معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و پرورش در دیدار با جانشین رئیس سازمان بسیج:

اردوهای راهیان نور نیازمند تخصیص ردیف بودجه‌ای مستقل است/ دستورالعمل اردوها بازنگری شد

عنوان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه دستورالعمل اردوها بازنگری شد، گفت: اردوهای راهیان‌نور نیازمند تخصیص ردیف بودجه‌ای مستقل است.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در دیدار  با سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس بسیج مستضعفین و علی صابر ماهانی رئیس بسیج دانش آموزی، گفت: اردوهای راهیان نور سهم بالایی در سبد اردوهای دانش آموزی کشور دارد.

وی حل چالش های اردویی را با اختصاص بودجه کافی میسر دانست و افزود:  تخصیص ردیف اعتباری برای اردوهای راهیان نور ضرورتی است که باید تحقق یابد.

کاظمی گفت: دو استراتژی بلندمدت در این اردوها باید مدنظر باشد؛ اول نهادینه کردن اردوها و دوم  تبدیل اردوها به یک حرکت خودجوش و مردم نهاد؛ زیرا این اردوها سهم بزرگی در گردشگری معنوی کشور دارد.

وی اردوهای راهیان نور را بزرگ ترین شبکه دانش آموزی کشور دانست که هرساله حدود 400 هزار دانش آموز به این شبکه اضافه می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در قانون برنامه ششم تکالیف آموزش و پرورش و بسیاری دستگاه ها درباره اردوهای راهیان نور دیده شده اما مرجع و منبع مالی برای برگزاری آن پیش بینی نشده است.

وی ایمنی اردوها را دغدغه مهم رهبر معظم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: برای ارتقای ضریب ایمنی اردوها، مرکز کنترل اردوها راه اندازی شده است و سامانه نرم افزاری آن نیز در حال تهیه است؛ آموزش 160 مربی در دوره های 32 ساعته با بیش از 5 میلیون نفر ساعت از جمله اقدامات در خصوص امنیت اردویی است.

کاظمی از بازنگری دستورالعمل اردوها خبر داد و اظهار کرد: نظارت و ارزیابی اردوها در مرکز کنترل استان ها انجام می شود، بنابراین اگر اردویی از ضریب امنیت قابل قبول برخوردار نباشد، بهتر است انجام نشود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین