گزارش: کشمکش در حزب اتحاد ملت درباره انتخاب شهردار تهران؛ یک عضو ارشد حزب استعفا داد

عنوان

اختلاف بر سر انتخاب شهردار تهران موجب خروج یکی از اعضای ارشد حزب اتحاد ملت از این تشکل شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، روزنامه اصلاح طلب "قانون" در شماره روز گذشته (یکشنبه 23 اردیبهشت) به اختلاف احزاب اصلاح طلب در انتخاب شهردار تهران پرداخت.

این روزنامه دربخشی از گزارش خود اعلام کرد "محمود میرلوحی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از اعضای شورای پنجم  به گزینه های حزبش در انتخاب شهردار رای نداده است."

  • بیشتر بخوانید
  1. گزارش| جدال 4 حزب اصلاح طلب برای «میز بهشت»
  2. انتقاد از 2 گزینه نهایی شهرداری تهران در نشست حزب کارگزاران

روزنامه قانون در تشریح رقابت چهار حزب اصلاح طلب برای رسیدن به «شهرداری تهران» اذعان کرده "در میان احزاب اصلاح طلب، حزب کارگزاران روی اسب بازنده شرط بندی کرد و گزینه این حزب؛ یعنی محسن هاشمی نتوانست در بین هفت گزینه نهایی قرار گیرد. گزینه بعدی کارگزاران حجتی است اما در نهایت حجتی نیز راضی به رفتن به بهشت نشد و کارگزاران در این رقابت هم بازنده شد."

قانون در ادامه به اختلاف اعضای "اتحاد ملت" نیز بر سر انتخاب شهردار اشاره کرد "حزب دیگری که در این میان بازی خود را با بیشترین تعداد عضو نزدیک به خود پیش برد اما موفق ظاهر نشد اتحاد ملت ایران اسلامی بود. اتحاد ملت با اینکه پنج گزینه در میان هفت گزینه نهایی شهرداری تهران داشت دست از پا درازتر میدان رقابت را به حزب اعتمادملی و مکارم حسینی که به عنوان نیروی غیرحزبی خود را معرفی کرده بود، باخت."

حزب اتحاد ملت یکی از احزاب اصلاح طلب است که دبیرکلی آن را "علی شکوری راد" برعهده دارد. از اعضای اصلی این حزب می توان به شکوری راد، آذر منصوری، اشرف بروجردی، محمود میرلوحی و محمد نعیمی پور اشاره کرد.

"مهدی محمودیان" عضو اتحاد ملت در گفت وگو با قانون در این باره گفته بود "متاسفانه آقای میرلوحی که عضو شورای مرکزی حزب اتحاد هم هست از ابتدا اعلام کرده بود که به گزینه های خود برای مرحله آخر انتخاب شهردار رای خواهد داد. با عدم رای ایشان به گزینه های حزب، آنها نتوانستند به مرحله نهایی راه پیدا کنند" 

وی که در این گفت وگو از استعفای "محمد نعیمی پور" از اعضای قدیمی جناح اصلاحات از این حزب پرده برداشته است، می گوید "بدون شک اعلام این موضع و خبر باید از سوی دبیرکل حزب صورت بگیرد اما این موضوع در همه جای جهان اتفاق می افتد که برخی نیروهای سیاسی و حزبی برای مدتی به استراحت بروند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست."

** ممکن است نعیمی پور از من گلایه داشته باشد

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای نعیمی پور معاون اجرایی حزب اتحاد ملت گفت: بنده این موضوع را نه تایید می کنم و نه تکذیب. اگر این خبر درست هم باشد امری کاملا طبیعی به نظر می رسد. زیرا اختلافاتی از این دست در فعالیت های حزبی امری طبیعی و رایج است.

وی افزود: امکان دارد آقای نعیمی پور از بنده و دیگران گلایه هایی داشته باشد اما آنچه مشخص است، شفافیتی است که طی مراحل انتخاب آقای افشانی به عنوان شهردار تهران از سوی شورای شهر به چشم آمد.

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت تاکید کرد: سعی ما این است که به چنین حاشیه هایی توجه نکنیم و تمرکزمان معطوف به حل و فصل مشکلات موجود در تهران باشد.

به گزارش تسنیم، اعضای شورای شهر در جلسه روز گذشته خود، محمدعلی افشانی عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و معاون عمرنی وزیر کشور را با 19 رای به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین