سخنگوی سازمان تعزیرات:

مردم فروش اجباری سبد کالای لوازم خانگی را گزارش دهند

عنوان

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ضمن هشدار به تولید کنندگان و وارد کنندگان لوازم خانگی گفت: از امروز تک تک انبارهای این شرکت‌ها در معرض گشت‌های مشترک تعزیزات قرار می‌گیرد و مردم گرانفروشی سبدی را به سازمان تعزیرات، سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش بدهند تا به عنوان فروش اجباری اقدام به تشکیل پرونده تخلفاتی گردد.

به گزارش ایسنا، یاسر رایگانی روز چهارشنبه در حاشیه بازرسی و گشت مشترک تعزیرات از فروشگاه های لوازم خانگی در محدوده سه راه امین حضور تهران در جمع خبرنگاران افزود: در راستای اجرای مصوبات ستاد تشدید مبارزه با اختفا و احتکار کالاهای وارداتی که با نرخ ارز دولتی و مرجع کالا وارد می‌کنند و تولیدکنندگانی که با ارز دولتی اقدام به ورود قطعات می‌کنند، امروز رصد بازار لوازم خانگی انجام می‌شود، همچنین بازدید و بازرسی از همه صنوف ادامه دارد.
وی ادامه داد:هدف ما این نیست که آرامش بازار را برهم زنیم، بلکه علاقمندیم در تعامل با اصناف، اتحادیه ها ، کاسبانی که در سطح عرضه فعالیت می‌کنند به آرامش بازار کمک کنیم.
رایگانی اظهار کرد: می‌خواهیم بدانیم چه اتفاقی افتاده که شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده که تا چند ماه قبل با تبلیغات گسترده در رسانه‌ها اقدام به شرایط اقساطی فروش می‌کردند، در حال حاضر و در وضعیت موجود حرف از فروش سبدی محصولات می‌زنند و عملا از ارائه محصول به بازار خودداری می‌کنند.
تا این لحظه هیچ پرونده‌ای در مورد واردکنندگان موبایل به تعزیرات ارجاع نشده است
سخنگوی سازمان تعزیرات درباره آخرین وضعیت پرونده‌های وارد کننده تلفن همراه با ارز دولتی گفت: از ۴۰ شرکت، ۸ شرکت یا ارز نگرفتند یا کالا وارد کشور نکردند و یا اینکه ترخیص شده و درمرحله گمرک هستند و عملا این ۸ شرکت تخلفی نداشتند.
وی ادامه داد: درباره ۱۵ شرکت منتظر استعلام ارزیابی و تعیین قیمت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان هستیم و تا این لحظه هیچ پرونده‌ای به تعزیرات ارجاع نشده است.
رایگانی اظهار داشت: پرونده ۱۰ شرکت برای مطرح شدن در کمیته بازبینی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در اختیار این سازمان قرار دارد که هنوز به تعزیرات ارجاع نشده است.
رایگانی اضافه کرد: سایر پرونده‌ها در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران قرار دارد که برای اعلام نظر کارشناسی شرکت‌های وارد کننده برای ارائه مدرک از این سازمان مهلت ارسال مدرک گرفته اند و از این مرجع پرونده‌ای به سازمان تعزیرات ارجاع نشده است.
به گزارش ایسنا، گشت مشترک نظارت و بازرسی تعزیرات با حضور سخنگوی سازمان تعزیرات ، رییس گشت های سازمان تعزیرات، نمایندگان دستگاه‌های نظارتی، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف امروز از بازار لوازم خانگی امین حضور انجام شد.
شهروندان می توانند شکایات خود را از طریق سامانه پیامکی 300000135 سازمان تعزیرات حکومتی یا شماره تلفن 124 بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.
همچنین حسن بیگی معاون حقوقی و رییس گشت سازمان تعزیرات در حاشیه این گشت اظهار کرد: موضوعی که ما را بر این داشته که گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران را با حضور دستگاه‌های نظارتی داشته باشیم علاوه  برعرضه لوازم خانگی در واحدهای دیگر نیز ادامه خواهیم داد، امروز  ‌با توجه به گزارشات عدیده‌ مبنی بر گرانفروشی و عدم عرضه لوازم خانگی در این مراکز حاضر شدیم.
وی افزود: می‌خواهیم عملکرد عرضه کنندگان خرد و شرکت‌های نمایندگی وارد کننده لوازم خانگی را بررسی کنیم تا از نزدیک کمبودهایی که در سطح بازار است را پیگیری کنیم.
معاون حقوقی و رییس گشت‌های سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: با توجه به کمبود لوازم خانگی افرادی به صورت دلالی و امتناع از عرضه لوازم خانگی اقدام می‌کنند،  گزارش‌هایی  مبنی بر وجود انبارهایی در منطقه انبار چایی کهریزک دریافت کردیم که از سوی سازمان‌های مربوط این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل نظارت بر عرضه لوازم خانگی و موضوع گرانفروشی شرکت‌ها و اصناف و دلالانی که موجب برهم زدن نظم اقتصادی می‌شوند گشت‌ امروز برگزار شد که در صورت مشاهده تخلف مطمئنا بر اساس قانون تعزیرات و حمایت از مصرف کننده با متخلفین برخورد شدیدی خواهیم داشت.
حسن بیگی خاطرنشان کرد: بعد از اطلاع  کالاهای انبار شده باید در چارچوب قانون تعزیرات حکومتی به مردم و عرضه کنندگان کالا عرضه شود.
رییس گشت سازمان تعزیرات گفت: این گشت اخطاری است برای افرادی که قصد اخلال در نظام اقتصادی، گرانفروشی و تضییع حقوق مصرف کننده را دارند.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین