حیدر العبادی، الحلبوسی را به تسریع تصویب قوانین مربوط به بازسازی عراق فراخواند

عنوان

نخست وزیر عراق در دیدار با رئیس پارلمان این کشور، او را به تسریع در تصویب قوانین با اولویت در زمینه بازسازی عراق فراخواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سومریه نیوز، دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق روز دوشنبه با حیدر العبادی دیدار کرد. در ابتدای این دیدار نخست وزیر عراق انتخاب الحلبوسی را به عنوان رئیس پارلمان عراق به وی تبریک گفت.

العبادی ابراز امیدواری کرد، مرحله آتی شاهد همکاری بیشتر میان دو قوه مقننه و مجریه برای خدمت به منافع ملت عراق باشد.

وی الحلبوسی را به تلاش برای تسریع در تصویب و اجرای قوانین دارای اولویتی فراخواند که از بازسازی عراق، ثبات، شکوفایی و تحقق آرمان‌های مردم و پاسخگویی به خواسته‌های قانونی آنها حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، الحلبوسی بر تمایل پارلمان در دوره جدید به تقویت وحدت ملی کشور تاکید کرد.

وی همچنین بر لزوم حفظ دستاوردهای ملی که برای ملت عراق، وحدت، حفظ حاکمیت و ثروت ملی آن محقق شده تاکید کرد و گفت: پارلمان در دوره جدید خود به دنبال تحکیم وحدت ملی و همزیستی عراقی‌ها، همکاری با قوه مجریه و تلاش برای ادامه روابط عراق با کشورهای عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه و منافع ملت‌های آن است.

در این دیدار، طرفین بر اهمیت پایبندی به چارچوب‌ها و زمان‌بندی‌های قانونی، لزوم تسریع در تشکیل دولت عراق، تلاش برای توسعه خدمات و بازسازی تمام استان‌ها، پاسخ به خواسته‌های مردم و همچنین حفظ یکپارچگی عراق تاکید کردند که با وحدت مردم و شجاعت نیروهای امنیتی با گروه تروریستی داعش مقابله کردند و بر تروریسم و فرقه گرایی پیروز شدند.

پارلمان عراق در جلسه روز شنبه خود محمد الحلبوسی را به عنوان رئیس پارلمان، حسن کریم را به عنوان معاون اول وی و بشیر الحداد را به عنوان معاون دوم رئیس پارلمان انتخاب کرد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین