هاشمی رفسنجانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ریشه تمام مشکلات اقتصادی حجم بالای نقدینگی است

عنوان

عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی گفت: تمام نقدینگی موجود در جامعه با تدبیر و قانون به سمت تولید سوق داده می شود.

محمد هاشمی رفسنجانی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگو با خبرنگار  احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به صحبت های رهبری مبنی بر محوریت تیم اقتصادی و هماهنگی قوا اظهار کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری به مسائلی همچون اقتصاد، شرایط زندگی مردم، اشتغال و تولید بود.

فعال سیاسی اصلاح طلب در باره ریشه یابی و ارائه راه حل برای مشکلات اقتصادی گفت : اگر تولید ناخالص ملی در یک کشور افزایش پیدا کند سبب تقویت پول ملی  و در غیر اینصورت منجر به سقوط ارزش ارز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل اقتصاد ما کاهش ارزش پول ملی است تصریح کرد: در دولت احمدی نژاد اقداماتی مانند عدم رابطه مناسب با تولید کنندگان و تضعیف انها ، روی آوردن به واردات کالا های نامناسب از کشورهایی همچون برزیل ، ترکیه و خصوصا چین، سبب کاهش تولید ناخالص ملی شد.

هاشمی رفسنجانی  خاطر نشان کرد: یکی از آثار  تضعیف پول ملی در دوره احمدی نژاد تخلیه روستاها و حاشیه نشینی 11 میلیون نفر در شهرهای بزرگ بود همچنین در آن دوره افزایش چند برابری نقدینگی و سقوط ارزش پول مشاهده می شد .

عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی درباره راه حل ها برای برون رفت از مشکلات اقتصادی اظهار کرد: تمام نقدینگی موجود  در جامعه با تدبیر و قانون به سمت تولید سوق داده می شود، که در آن صورت دو اتفاق رخ خواهد داد، ابتدا با رونق تولید، جوانان صاحب شغل و درآمد شرافتمندانه می شوند و به نوعی با آسیب اجتماعی مبارزه و میزان آن کاهش پیدا می کند.

فعال سیاسی اصلاح طلب در تشریح اتفاق دوم با بیان اینکه هدایت نقدینگی به سمت تولید، سبب رشدGDP می شود، اظهار کرد: نتیجه افزایش  تولید نا خالص ملی تقویت پول است، لذا وضع  اسف بار فعلی ارز در کشور تنها با این راه به شرایط اولیه بر می گردد که به دلیل دربرگیری 30درصدی دولت از اقتصاد حل این مسئله تنها در اختیار قوه مجریه نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی (۲)

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

شرح حدیث رهبر انقلاب درباره ریاست‌طلبی/ نباید دنبال ریاست بدویم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: برخی‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کُشند؛ اگر راه پیدا نکنند یا صلاحیّتش را تأیید نکنند یا رأی نیاورد، خودش را به آب و آتش و در و دیوار می‌زند که چرا نشد؛ این عقل و تدبیر نیست.

۲۰ درصد مشکلات اقتصادی تحت تاثیر تحریم‌هاست

لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه درباره اقتصاد ایران در سال 98 به «نود اقتصادی» گفت سال آینده از لحاظ اقتصادی سال دشواری خواهد بود، شاید بتوان گفت که سال 1398 سخت ترین سال چند دهه اخیر کشور ما از لحاظ اقتصادی باشد.

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

اصلاح طلبان نباید از تبعات تصمیمی که در حمایت از روحانی در سال ۹۲ و 96 اتخاذ کردند، شانه خالی کنند و باید مسئولیت این حمایت را بپذیرند اگر دست اصلاح طلبان پشت روحانی نبود، معلوم نبود آیا دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی می‌توانست راهی پاستور شود یا خیر. از سوی دیگر موضوعی که اصلاح طلبان را به انتقاد از عملکرد روحانی وادار می کند پیش رو بودن دو انتخابات مهم است. انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حکومت، رفراندوم و فروپاشی اجتماعی در گفتگو با دکتر حسین کچویان
انقلاب اسلامی تنها انقلابی که به آرا مردم مراجعه کرد
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفتگو با نسیم
طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است
در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور
نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!
بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار ۴۲۰۰ تومانی
رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه
مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین