گزارش: کشمکش در حزب اتحاد ملت درباره انتخاب شهردار تهران؛ یک عضو ارشد حزب استعفا داد

عنوان

اختلاف بر سر انتخاب شهردار تهران موجب خروج یکی از اعضای ارشد حزب اتحاد ملت از این تشکل شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، روزنامه اصلاح طلب "قانون" در شماره روز گذشته (یکشنبه 23 اردیبهشت) به اختلاف احزاب اصلاح طلب در انتخاب شهردار تهران پرداخت.

این روزنامه دربخشی از گزارش خود اعلام کرد "محمود میرلوحی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از اعضای شورای پنجم  به گزینه های حزبش در انتخاب شهردار رای نداده است."

  • بیشتر بخوانید
  1. گزارش| جدال 4 حزب اصلاح طلب برای «میز بهشت»
  2. انتقاد از 2 گزینه نهایی شهرداری تهران در نشست حزب کارگزاران

روزنامه قانون در تشریح رقابت چهار حزب اصلاح طلب برای رسیدن به «شهرداری تهران» اذعان کرده "در میان احزاب اصلاح طلب، حزب کارگزاران روی اسب بازنده شرط بندی کرد و گزینه این حزب؛ یعنی محسن هاشمی نتوانست در بین هفت گزینه نهایی قرار گیرد. گزینه بعدی کارگزاران حجتی است اما در نهایت حجتی نیز راضی به رفتن به بهشت نشد و کارگزاران در این رقابت هم بازنده شد."

قانون در ادامه به اختلاف اعضای "اتحاد ملت" نیز بر سر انتخاب شهردار اشاره کرد "حزب دیگری که در این میان بازی خود را با بیشترین تعداد عضو نزدیک به خود پیش برد اما موفق ظاهر نشد اتحاد ملت ایران اسلامی بود. اتحاد ملت با اینکه پنج گزینه در میان هفت گزینه نهایی شهرداری تهران داشت دست از پا درازتر میدان رقابت را به حزب اعتمادملی و مکارم حسینی که به عنوان نیروی غیرحزبی خود را معرفی کرده بود، باخت."

حزب اتحاد ملت یکی از احزاب اصلاح طلب است که دبیرکلی آن را "علی شکوری راد" برعهده دارد. از اعضای اصلی این حزب می توان به شکوری راد، آذر منصوری، اشرف بروجردی، محمود میرلوحی و محمد نعیمی پور اشاره کرد.

"مهدی محمودیان" عضو اتحاد ملت در گفت وگو با قانون در این باره گفته بود "متاسفانه آقای میرلوحی که عضو شورای مرکزی حزب اتحاد هم هست از ابتدا اعلام کرده بود که به گزینه های خود برای مرحله آخر انتخاب شهردار رای خواهد داد. با عدم رای ایشان به گزینه های حزب، آنها نتوانستند به مرحله نهایی راه پیدا کنند" 

وی که در این گفت وگو از استعفای "محمد نعیمی پور" از اعضای قدیمی جناح اصلاحات از این حزب پرده برداشته است، می گوید "بدون شک اعلام این موضع و خبر باید از سوی دبیرکل حزب صورت بگیرد اما این موضوع در همه جای جهان اتفاق می افتد که برخی نیروهای سیاسی و حزبی برای مدتی به استراحت بروند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست."

** ممکن است نعیمی پور از من گلایه داشته باشد

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای نعیمی پور معاون اجرایی حزب اتحاد ملت گفت: بنده این موضوع را نه تایید می کنم و نه تکذیب. اگر این خبر درست هم باشد امری کاملا طبیعی به نظر می رسد. زیرا اختلافاتی از این دست در فعالیت های حزبی امری طبیعی و رایج است.

وی افزود: امکان دارد آقای نعیمی پور از بنده و دیگران گلایه هایی داشته باشد اما آنچه مشخص است، شفافیتی است که طی مراحل انتخاب آقای افشانی به عنوان شهردار تهران از سوی شورای شهر به چشم آمد.

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت تاکید کرد: سعی ما این است که به چنین حاشیه هایی توجه نکنیم و تمرکزمان معطوف به حل و فصل مشکلات موجود در تهران باشد.

به گزارش تسنیم، اعضای شورای شهر در جلسه روز گذشته خود، محمدعلی افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و معاون عمرنی وزیر کشور را با 19 رای به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین