در شرق این کشور نیز 24هزار نفرزیان زیادی دیده اند.
باران و سیل در مناطق مختلف سودان همچنین باعث تعطیلی 95 مدرسه و بازماندن 33 هزار دانش آموز از تحصیل شده است .
استاندار «القضارف» سودان چند هفته پیش گفت، سیل، باران و طغیان روخانه ها باعث زیان دیدن جدی سه استان شده و 10هزار خانواده را آواره کرده ،هزاران هکتار زمین کشاورزی از بین رفته و هزاران راس حیوان اهلی را نیز تلف کرده است.
مقام های سودانی از کشته شدن 73 نفر بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل در استان های خارطوم، کسلا و کردفان غربی از زمان آغاز فصل بارش ها در این کشور خبر داده اند.
خاورم **2041**3404

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین