هاشمی رفسنجانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ریشه تمام مشکلات اقتصادی حجم بالای نقدینگی است

عنوان

عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی گفت: تمام نقدینگی موجود در جامعه با تدبیر و قانون به سمت تولید سوق داده می شود.

محمد هاشمی رفسنجانی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگو با خبرنگار  احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به صحبت های رهبری مبنی بر محوریت تیم اقتصادی و هماهنگی قوا اظهار کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری به مسائلی همچون اقتصاد، شرایط زندگی مردم، اشتغال و تولید بود.

فعال سیاسی اصلاح طلب در باره ریشه یابی و ارائه راه حل برای مشکلات اقتصادی گفت : اگر تولید ناخالص ملی در یک کشور افزایش پیدا کند سبب تقویت پول ملی  و در غیر اینصورت منجر به سقوط ارزش ارز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل اقتصاد ما کاهش ارزش پول ملی است تصریح کرد: در دولت احمدی نژاد اقداماتی مانند عدم رابطه مناسب با تولید کنندگان و تضعیف انها ، روی آوردن به واردات کالا های نامناسب از کشورهایی همچون برزیل ، ترکیه و خصوصا چین، سبب کاهش تولید ناخالص ملی شد.

هاشمی رفسنجانی  خاطر نشان کرد: یکی از آثار  تضعیف پول ملی در دوره احمدی نژاد تخلیه روستاها و حاشیه نشینی 11 میلیون نفر در شهرهای بزرگ بود همچنین در آن دوره افزایش چند برابری نقدینگی و سقوط ارزش پول مشاهده می شد .

عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی درباره راه حل ها برای برون رفت از مشکلات اقتصادی اظهار کرد: تمام نقدینگی موجود  در جامعه با تدبیر و قانون به سمت تولید سوق داده می شود، که در آن صورت دو اتفاق رخ خواهد داد، ابتدا با رونق تولید، جوانان صاحب شغل و درآمد شرافتمندانه می شوند و به نوعی با آسیب اجتماعی مبارزه و میزان آن کاهش پیدا می کند.

فعال سیاسی اصلاح طلب در تشریح اتفاق دوم با بیان اینکه هدایت نقدینگی به سمت تولید، سبب رشدGDP می شود، اظهار کرد: نتیجه افزایش  تولید نا خالص ملی تقویت پول است، لذا وضع  اسف بار فعلی ارز در کشور تنها با این راه به شرایط اولیه بر می گردد که به دلیل دربرگیری 30درصدی دولت از اقتصاد حل این مسئله تنها در اختیار قوه مجریه نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین