گزارش: کشمکش در حزب اتحاد ملت درباره انتخاب شهردار تهران؛ یک عضو ارشد حزب استعفا داد

عنوان

اختلاف بر سر انتخاب شهردار تهران موجب خروج یکی از اعضای ارشد حزب اتحاد ملت از این تشکل شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، روزنامه اصلاح طلب "قانون" در شماره روز گذشته (یکشنبه 23 اردیبهشت) به اختلاف احزاب اصلاح طلب در انتخاب شهردار تهران پرداخت.

این روزنامه دربخشی از گزارش خود اعلام کرد "محمود میرلوحی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از اعضای شورای پنجم  به گزینه های حزبش در انتخاب شهردار رای نداده است."

  • بیشتر بخوانید
  1. گزارش| جدال 4 حزب اصلاح طلب برای «میز بهشت»
  2. انتقاد از 2 گزینه نهایی شهرداری تهران در نشست حزب کارگزاران

روزنامه قانون در تشریح رقابت چهار حزب اصلاح طلب برای رسیدن به «شهرداری تهران» اذعان کرده "در میان احزاب اصلاح طلب، حزب کارگزاران روی اسب بازنده شرط بندی کرد و گزینه این حزب؛ یعنی محسن هاشمی نتوانست در بین هفت گزینه نهایی قرار گیرد. گزینه بعدی کارگزاران حجتی است اما در نهایت حجتی نیز راضی به رفتن به بهشت نشد و کارگزاران در این رقابت هم بازنده شد."

قانون در ادامه به اختلاف اعضای "اتحاد ملت" نیز بر سر انتخاب شهردار اشاره کرد "حزب دیگری که در این میان بازی خود را با بیشترین تعداد عضو نزدیک به خود پیش برد اما موفق ظاهر نشد اتحاد ملت ایران اسلامی بود. اتحاد ملت با اینکه پنج گزینه در میان هفت گزینه نهایی شهرداری تهران داشت دست از پا درازتر میدان رقابت را به حزب اعتمادملی و مکارم حسینی که به عنوان نیروی غیرحزبی خود را معرفی کرده بود، باخت."

حزب اتحاد ملت یکی از احزاب اصلاح طلب است که دبیرکلی آن را "علی شکوری راد" برعهده دارد. از اعضای اصلی این حزب می توان به شکوری راد، آذر منصوری، اشرف بروجردی، محمود میرلوحی و محمد نعیمی پور اشاره کرد.

"مهدی محمودیان" عضو اتحاد ملت در گفت وگو با قانون در این باره گفته بود "متاسفانه آقای میرلوحی که عضو شورای مرکزی حزب اتحاد هم هست از ابتدا اعلام کرده بود که به گزینه های خود برای مرحله آخر انتخاب شهردار رای خواهد داد. با عدم رای ایشان به گزینه های حزب، آنها نتوانستند به مرحله نهایی راه پیدا کنند" 

وی که در این گفت وگو از استعفای "محمد نعیمی پور" از اعضای قدیمی جناح اصلاحات از این حزب پرده برداشته است، می گوید "بدون شک اعلام این موضع و خبر باید از سوی دبیرکل حزب صورت بگیرد اما این موضوع در همه جای جهان اتفاق می افتد که برخی نیروهای سیاسی و حزبی برای مدتی به استراحت بروند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست."

** ممکن است نعیمی پور از من گلایه داشته باشد

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای نعیمی پور معاون اجرایی حزب اتحاد ملت گفت: بنده این موضوع را نه تایید می کنم و نه تکذیب. اگر این خبر درست هم باشد امری کاملا طبیعی به نظر می رسد. زیرا اختلافاتی از این دست در فعالیت های حزبی امری طبیعی و رایج است.

وی افزود: امکان دارد آقای نعیمی پور از بنده و دیگران گلایه هایی داشته باشد اما آنچه مشخص است، شفافیتی است که طی مراحل انتخاب آقای افشانی به عنوان شهردار تهران از سوی شورای شهر به چشم آمد.

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت تاکید کرد: سعی ما این است که به چنین حاشیه هایی توجه نکنیم و تمرکزمان معطوف به حل و فصل مشکلات موجود در تهران باشد.

به گزارش تسنیم، اعضای شورای شهر در جلسه روز گذشته خود، محمدعلی افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و معاون عمرنی وزیر کشور را با 19 رای به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین