وزارت راه و شهرسازی: شهرداری تهران در ساخت مترو پرند تعلل می‌کند

عنوان

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تعلل شهرداری تهران در اتمام عملیات ساخت مترو شهر پرند،‌گفت: قطار اندیشه-تهران با مشارکت راه‌آهن و شرکت عمران شهرهای جدید ساخته می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا توکلی با بیان این که مشکل ترافیکی کلانشهر تهران تنها مربوط به حمل و نقل داخلی این شهر نبوده و بخش عمده ای از آن مربوط به حومه شهر است، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از آلودگی و ترافیک شهر تهران مربوط  سفرهای  حومه شهر است که می طلبد شهرداری به این مسئله توجه ویژه داشته و مابقی پروژه مترو از فرودگاه امام خمینی(ره) به شهر جدید پرند را هرچه سریعتر به پایان برساند.

وی راه اندازی قطار برقی شهر جدید پرند را یکی از اولویت های اصلی شهر پرند در سال جاری افزود: شرکت عمران انتظار دارد تا شهرداری تهران ضمن تسریع در تکمیل این پروژه هرچه سریعتر به رفع مشکل حمل و نقلی شهر جدید پرند  به  کلان شهر تهران  بپردازد چراکه عملیات زیرسازی  این خط قبلا توسط شرکت عمران از فرودگاه تا پرند انجام شده و مرحله تکمیل روسازی و تأمین تجهیزات با توجه به تغییر دستگاه اجرایی به شهرداری واگذار شده ا ست.

وی با بیان این که شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد تا در جهت این مهم همکاری لازم را به عمل آورد، ضمن این که پیمانکار طرح نیز آماده انجام مراحل باقیمانده است، تصریح کرد: با توجه به مشکلات اجتماعی به وجود آمده  انتظار می رود این مشکل هرچه سریع تر رفع و خط مترو تکمیل شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری این که استقبال مردم از راه آهن شهر جدید پرند نیز بسیار خوب بوده و هم اکنون 22 رام ریل باس به صورت رفت و برگشت به این شهر تردد دارد، گفت: بر اساس جلسات برگزار شده با استاندار البرز، قطار برقی هشتگرد با تزریق نقدینگی توسط دولت و کمک های عمران شهرهای جدید تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

توکلی مشکل اصلی پروژه قطار برقی هشتگرد را  عدم تامین نقدینگی جهت خرید تجهیزات  دانست و افزود: در حال حاضر عملیات کابل کشی برق بالاسری از ایستگاه هشتگرد آغاز شده و درحال تکمیل است.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه برای راه اندازی راه آهن از شهر جدید اندیشه به تهران بین شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت راه آهن اظهار کرد: طبق این تفاهمنامه قرار است تا هر 2 شرکت به صورت مشارکتی به این پروژه وارد شوند که امید است مرحله مطالعاتی آن هرچه سریعتر از سوی شرکت راه آهن پایان و عملیات اجرایی آغاز شود.

توکلی همچنین در مورد پروژه قطار برقی شهر جدید پردیس گفت: این قطار با توجه به سکونت روز افزون متقاضیان مسکن مهر در این منطقه باید هرچه سریعتر احداث شود. این کار نیازمند اخذ ردیف اعتباری در بودجه  ملی سال 98 است و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در این خصوص اقدام لازم را به عمل آورد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

شکست تل آویو در ربایش فرمانده قسام

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

۶ ایراد شریعتمداری به اظهارات عجیب ظریف

اظهارات دیروز آقای ظریف در دفاع از پیوستن ایران به گروه اقدام مالی FATF بلافاصله با عنوان «در ایران پولشویی گسترده انجام می‌شود»! به تیتر اول خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی و سایت‌های خبری ضدانقلاب تبدیل شد که ‌اشاره به چند نکته و مطالبه پاسخ ایشان ضروریست.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس هیات‌مدیره صنایع داروهای انسانی مطرح کرد:
دروغ آشکار آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارویی ایران
حاشیه انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون
چند شغله‌های متخلف در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
مدیرعامل شرکت ملی نفت از دو جا حقوق نجومی می‌گیرد!
ناگفته‌هایی از دستمزدهای چند ده میلیونی در وزارت نفت
به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی؛
مدرن سازی نظام آماری و شفاف سازی ضرورتی انکار ناپذیر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین