اعتراض نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان به رویکرد حکومت وحدت ملی

عنوان

رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرد از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات بسیار کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) از تماس بسیاری از رسانه ها با این نهاد برای بیان اعتراض درباره افزایش محدودیت به اطلاعات توسط دولت این کشور خبر داد.

وی در نشست خبری در کابل گفت دولت افغانستان به خبرنگاران خارجی اولویت می دهد و کارمندان نهادهای دولتی نیز از ارائه دقیق تلفات حملات تروریستی و اطلاعات دیگر به رسانه ها خودداری می کنند.

خلوتگر از عدم حضور مقام های مسئول در گفت وگوهای تلویزیونی و رادیویی و همچنین عدم پاسخگویی برخی سخنگویان دولت افغانستان نیز به عنوان دیگر نمونه اعتراضات رسانه های افغان نام برد.

به گزارش «اطلاعات روز»، این نهاد با تعیین مهلت لی تا پایان سال جاری به دولت افغانستان فرصت داد تا مطابق قانون اساسی اطلاعات را در اختیار متقاضیان آن قرار دهد.

خلوتگر هشدار داد که اگر حکومت وحدت ملی به مشکل محدودیت دسترسی به اطلاعات توجه نکند، رسانه ها ناگزیر می شوند تا بدون توجه به اطلاعات منتشر شده توسط دولت، به منابع غیررسمی رو آورند.

نهاد نی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارت دفاع افغانستان به درخواست حامیان مالی دولت این کشور درباره شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان پنهان کاری می کند و سخنگویان ادارات و نهادهای دولتی نیز  به صورت گزینشی برخی اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین