اعتراض نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان به رویکرد حکومت وحدت ملی

عنوان

رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرد از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات بسیار کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) از تماس بسیاری از رسانه ها با این نهاد برای بیان اعتراض درباره افزایش محدودیت به اطلاعات توسط دولت این کشور خبر داد.

وی در نشست خبری در کابل گفت دولت افغانستان به خبرنگاران خارجی اولویت می دهد و کارمندان نهادهای دولتی نیز از ارائه دقیق تلفات حملات تروریستی و اطلاعات دیگر به رسانه ها خودداری می کنند.

خلوتگر از عدم حضور مقام های مسئول در گفت وگوهای تلویزیونی و رادیویی و همچنین عدم پاسخگویی برخی سخنگویان دولت افغانستان نیز به عنوان دیگر نمونه اعتراضات رسانه های افغان نام برد.

به گزارش «اطلاعات روز»، این نهاد با تعیین مهلت لی تا پایان سال جاری به دولت افغانستان فرصت داد تا مطابق قانون اساسی اطلاعات را در اختیار متقاضیان آن قرار دهد.

خلوتگر هشدار داد که اگر حکومت وحدت ملی به مشکل محدودیت دسترسی به اطلاعات توجه نکند، رسانه ها ناگزیر می شوند تا بدون توجه به اطلاعات منتشر شده توسط دولت، به منابع غیررسمی رو آورند.

نهاد نی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارت دفاع افغانستان به درخواست حامیان مالی دولت این کشور درباره شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان پنهان کاری می کند و سخنگویان ادارات و نهادهای دولتی نیز  به صورت گزینشی برخی اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

پاسخ رسمی دولت به عدم خرید نفت ایران توسط کره جنوبی

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

سفره مردم نصف شده است

ما 5 بازار اصلی در کشور داریم که با بی تدبیری و ضعف مدیریت دولت دچار بی‌ثباتی شده است. این 5 بازار عبارتند از: ارز، سکه و طلا، خودرو، مسکن و مواد غذایی.

ائتلاف سه‌ضلعی «المالکی، النجیفی و الفیاض» قوای سه گانه عراق را فتح می‌کند؟

طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴، نوری المالکی و اسامه النجیفی به ترتیب نخست وزیر و رئیس پارلمان بوده و دو قطب اصلی تقابل را در ساحت سیاسی عراق ایجاد کرده بودند. اختلافات میان این دو به حدی بالا گرفته بود که زمینه ورود داعش به عراق و اشغال سرزمینی را فراهم کرد و حتی تا همین چند روز قبل، هواداران این دو نفر، دیگری را مسئول اشغال موصل توسط داعش معرفی می‌کردند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

عمران خان کیست و چگونه مرکز توجهات شد
کاپیتان در صندلی نخست‌وزیری
گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین