اعتراض نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان به رویکرد حکومت وحدت ملی

عنوان

رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرد از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات بسیار کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) از تماس بسیاری از رسانه ها با این نهاد برای بیان اعتراض درباره افزایش محدودیت به اطلاعات توسط دولت این کشور خبر داد.

وی در نشست خبری در کابل گفت دولت افغانستان به خبرنگاران خارجی اولویت می دهد و کارمندان نهادهای دولتی نیز از ارائه دقیق تلفات حملات تروریستی و اطلاعات دیگر به رسانه ها خودداری می کنند.

خلوتگر از عدم حضور مقام های مسئول در گفت وگوهای تلویزیونی و رادیویی و همچنین عدم پاسخگویی برخی سخنگویان دولت افغانستان نیز به عنوان دیگر نمونه اعتراضات رسانه های افغان نام برد.

به گزارش «اطلاعات روز»، این نهاد با تعیین مهلت لی تا پایان سال جاری به دولت افغانستان فرصت داد تا مطابق قانون اساسی اطلاعات را در اختیار متقاضیان آن قرار دهد.

خلوتگر هشدار داد که اگر حکومت وحدت ملی به مشکل محدودیت دسترسی به اطلاعات توجه نکند، رسانه ها ناگزیر می شوند تا بدون توجه به اطلاعات منتشر شده توسط دولت، به منابع غیررسمی رو آورند.

نهاد نی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارت دفاع افغانستان به درخواست حامیان مالی دولت این کشور درباره شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان پنهان کاری می کند و سخنگویان ادارات و نهادهای دولتی نیز  به صورت گزینشی برخی اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین