اعتراض نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان به رویکرد حکومت وحدت ملی

عنوان

رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرد از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات بسیار کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) از تماس بسیاری از رسانه ها با این نهاد برای بیان اعتراض درباره افزایش محدودیت به اطلاعات توسط دولت این کشور خبر داد.

وی در نشست خبری در کابل گفت دولت افغانستان به خبرنگاران خارجی اولویت می دهد و کارمندان نهادهای دولتی نیز از ارائه دقیق تلفات حملات تروریستی و اطلاعات دیگر به رسانه ها خودداری می کنند.

خلوتگر از عدم حضور مقام های مسئول در گفت وگوهای تلویزیونی و رادیویی و همچنین عدم پاسخگویی برخی سخنگویان دولت افغانستان نیز به عنوان دیگر نمونه اعتراضات رسانه های افغان نام برد.

به گزارش «اطلاعات روز»، این نهاد با تعیین مهلت لی تا پایان سال جاری به دولت افغانستان فرصت داد تا مطابق قانون اساسی اطلاعات را در اختیار متقاضیان آن قرار دهد.

خلوتگر هشدار داد که اگر حکومت وحدت ملی به مشکل محدودیت دسترسی به اطلاعات توجه نکند، رسانه ها ناگزیر می شوند تا بدون توجه به اطلاعات منتشر شده توسط دولت، به منابع غیررسمی رو آورند.

نهاد نی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارت دفاع افغانستان به درخواست حامیان مالی دولت این کشور درباره شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان پنهان کاری می کند و سخنگویان ادارات و نهادهای دولتی نیز  به صورت گزینشی برخی اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین