اعتراض نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان به رویکرد حکومت وحدت ملی

عنوان

رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان اعلام کرد از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات بسیار کاهش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) از تماس بسیاری از رسانه ها با این نهاد برای بیان اعتراض درباره افزایش محدودیت به اطلاعات توسط دولت این کشور خبر داد.

وی در نشست خبری در کابل گفت دولت افغانستان به خبرنگاران خارجی اولویت می دهد و کارمندان نهادهای دولتی نیز از ارائه دقیق تلفات حملات تروریستی و اطلاعات دیگر به رسانه ها خودداری می کنند.

خلوتگر از عدم حضور مقام های مسئول در گفت وگوهای تلویزیونی و رادیویی و همچنین عدم پاسخگویی برخی سخنگویان دولت افغانستان نیز به عنوان دیگر نمونه اعتراضات رسانه های افغان نام برد.

به گزارش «اطلاعات روز»، این نهاد با تعیین مهلت لی تا پایان سال جاری به دولت افغانستان فرصت داد تا مطابق قانون اساسی اطلاعات را در اختیار متقاضیان آن قرار دهد.

خلوتگر هشدار داد که اگر حکومت وحدت ملی به مشکل محدودیت دسترسی به اطلاعات توجه نکند، رسانه ها ناگزیر می شوند تا بدون توجه به اطلاعات منتشر شده توسط دولت، به منابع غیررسمی رو آورند.

نهاد نی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وزارت دفاع افغانستان به درخواست حامیان مالی دولت این کشور درباره شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان پنهان کاری می کند و سخنگویان ادارات و نهادهای دولتی نیز  به صورت گزینشی برخی اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

جزئیات حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

۶۶ مسافر و خدمه هواپیما جان باختند

ناگفته های بازشماری آرا در انتخابات 88

علی آقامحمدی درباره مجوز رهبر معظم انقلاب برای بازشماری تمام آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و نپذیرفتن نامزد شکست خورده انتخابات صحبت کرد.

شعار علیه حضور ایران در سوریه، مزخرف بود!

بهروز افخمی با حضور در برنامه "ققنوس" اظهارات جالبی را درباره داوری های جشنواره فجر و علت حذف لاتاری و همچنین تحلیل آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا بیان کرد.

شخصی که بخاطر کوپن به راهپیمایی رفت!

در این دوربین مخفی، بازیگر به میان راهپیمایان 22 بهمن اصفهان رفته و طوری وانمود میکند که برای دریافت کوپن خود پا به راهپیمایی گذاشته است. منبع:آدرنالین

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین