وزارت راه و شهرسازی: شهرداری تهران در ساخت مترو پرند تعلل می‌کند

عنوان

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تعلل شهرداری تهران در اتمام عملیات ساخت مترو شهر پرند،‌گفت: قطار اندیشه-تهران با مشارکت راه‌آهن و شرکت عمران شهرهای جدید ساخته می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا توکلی با بیان این که مشکل ترافیکی کلانشهر تهران تنها مربوط به حمل و نقل داخلی این شهر نبوده و بخش عمده ای از آن مربوط به حومه شهر است، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از آلودگی و ترافیک شهر تهران مربوط  سفرهای  حومه شهر است که می طلبد شهرداری به این مسئله توجه ویژه داشته و مابقی پروژه مترو از فرودگاه امام خمینی(ره) به شهر جدید پرند را هرچه سریعتر به پایان برساند.

وی راه اندازی قطار برقی شهر جدید پرند را یکی از اولویت های اصلی شهر پرند در سال جاری افزود: شرکت عمران انتظار دارد تا شهرداری تهران ضمن تسریع در تکمیل این پروژه هرچه سریعتر به رفع مشکل حمل و نقلی شهر جدید پرند  به  کلان شهر تهران  بپردازد چراکه عملیات زیرسازی  این خط قبلا توسط شرکت عمران از فرودگاه تا پرند انجام شده و مرحله تکمیل روسازی و تأمین تجهیزات با توجه به تغییر دستگاه اجرایی به شهرداری واگذار شده ا ست.

وی با بیان این که شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد تا در جهت این مهم همکاری لازم را به عمل آورد، ضمن این که پیمانکار طرح نیز آماده انجام مراحل باقیمانده است، تصریح کرد: با توجه به مشکلات اجتماعی به وجود آمده  انتظار می رود این مشکل هرچه سریع تر رفع و خط مترو تکمیل شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری این که استقبال مردم از راه آهن شهر جدید پرند نیز بسیار خوب بوده و هم اکنون 22 رام ریل باس به صورت رفت و برگشت به این شهر تردد دارد، گفت: بر اساس جلسات برگزار شده با استاندار البرز، قطار برقی هشتگرد با تزریق نقدینگی توسط دولت و کمک های عمران شهرهای جدید تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

توکلی مشکل اصلی پروژه قطار برقی هشتگرد را  عدم تامین نقدینگی جهت خرید تجهیزات  دانست و افزود: در حال حاضر عملیات کابل کشی برق بالاسری از ایستگاه هشتگرد آغاز شده و درحال تکمیل است.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه برای راه اندازی راه آهن از شهر جدید اندیشه به تهران بین شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت راه آهن اظهار کرد: طبق این تفاهمنامه قرار است تا هر 2 شرکت به صورت مشارکتی به این پروژه وارد شوند که امید است مرحله مطالعاتی آن هرچه سریعتر از سوی شرکت راه آهن پایان و عملیات اجرایی آغاز شود.

توکلی همچنین در مورد پروژه قطار برقی شهر جدید پردیس گفت: این قطار با توجه به سکونت روز افزون متقاضیان مسکن مهر در این منطقه باید هرچه سریعتر احداث شود. این کار نیازمند اخذ ردیف اعتباری در بودجه  ملی سال 98 است و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در این خصوص اقدام لازم را به عمل آورد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین