وزارت راه و شهرسازی: شهرداری تهران در ساخت مترو پرند تعلل می‌کند

عنوان

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تعلل شهرداری تهران در اتمام عملیات ساخت مترو شهر پرند،‌گفت: قطار اندیشه-تهران با مشارکت راه‌آهن و شرکت عمران شهرهای جدید ساخته می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا توکلی با بیان این که مشکل ترافیکی کلانشهر تهران تنها مربوط به حمل و نقل داخلی این شهر نبوده و بخش عمده ای از آن مربوط به حومه شهر است، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از آلودگی و ترافیک شهر تهران مربوط  سفرهای  حومه شهر است که می طلبد شهرداری به این مسئله توجه ویژه داشته و مابقی پروژه مترو از فرودگاه امام خمینی(ره) به شهر جدید پرند را هرچه سریعتر به پایان برساند.

وی راه اندازی قطار برقی شهر جدید پرند را یکی از اولویت های اصلی شهر پرند در سال جاری افزود: شرکت عمران انتظار دارد تا شهرداری تهران ضمن تسریع در تکمیل این پروژه هرچه سریعتر به رفع مشکل حمل و نقلی شهر جدید پرند  به  کلان شهر تهران  بپردازد چراکه عملیات زیرسازی  این خط قبلا توسط شرکت عمران از فرودگاه تا پرند انجام شده و مرحله تکمیل روسازی و تأمین تجهیزات با توجه به تغییر دستگاه اجرایی به شهرداری واگذار شده ا ست.

وی با بیان این که شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد تا در جهت این مهم همکاری لازم را به عمل آورد، ضمن این که پیمانکار طرح نیز آماده انجام مراحل باقیمانده است، تصریح کرد: با توجه به مشکلات اجتماعی به وجود آمده  انتظار می رود این مشکل هرچه سریع تر رفع و خط مترو تکمیل شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری این که استقبال مردم از راه آهن شهر جدید پرند نیز بسیار خوب بوده و هم اکنون 22 رام ریل باس به صورت رفت و برگشت به این شهر تردد دارد، گفت: بر اساس جلسات برگزار شده با استاندار البرز، قطار برقی هشتگرد با تزریق نقدینگی توسط دولت و کمک های عمران شهرهای جدید تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

توکلی مشکل اصلی پروژه قطار برقی هشتگرد را  عدم تامین نقدینگی جهت خرید تجهیزات  دانست و افزود: در حال حاضر عملیات کابل کشی برق بالاسری از ایستگاه هشتگرد آغاز شده و درحال تکمیل است.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه برای راه اندازی راه آهن از شهر جدید اندیشه به تهران بین شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت راه آهن اظهار کرد: طبق این تفاهمنامه قرار است تا هر 2 شرکت به صورت مشارکتی به این پروژه وارد شوند که امید است مرحله مطالعاتی آن هرچه سریعتر از سوی شرکت راه آهن پایان و عملیات اجرایی آغاز شود.

توکلی همچنین در مورد پروژه قطار برقی شهر جدید پردیس گفت: این قطار با توجه به سکونت روز افزون متقاضیان مسکن مهر در این منطقه باید هرچه سریعتر احداث شود. این کار نیازمند اخذ ردیف اعتباری در بودجه  ملی سال 98 است و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در این خصوص اقدام لازم را به عمل آورد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد
یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛
۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت
تکرار بحران اقتصادی دهه ۷۰
نیاورانی‌ها از جان اقتصاد چه می‌خواهند؟
چگونه نیمه شب ۳۵هزار ثبت سفارش غیرقانونی صورت گرفت؟
جزئیات فساد سازمان‌یافته در واردات خودرو
رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین»:
متعجم چرا دولت روحانی قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرا نمی‌کند!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین